Topicul "BATRINILOR"

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: Topicul "BATRINILOR"

Mesaj de popescu59 »

Ce este aia grupa 1 de munca ? Daca am muncit in trecut ? Da da am 12-13 ani pe cartea de munca nici nu stiu exact .Deci sunt veteran asa ca totul e ok.

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Topicul "BATRINILOR"

Mesaj de miyagi »

Dai ca` cu aia mori de plictiseala.
Urban culture.

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Topicul "BATRINILOR"

Mesaj de miyagi »

Se vorbea de un mosneag legenda prin satele din jurul lacului. Unu` mai tanar si mai mialcos zice: Ioooo! Cu sculele mele! Cu echipamentu` meu luat numa` din expozitii, am sa-l fac pa batran de n-o sa mai mearga la peste de atata rusine. Pleaca el la balta si-l gaseste in zorii zilei pa mosneag in apa pan` la brau. Se opreste la vreo 50-70 de metrii si baga o baterie de lansete 5 ladite de solubile de 20 si un butoi de bulgari. Suie soarele la`miaza si asta nimic. Moshu unu` dupa altu`. Se mai uita de doo ori la ceas si vede ca se apropie seara. Sa nu dea el de rusine isi lua inima in dinti si il intreba pe mosh cum face de prinde?
-bah nepoate tre` sa te bagi aici langa mine si sa dai la undita ca cu avioane de-alea ca ale voastre nu merge. Improvizeaza asta o undita din Hi-S intra in apa langa moshneag si...., acum? Trage putza pe stanga. Bai tata si incepe asta sa ia unul dupa altul. De exaltare i se scoala scarbavnicu`. Acu` ce fac Tataie? Marsh in piszda matii acasa daca ti se mai scoala.
Asa si tu cu 55 :wink: .
Urban culture.

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: Topicul "BATRINILOR"

Mesaj de petre iulian »

cornel.s scrie:Auzi? Da te simti bine?! Ti s-a cam inverzit numele :roll:!
-----

:D :D :D
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

Avatar utilizator
viorel dulamita
pescar de competitie
Mesaje: 1087
Membru din: Joi Noi 20, 2008 20:00
Puncte: 0
Localitate: dej

Re: Topicul "BATRINILOR"

Mesaj de viorel dulamita »

...Cornele, aici nu sunt povesti a la Creanga :D ...ca nu pescuia cu hi-s :wink: ...si nu e "vorba" de "purtat" pe stinga sau pe dreapta :D ...initial nu ai "dat" la solubile, ci la scoica, dupa ce te-ai scaldat in lac si te-ai "trezit" taiat in talpa piciorului, iar daca ai avut un pic de inteligentza ti-ai dat seama ca pe "fund" sunt scoici si hai tata pe canal sa le adunam...le dezghiocam si carnea alba sa o punem in cirlig...iar dupa aia...ca doar nu pescuiam C&R...

Avatar utilizator
doru_croc
pescar de competitie
Mesaje: 2433
Membru din: Dum Aug 30, 2009 10:01
Puncte: 0
Localitate: Alexandria

Re: Topicul "BATRINILOR"

Mesaj de doru_croc »

viorel dulamita scrie:In acest topic au "voie" sa posteze numai userii reali cu virsta>55 ani. Postarile se vor referi in primul rind la carpfishing(amintiri, pareri referitoare la CN, cine trebuie sa "conduca" carpfishingul romanesc...). Va multumesc pentru intelegere :wink: !
M-ai exclus din start, dar nu-i o tragedie. Mai astept 2 ani cuminte si apoi ma bag si eu....daca oi mai fi pe aici :wink:
Pentru unii umorul este ca si o limba straina: fara subtitrare nu inteleg nimic!
Este de o mie de ori mai bine să fii optimist şi să te înşeli, decât să fii pesimist şi să ai dreptate.

Avatar utilizator
viorel dulamita
pescar de competitie
Mesaje: 1087
Membru din: Joi Noi 20, 2008 20:00
Puncte: 0
Localitate: dej

Re: Topicul "BATRINILOR"

Mesaj de viorel dulamita »

doru_croc scrie: M-ai exclus din start...
...nu Doru :wink: , dar topicul se refera la "batrini" :D ...daca te "simti" esti bine-venit :lol: ...

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Topicul "BATRINILOR"

Mesaj de miyagi »

viorel dulamita scrie:...Cornele, aici nu sunt povesti a la Creanga :D ...ca nu pescuia cu hi-s :wink: ...si nu e "vorba" de "purtat" pe stinga sau pe dreapta :D ...initial nu ai "dat" la solubile, ci la scoica, dupa ce te-ai scaldat in lac si te-ai "trezit" taiat in talpa piciorului, iar daca ai avut un pic de inteligentza ti-ai dat seama ca pe "fund" sunt scoici si hai tata pe canal sa le adunam...le dezghiocam si carnea alba sa o punem in cirlig...iar dupa aia...ca doar nu pescuiam C&R...
Pai zi-i ca trece iarna.
Urban culture.

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Topicul "BATRINILOR"

Mesaj de miyagi »

doru_croc scrie:
viorel dulamita scrie:In acest topic au "voie" sa posteze numai userii reali cu virsta>55 ani. Postarile se vor referi in primul rind la carpfishing(amintiri, pareri referitoare la CN, cine trebuie sa "conduca" carpfishingul romanesc...). Va multumesc pentru intelegere :wink: !
M-ai exclus din start, dar nu-i o tragedie. Mai astept 2 ani cuminte si apoi ma bag si eu....daca oi mai fi pe aici :wink:
Sti cum a facut acum? Ca ala cand l-au pus comandant. De la gradul meu in jos culcat. Toti s-au culcat mai putin coloneii. I-a degradat pe toti sa nu-si mai vada concurenta in picioare.

p.s. Mai Nea Vio nu vezi ca sub 55 esti singur :). Restu` nu recunosc :). Era mai bine cu pensionarii ca d-astia mai sunt cu boala pa ei 8) .
Urban culture.

Avatar utilizator
viorel dulamita
pescar de competitie
Mesaje: 1087
Membru din: Joi Noi 20, 2008 20:00
Puncte: 0
Localitate: dej

Re: Topicul "BATRINILOR"

Mesaj de viorel dulamita »

...Cornele, ai un pic de rabdare sa intervina nea: Cornel, Victor, Gabi...pescari cu miinile "argasite" de la lansete, cobre...si imbatriniti in concursuri adevarate...

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”