Magura 9

Moderator: Stefan B

Încuiat
Avatar utilizator
zfcristian
Pescar de competitie
Mesaje: 1881
Membru din: Mar Noi 24, 2009 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Magura 9

Mesaj de zfcristian »

bradlly scrie: Cele 2 tone de ciortan au si ele un rol destul de important, pe langa faptul ca o sa completeze cantitatea de peste prins si cumparat pe balta, o sa " reactiveze " populatia piscicola din balta, o sa-i puna in miscare pe cei deveni letargici :lol: - speram si salonta aia frumoasa de nu a mai aparut de ceva vreme !!
In teorie DA, in practica stii bine ca daca te duci dupa peste mare cel putin pe M9 nu o sa te omoare ciortanul plus ca pestele are si multa hrana naturala si va fi greu sa il scoti de la vagauni !

Stefan B
pescar de competitie
Mesaje: 2584
Membru din: Mar Feb 06, 2007 22:57
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Magura 9

Mesaj de Stefan B »

zfcristian scrie:
Stefan B scrie: In mod normal vor fii 2 tone de peste 3-4 kg si daca se va concretiza o discutie....vor fii 200 buc peste 10 kg !!! Dar pana nu sunt sigur....nu confirm....mai bine sa-i prezint cand ajung pe marginea lacului Magura 9 .... :D :D :D
Ma bucur ca ai micsorat cele 4 tone din toamna de ciortan si sper sa reusesti daca nu 200 buc Over10 macar 100
Un termen pentru efectuarea popularii ?!?!

Functie de cum se incheie intelegerea, sper eu in 2 sapt dar voi anunta ....evident .... :D :D :D

Stefan B
pescar de competitie
Mesaje: 2584
Membru din: Mar Feb 06, 2007 22:57
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Magura 9

Mesaj de Stefan B »

zfcristian scrie:
bradlly scrie: Cele 2 tone de ciortan au si ele un rol destul de important, pe langa faptul ca o sa completeze cantitatea de peste prins si cumparat pe balta, o sa " reactiveze " populatia piscicola din balta, o sa-i puna in miscare pe cei deveni letargici :lol: - speram si salonta aia frumoasa de nu a mai aparut de ceva vreme !!
In teorie DA, in practica stii bine ca daca te duci dupa peste mare cel putin pe M9 nu o sa te omoare ciortanul plus ca pestele are si multa hrana naturala si va fi greu sa il scoti de la vagauni !


Da asa e ....multi pestii nu au iesit ....anu trecut daca ma intrebati pe mine......fundul baltii e plin de cochiliii de melcii..... :wink: :wink: :wink:

Iar pestii mari prinsi....nu erau cei mai mari ..... garantat.....sunt pesti care aveau 11-13 kg si au asimilat in 2 ani 3-5 kg .....ceea ce ma bucura enorm. Poate anul acesta voi reusii sa pescuiesc si eu ......cateva zile .....pe M9, anu trecut am avut performanta de a nu pescui macar odata .... !

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Magura 9

Mesaj de osc1or »

in locul tau cred ca nu treceau 2 zile sa nu dau cu batul in balta :)
Critic echilibrat

Avatar utilizator
pushtiulk
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 178
Membru din: Mar Aug 16, 2011 17:30
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Magura 9

Mesaj de pushtiulk »

Stefan, cand dai drumul la pescuit?:)

Stefan B
pescar de competitie
Mesaje: 2584
Membru din: Mar Feb 06, 2007 22:57
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Magura 9

Mesaj de Stefan B »

pushtiulk scrie:Stefan, cand dai drumul la pescuit?:)

Pe 19 martie...dupa Targul AVP ....! :D :D :D

Avatar utilizator
zfcristian
Pescar de competitie
Mesaje: 1881
Membru din: Mar Noi 24, 2009 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Magura 9

Mesaj de zfcristian »

Sal Stefane,
Ce se mai aude cu popularea aia de peste mare ?
Ti-as face o vizita pe la targ pentru un abonament dar... nu am impulsul ala ......
Populezi cu ceva mare pana la urma ?!?!?

Stefan B
pescar de competitie
Mesaje: 2584
Membru din: Mar Feb 06, 2007 22:57
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Magura 9

Mesaj de Stefan B »

zfcristian scrie:Sal Stefane,
Ce se mai aude cu popularea aia de peste mare ?
Ti-as face o vizita pe la targ pentru un abonament dar... nu am impulsul ala ......
Populezi cu ceva mare pana la urma ?!?!?

Cu ceva mare ...n-am gasit ...promisiunea nu s-a dovedit serioasa ... :( :( :(

Luni, 18.03.2013 se va popula cu 3 t de crap vara III !

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “MAGURA 9”