Un nou site

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Avatar utilizator
cata bh
Mesaje: 267
Membru din: Dum Feb 12, 2006 18:56
Puncte: 0
Localitate: Oradea
Contact:

Mesaj de cata bh »

mih_carp scrie:O intrebare in special d-lui. Rosioru :
Este posibil sa se infiinteze o Federatie doar ptr. crap?Nu ar trebui una care sa contina toate categoriile de pescuit? Intreb ptr. ca Pescuitul nu este recunoscut ca sport inca.
Ce credeti?
Oare sporturile cu mingea nu ar fi trebuit sa aiba o singura federatie? :lol:
Ei aceeasi problema este si la noi, ne intereseaza numai pescuitul la crap de restul sa se ocupe fiecare.
Sa cerem voie cuiva dupa 16 ani sa intocmim o federatie sau sa ne recunoasca pasiunea ca sport ? Asta nu este normal mai ales tinind cont de rezultatele obtinute de baieti pe banii lor !!!!!!

Cata
carpfanu'

mih_carp
Mesaje: 98
Membru din: Vin Oct 06, 2006 15:38
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de mih_carp »

@ cata bh,
Ai perfecta dreptate, dar ma gandeam ca daca pescuitul -cu toate categoriile sale- ar fi recunoscut de catre ministerul sporturilor atunci ar fi mai usor sa se desprinda Federatia Romana de Pescuit la Crap de restul tipurilor de pescuit.
Iar eu tocmai datorita rezultatelor care au fost obtinute in ultimii ani am pus intrebarea.
Pana una-alta, Da trebuie sa fie recunoscut ca sport de catre Minister.
Treaba ca e normal sau nu uita-te in jurul tau.Eu am facut asta si nu prea am vazut lucruri normale. :cry:
Mantis&Mantis Gold RULES
Mihai Tomi
Pescar de Crap

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

Nu ar fii deloc mai usor sa te desprinzi. Daca te-ai constituit asa ramii. Doar ca in cadrul acelei federatii vor fii mai multe discipline.
Nici asta nu ar deranja prea mult daca acea federatie ar fii condusa de un om capabil, care sa urmareasca interesele pescarilor.
Aici e problema.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Avatar utilizator
cata bh
Mesaje: 267
Membru din: Dum Feb 12, 2006 18:56
Puncte: 0
Localitate: Oradea
Contact:

Mesaj de cata bh »

cornel rosioru scrie:Nu ar fii deloc mai usor sa te desprinzi. Daca te-ai constituit asa ramii. Doar ca in cadrul acelei federatii vor fii mai multe discipline.
Nici asta nu ar deranja prea mult daca acea federatie ar fii condusa de un om capabil, care sa urmareasca interesele pescarilor.
Aici e problema.
MAESTRE

Am considera total inaccetabil afilierea la o federatie de pescuit unde noi sa fim o ramura( mai ales ca si Dvs ati zis bine ca ne-ar conduce juristii gen Popescu...)
Pina una alta avem legal dreptul sa ne constituim JURIDIC intr-o federatie urmind ca fiind pusi in fata faptului implinit sa ne vedem de ale noastre.
Pina una alta la pescuitul stationar Romanaia figureaza in toate clasamentele pe la urma clasamentului pe cind la crap sintem de top.
Deci cine cu cine sa faca o federatie?
Cred ca vb prea mult pe aceasta tema si ar trebui putina actiune :lol:
Referitor invitatia mea se referea la Dvs si APCR ...sa verificam dipul :lol: :lol:

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”