Off topic - Extrudate

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Avatar utilizator
ingerasdefoc
Mesaje: 321
Membru din: Mie Sep 14, 2011 13:59
Puncte: 0
Localitate: Botosani

Re: pelete extrudate

Mesaj de ingerasdefoc »

mac-mac team scrie:
ingerasdefoc scrie:Albert nickname-ul meu are si el o poveste.dar tu zaci in ironia ta incorigibila si na...eu nu am gasit nici o nada minune.am intrebat doar daca cineva a folosit aceste pelete.si sunt f multi care lasa mesaje in privat si spun ca au fost si sunt multumiti.fiecare trage la osul lui si aici ma refer la producatorii de nada si bile.esti cumva vreun pupincurist aaa pardon vreun fieldtester stresat ca firma pe care o reprezinti nu va mai vinde marfa??nu cred ca o firma bine inradacinata isi face probleme pt un amarat de topic despre niste amarate de pelete.cu asta am pus punct discutiei pentru ca nu am cu cine sa ma inteleg.troncaneste cat doresti daca altceva mai bun nu ai de facut.
Te tog site pt pelete.
Multumesc
Site nu pot sa las aici pt ca incalc politica forumului ;)lasa mi mesaj privat cu detaliile care te intereseaza si iti raspund acolo.pana la urma forumul o sa se mute la sectiunea mesaje private pt ca aici nu se poate discuta fara sa se trezeasca un .... sa se refuleze.Numai bine

sebas
Mesaje: 191
Membru din: Vin Ian 04, 2008 21:01
Puncte: 0
Localitate: Madrid-Bucuresti

Re: pelete extrudate

Mesaj de sebas »

Dan Mitranescu scrie: Parerea mea este ca toate sunt bune, dar daca este sa renunt la ceva intre : boilies, mamaliga, porumb si pelete, o spun cu toata convingerea ca peletele zboara primele.
Anul asta la mondial ar trebui facuta o exceptie.
Peletul NU zboara primul. :wink:

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: pelete extrudate

Mesaj de Dan Mitranescu »

sebas scrie:
Dan Mitranescu scrie: Parerea mea este ca toate sunt bune, dar daca este sa renunt la ceva intre : boilies, mamaliga, porumb si pelete, o spun cu toata convingerea ca peletele zboara primele.
Anul asta la mondial ar trebui facuta o exceptie.
Peletul NU zboara primul. :wink:
Confundam forma cu substanta. :wink:
Aici se discuta despre alea care in 5 minute sunt pilaf si le mananca de la alevinii si pana la balosei, toata lumea. :wink:

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: pelete extrudate

Mesaj de cornelserbu »

tot stau si ma intreb cine nu e de acord ca si peletele sunt sunt foarte bune ca nada :?:
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: pelete extrudate

Mesaj de cornelserbu »

sebas scrie:Anul asta la mondial ar trebui facuta o exceptie.
Peletul NU zboara primul. :wink:
chiar asa, ne apucam sa comparam peletele cu care se pescuieste pe ebro si care sunt facute special pentru pescuit, cu peletele pentru furajarea pastravilor...nu prea tine, doar pentru ca au aceeasi denumire :wink:
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: pelete extrudate

Mesaj de Dan Mitranescu »

Pentru putina agitatie printre ciortani sunt bune, dar acelasi lucru il face orice frimitura de boilies sau mamaliga, cu diferenta ca astea din urma, daca nu sunt consumate imediat, isi pastreaza forma si pastreaza patul de nada.
Adica sa ai o punga la tine si sa arunci cateva prin nada, nu are ce sa faca rau, dar sa te bazezi exclusiv pe ele , consider ca nu este o solutie.

gimi_mures
pescar de competitie
Mesaje: 1320
Membru din: Vin Apr 03, 2009 23:24
Puncte: 0
Localitate: Tg Mures

Re: pelete extrudate

Mesaj de gimi_mures »

Unde sunt moderatorii?
Topicul se numeste pelete extrudate.
C&R

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: pelete extrudate

Mesaj de gor965 »

gimi_mures scrie:Unde sunt moderatorii?
Topicul se numeste pelete extrudate.
Si ce daca se numeste asa ? :? Topicul asta ar fi trebuit inchis dupa primele 5-6 raspunsuri la intrebarea initiala : Un sac de 25 de kg de la o firma de renume(Aller Aqua) cu o concentratie mare de proteina si fainuri animale si vegetale costa in jur de 50 de euro.oare se pot folosii pt nadit?
Da se poate folosi la nadit ... liber la reclama pe privat ...ura si la gara ! :D
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

gimi_mures
pescar de competitie
Mesaje: 1320
Membru din: Vin Apr 03, 2009 23:24
Puncte: 0
Localitate: Tg Mures

Re: pelete extrudate

Mesaj de gimi_mures »

gor965 scrie:
gimi_mures scrie:Unde sunt moderatorii?
Topicul se numeste pelete extrudate.
Si ce daca se numeste asa ? :? Topicul asta ar fi trebuit inchis dupa primele 5-6 raspunsuri la intrebarea initiala : Un sac de 25 de kg de la o firma de renume(Aller Aqua) cu o concentratie mare de proteina si fainuri animale si vegetale costa in jur de 50 de euro.oare se pot folosii pt nadit?
Da se poate folosi la nadit ... liber la reclama pe privat ...ura si la gara ! :D
Corect si de ce nu s-a inchis din momentulin care topicul a luat-o razna?
Daca cineva vrea sa citeasca stric pe subiect adica pelete extrudate trebuie sa citeasaca toate "adevarurile" din toate postarile?
Si nu e valabil doar pentru acest topic.
C&R

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: pelete extrudate

Mesaj de gor965 »

gimi_mures scrie: Corect si de ce nu s-a inchis din momentulin care topicul a luat-o razna?
Ei, aici e mai greu, ptr. ca fiecare interpreteaza diferit notiunea de "razna" ! Cand autorul sesizeaza ca topicul merge in directia gresite (din punctul lui de vedere), are posibilitatea sa ceara unui moderator sa intervina sau sa raporteze anumite raspunsuri care-i par nepotrivite.
Legat de faptul ca si pe alte topicuri dicutiile deviaza de la subiectul initial, pot sa spun ca in aceasta perioada cand se posteaza mai mult, mai des, mai degeaba, e destul de greu sa tii in frau un forum intreg...mai ales daca volumul de discutii nu e intru-totul neimportant si sit-ul are de castigat de pe urma lor.
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”