Nastase la puscarie !

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Avatar utilizator
exclusiv
Mesaje: 890
Membru din: Dum Mar 29, 2009 0:50
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Nastase la puscarie !

Mesaj de exclusiv »

nu cred ca te-am jignit cu nimic...locuitorule

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Nastase la puscarie !

Mesaj de DumiD »

Stai linistit, ca ma includ si pe mine in aceasta categorie. Daca te-ai simtit insultat personal de o remarca generala imi cer scuze tie personal, daca te-ai simtit lezat ca cetatean al romaniei ramane cum am stabilit....

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Nastase la puscarie !

Mesaj de gabi1 »

DumiD scrie:Stai linistit, ca ma includ si pe mine in aceasta categorie. Daca te-ai simtit insultat personal de o remarca generala imi cer scuze tie personal, daca te-ai simtit lezat ca cetatean al romaniei ramane cum am stabilit....
:lol: :lol: DumiD, tu nu esti ala cu tabloul :roll: :wink:
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Nastase la puscarie !

Mesaj de DumiD »

gabi1 scrie:
DumiD scrie:Stai linistit, ca ma includ si pe mine in aceasta categorie. Daca te-ai simtit insultat personal de o remarca generala imi cer scuze tie personal, daca te-ai simtit lezat ca cetatean al romaniei ramane cum am stabilit....
:lol: :lol: DumiD, tu nu esti ala cu tabloul :roll: :wink:
si cu ceasul Gabi, sa nu uitam de ceas :lol:

Avatar utilizator
iohann
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 3183
Membru din: Dum Noi 01, 2009 11:06
Puncte: 0

Re: Nastase la puscarie !

Mesaj de iohann »

DumiD scrie:
gor965 scrie:
DumiD scrie:.....Stati ca mai e putin pana iese din functie marinarul si incepe iar jaful,........
Pai ce, mainaru' e garantul cinstei si corectitudii in tara asta ?
Nu domnule, nici pomeneala, dar le mai pune bete in roate acestei bande organizate de mafioti numita PSD. De exemplu, daca nu era marinarul sa nu le promulge si era vre-un ametit ca Antonescu legea amnistiei si legea superimunitatii treceau fara probleme, votata cu usile inchise, la 11 noaptea, fara sa stie nici dracu' de ele. Acuma ai fi avut placerea sa-l vezi pe Gigi Becali pe 2-3 posturi in direct , Bombonel va dadea pupici pe portofel si motanul Felix era curat ca lacrima dpdv penal. Peste 10% dintre alesii din parlament au fost condamnati sau sunt in curs de cercetare. Un parlament de infractori...ce credeti ca o sa se intample cand o sa aiba si presedinte sa "play ball" ? O sa poata sa-si dea contracte la sotii si copii din bani publici si europeni fara sa-i intrebe nimeni nimic, ba chiar o sa fie totul la vedere pentru ca va fi perfect LEGAL. Pana una alta vad ca marinarul este singurul care nu este absolut tembel din politica asta, nu vreau sa incepem iar cu "uite basistul"...asta e parerea mea, cum singurul primar care nu mi se pare pus DOAR pe jaf este Piedone, despre care stiu sigur ca ia spaga de la cel putin una din firmele care anvelopeaza blocuri...dar daca va candida la generala il voi vota pentru ca stiu ca e raul cel mai mic.
bine punctat!

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Nastase la puscarie !

Mesaj de gabi1 »

DumiD scrie:
si cu ceasul Gabi, sa nu uitam de ceas :lol:
Eu am uitat, insa Garcea ma tot pistona: " uite-l p'ala cu tabloul, uite-l p'ala cu tabloul"..... :lol: :lol:
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Nastase la puscarie !

Mesaj de osc1or »

Un articol din timesnewroman.ro

"Adrian Năstase, transportat de urgenţă la Floreasca cu un fular înfăşurat în jurul curului

Incidente grave la penitenciarul unde este încarcerat fostul premier Adrian Năstase. Deşi conducerea instituţiei neagă iar în preajma clădirii nu s-au auzit urme de împuşcături, se pare că Năstase a făcut-o lată încă o dată şi a trebuit să fie transportat, de urgenţă, la spital.

Jurnaliştii care pândeau penitenciarul au surprins imagini cu fostul premier în timp ce era urcat întro ambulanţă, fără răni vizibile dar cu fular Burberry înfăşurat în jurul curului, parcă să mascheeze ceva. "Pacientul prezintă plăgi impuşcate la nivelul feselor, în zona de intersecţie a acestora, urme de muşcături pe gât şi pe lobul urechilor. Rujul şi oja cred că erau de dinainte", a declarat Ion Mercea, şeful secţiei proctologie accidentală de la Spitalul Floreasca.

În buzunarul uniformei i s-a găsit, în mod inexplicabil, o pereche de cătuşe îmbrăcate cu un material textil moale, pufos, de culoare roz. Anchetatorii urmează mai multe piste, dar nu exclud ipoteza tentativei de sinucidere, ştiut fiind faptul Năstase a mai încercat asta o dată, cu acelaşi succes. "


Ce este cu adevarat amuzant este ce a scris primul vizitator care a citit articolul:
Un cetatean 08-01-2014 13:44
Sa-l lingeti la buci pe Adrian Nastase. Va facut voua ceva? Omul asta a incercat sa faca bine tuturor si este un om bun. Mai urmari-ti si voi Antena3 sa aflati adevarul oameni buni!



Nu mai pot de ras!!!
Critic echilibrat

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Nastase la puscarie !

Mesaj de DumiD »

Butonam ieri si am ramas vre-o 5 minute la Mircea Badea sa vad daca se ataca pentru bombonel. Explica clar omul : "dolarii adusi la dna au fost tipariti dupa presupusa mita, ma'ntelegi? deci ei, dolarii, au fost tipariti la o data dupa ce denuntatorul a zis ca i-a luat, ma'ntelegi? deci ala a luat mita, s-a dus la dna si cand colo banii erau tipariti dup-aia, ma'ntelegi?" si cam asa a turuit cele 5 minute alocate pe luna asta lui. Am tras concluzia ca nu e asa de prost pe cat pare, omul stie cam ce fel de oameni se uita la el si se exprima in conformitate. Ma mir ca nu a adus si o tablita sa deseneze cum banii au fost tipariti dupa ce i-a luat ala, ca sa inteleaga si cei mai retarzi dintre retarzii care se uita zilnic la el, era mai simplu decat sa vorbeasca pe silabe....

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Nastase la puscarie !

Mesaj de osc1or »

Mircea badea e de departe cel mai prost si cel mai penal om de TV.
Critic echilibrat

matei1971
Mesaje: 748
Membru din: Vin Iul 13, 2007 21:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Nastase la puscarie !

Mesaj de matei1971 »

De fapt Nastase a avut o mica vacanta, acum s-a intors la locul lui!
Când esti mort, nu stii asta - dar ii afecteaza pe ceilalti. La fel si când esti prost.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”