Taxe si concursuri

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: BANII

Mesaj de petre iulian »

daiwa2007 scrie:Val poti sa imi spui si mie de ce membri A-PCR platesc cu 300 ron mai putin la Hobaia decat restul echipelor,pentru ca Vladut nu mi-a raspuns,iar daca este concurs sa fie pentru toata lumea :mrgreen: :idea:
da pe mine unul nu ma deranjeaza diferenta asta la inscriere ..nu e asa mare dar la noi{GEORGE_IULIAN} ne rupe taxa pe care trebuie sa o platim pt antrenamente pe balta ....ca macar cate o iesire de 48 ore de fiecare sector trebuie sa facem si la cat costa......!!! daca membrii nu platesc nimic acolo o sa fie avantajul cel mai mare....si nu prea e corect....dar asta este !!! fir intins ..si ne vedem pe..HOBAIA!! :wink: :wink:

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

daiwa2007 scrie:Val crezi ca ai putea sa ne spui si noua intr-un sumar ce sa discutat la sedinta de astazi de la sediul APCR :?: :?: Multumesc
Nu am participat la aceasta sedinta .

Avatar utilizator
bogdan adrian
Mesaje: 165
Membru din: Mie Dec 13, 2006 15:05

Mesaj de bogdan adrian »

fratilor va spun cu mana pe inima ca de vreo 3 ani incoace nu am reusit sa particip decat la un concurs asta datorita taxelor de inscriere prea mari si a selectiei timpurii, a participantilor adica pina se afla erau locurile deja ocupate chiar si platite,iar daca va uitati pe liste cam 80%din participanti sunt cam aceiasi,mi se pare putin cam ciudat iar acuma cu ceva eforturi m-am inscris la hobaia si asta datorita catorva prieteni pescari care m-au anuntat din timp ca se fac inscrieri,chiar daca taxa este moderata sunt deacord cu multi dintre cei care au scris ca deja taxele de participare au devenit prohibitive,pentru multi dintre noi;BALTI DE CONCURS(SARULEST,DARVARI,TANCABESTI,HOBAIA,PERIS)scrise in ordinea taxelorsi conditilor nu vi se par cam putine pentru citi suntem

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Mesaj de petre iulian »

bogdan adrian scrie:fratilor va spun cu mana pe inima ca de vreo 3 ani incoace nu am reusit sa particip decat la un concurs asta datorita taxelor de inscriere prea mari si a selectiei timpurii, a participantilor adica pina se afla erau locurile deja ocupate chiar si platite,iar daca va uitati pe liste cam 80%din participanti sunt cam aceiasi,mi se pare putin cam ciudat iar acuma cu ceva eforturi m-am inscris la hobaia si asta datorita catorva prieteni pescari care m-au anuntat din timp ca se fac inscrieri,chiar daca taxa este moderata sunt deacord cu multi dintre cei care au scris ca deja taxele de participare au devenit prohibitive,pentru multi dintre noi;BALTI DE CONCURS(SARULEST,DARVARI,TANCABESTI,HOBAIA,PERIS)scrise in ordinea taxelorsi conditilor nu vi se par cam putine pentru citi suntem
da dar cine organizeaza concursul cred ca impune si taxa de participare ! inteleg ca esti inscris la Hobaia ca si mine si nu-ti faci griji pt taxa de 3milioane 12 ore ? ca trebuie sa ne si antrenam inainte ..nu? daca vii cate o data pe fiecare sector {a,b si c} si stai 48 ore minim pe fiecare sector cat mai dai? te-ai gandit? eu cred ca o sa fie totusi o reducere pt cei inscrisi dar nu e o regula! eu asteptam sa intrebe altcineva pana acum dar vad ca nimeni nu intreaba acest aspect ...si e normal daca te uiti mai bine pe lista...!! :shock: :shock:

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

@Petre Iulian.

In fiecare an am obtinut o reducere pt. antrenamente. Sper sa obtin si anul acesta.
Hobaia fiind cea mai echilibrata pista ofera un avantaj. Antrenamentul nu trebuie facut pe foarte multe locuri. E balta pe care o ghicesti f. repede.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

sau n-o ghicesti de loc... :lol:
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Vali Vesa »

cornelserbu scrie:sau n-o ghicesti de loc... :lol:
:lol: :lol: :lol: :wink:
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

asociatia noastra (APCR) a ajuns cu Cupa Cupelor la editia a III a. C.C. este un concurs popular in care incepatorii isi pot incrucisa lansetele cu echipele consacrate. asa a fost si asa va ramane. poate ca si suma de 15 milioane ( 12, pt membrii APCR) poate parea mare, insa fara aceasta taxa nu putem acorda premiile pentru fiecare sector. iar daca nu ai premii atractive nu ai echipe bune in concurs. daca ar fi dupa mine as face Cupa Cupelor cu 100 euro/echipa taxa, insa din pacate nu se poate.

pe de alta parte, daca victor oana organizeaza in mai concurs de 1000 euro/ echipa si in luna ianuarie nu mai are nici un loc liber din cele 54 puse in joc, care este problema? nu pot decat sa-l felicit si sa merg sau nu la concursul lui.
acelasi lucru e valabil si pentru concursul lui nae badulescu de la tancabesti.

se doreste si la tancabesti un concurs popular? ok il astept pe val pangica in sedinta APCR de astazi sa ridice aceasta problema si sa vedem daca asociatia noastra il poate organiza.

un domn cu nume de mulineta japoneza si an de intrare in europa se arata oripilat de faptul ca la Cupa Cupelor anumite echipe platesc mai putin. cica in acest mod sansele nu mai sunt egale.
gresit. sansele n-ar mai fi egale daca anumite echipe ar pescui mai multe ore, cu mai multe lansete sau ar castiga mai multi bani.
taxa de inscriere nu are legatura cu sansele de castig.

exemple de echipe care pot participa la C.C. fara 15 milioane:
1. la Cupa Cupelor un sponsor generos poate avea o echipa inscrisa gratis in concurs
2. la Cupa Cupelor un Ken Townley poate cere bani de la organizatori pentru participare. iar organizatorii ii pot onora pretentia financiara pentru a ridica stacheta concursului.
3. la Cupa Cupelor Laura Andresan poate presta alte servicii pentru inscrierea in concurs.

si exemplele pot continua
The One Team

adigogo
Mesaje: 124
Membru din: Mie Mai 18, 2005 20:48

Mesaj de adigogo »

andrei vladeanu scrie: 3. la Cupa Cupelor Laura Andresan poate presta alte servicii pentru inscrierea in concurs.

si exemplele pot continua
Andrei

Acceptati si altele care arata cel putin la fel de bine :?:

Ca la 100 euro se gasesc bucati de bucati si daca facem echipe mixte iesim mai ieftin asa :lol:

Vizitator

rautate

Mesaj de Vizitator »

am citit cu atentie acest topic aici si pe alt sait. cred ca este vorba de proverbul cu vulpea si strugurii. pentru ca nu poate ajunge la ei zice ca sunt acri.
eu unul nu am o situatie financiara extraordinara si nu imi permit sa particip la concursuri dar ii respect pe cei care o fac, trag tare , muncesc mai mult si sper ca intr-o zi voi putea fi langa ei.
mai cred ca acest vali nedelea sau daiwa2007 este doar o unealta a cuiva care vrea sa faca rau concursurilor in general, altfel nu se explica dejectile pe care le scoate.
de ce nu-l critica pe versace ca scoate haine prea scumpe si el nu-si permite sa cumpere?

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”