Deschiderea Oficiala 30.04.2011

Moderator: Stefan B

SAL
Mesaje: 154
Membru din: Mar Apr 15, 2008 22:51
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Deschiderea Oficiala 30.04.2011

Mesaj de SAL »

arsinel scrie:
SAL scrie:Stati sa vedem ce potential si facilitati are balta si dupa aceea putem sa comentam si taxele.Eu unul am testat lacul de sambata seara de la 20.00 pana duminica la 14.00......3 overten asa de inceput,pe langa alte capturi,pot sa zic ca m-a surprins f.placut...

Nu contest potentialul balti ,din ce vad in poze balta este frumoasa si frumos amenajata si chiar as recomanda-o celor mai instariti finaniar dar un calcul simplu 130 ron (24h C&R) +70 carburant + minim 70 momeala(1kg-2 bile) + 70 ron (2 beri,un suc,pachet de tigari ,paine si mezel) =340 ron 24h c&r cu bani de pe 48 de ore stai in delta 4 zile la 3 stele cu tot tacamul inclus.
O sa vin si eu o data max de doua ori intr-un an mai mult nu-mi permit sa-mi exercit pasiunea si sa ma bucur de priveliste .
Eeee,aici e alta discutie si chiar daca poate sunt off topic(o sa rog admin.sa ma scuze),pt.mine treaba cu Delta, daca tot ai pomenit,e grea de tot.In primul rand pe mine ma costa drumul pana la Tulcea(~600km) ''doar'' 300lei apoi stai sa te transporte barcuta din Tulcea pana la locul de pescuit (dus-intors) alti 200lei(aproximativ) ,aaa,permisul la ajvps Tulcea, alti bani ,pe mal surpriza,e concesionat la nu stiu ce asociatie si tre sa platesti alta taxa,sume care variaza de la an la an dupa cum bate vantul,eu daca ma duc sa pescuiesc,ma instalez cu cortul pe mal,nadesc, si stau si le pazesc zi si noapte,ma feresc sa merg la pensiuni ca se alege praful de pescuitul meu,dar ce sa vezi,lipoveanul iese si el la pescuit si intinde seara plasele exact in jurul tau,daca nu e cu plasele,e cu sarmele de curent in apa,sau am nimerit exact cand creste apa si nu se prinde...etc.Nu mai pun la socoteala ca altfel se pune problema cand spui nevestei :''iubito,plec 4zile in delta,ai grija de copil'',cu ''plec de sambata dupamasa pana duminica la pranz''.Am mers in delta din 2000 pana in 2009,in medie de 4 ori pe an si de la an la an lucrurile am fost din ce in ce mai triste si au aparut prea multe VARIABILE...Asa ca prefer un lac linistit,cu peste,la 50km de Bucuresti,unde Pescuiesc 48 de ore doar cu banii de transport pana la Tulcea!!!
Fir intins

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Deschiderea Oficiala 30.04.2011

Mesaj de Vladut Mateianu »

Eu pescuiesc si acolo si acolo. Cand este vorba de pasiunea mea nu ma uit la bani...viata este prea scurta.... :(
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
arsinel
Pescar de competitie
Mesaje: 2285
Membru din: Dum Mar 21, 2010 15:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Deschiderea Oficiala 30.04.2011

Mesaj de arsinel »

Ceva noutati? A mai fost cineva in ultima saptamana ?
Care dintre Dvs mai postati poze personale ,poate face-ti si o scurta prezentare : Nr ponton,la ce a mers (bile/porumb...), adancine ,agataturi sau nu .
Merci !
Divizia de Lupi a Clubului Sportiv
Personal Best 23,650KG - MV2 / 2020

Stefan B
pescar de competitie
Mesaje: 2584
Membru din: Mar Feb 06, 2007 22:57
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Deschiderea Oficiala 30.04.2011

Mesaj de Stefan B »

arsinel scrie:Ceva noutati? A mai fost cineva in ultima saptamana ?
Care dintre Dvs mai postati poze personale ,poate face-ti si o scurta prezentare : Nr ponton,la ce a mers (bile/porumb...), adancine ,agataturi sau nu .
Merci !
Eu, am fost plecat la calificari, am inteles ca in wk toata lumea a prins foarte bine, 20-30 buc, iar cine a insistat pe bile a luat si 3 exemplare overten, pe langa exemplarele obisnuite !

Avatar utilizator
arsinel
Pescar de competitie
Mesaje: 2285
Membru din: Dum Mar 21, 2010 15:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Deschiderea Oficiala 30.04.2011

Mesaj de arsinel »

Frumos ,Bravo!
O sa vreau sa vin si eu cu sotia si fratele sa-mi ,,serbez ziua de nastere'' pe la inceputul luni pe data de 4 la o partida de 24/H daca ma primesti Stefan .
Divizia de Lupi a Clubului Sportiv
Personal Best 23,650KG - MV2 / 2020

Stefan B
pescar de competitie
Mesaje: 2584
Membru din: Mar Feb 06, 2007 22:57
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Deschiderea Oficiala 30.04.2011

Mesaj de Stefan B »

arsinel scrie:Frumos ,Bravo!
O sa vreau sa vin si eu cu sotia si fratele sa-mi ,,serbez ziua de nastere'' pe la inceputul luni pe data de 4 la o partida de 24/H daca ma primesti Stefan .
Cu cea mai mare placere ! ! !

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “MAGURA 9”