Magura 9

Moderator: Stefan B

Încuiat
Avatar utilizator
razvan u.
pescar de competitie
Mesaje: 2954
Membru din: Mie Iul 30, 2008 15:00
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Magura 9

Mesaj de razvan u. »

Florin Pata scrie:Am fost pe magura 9 ! Daca schimbi acel 20-30 de minute cu 1-2 ore voi fi de acord cu tine! Asta inseamna ca pestii se deplaseaza in bancuri deoarece inca nu au devenit teritoriali ! Deoarece balta nu are o latime mare pot presupune ca majoritatea pescarilor pot trimite nada langa montura ! Deci unde este diferenta de cantitate de nada trimisa prin spomb/prastie/baston/etc. versus folosirea navomodelului (varianta eleganta) ???
Florine,
Nu e diferenta de cantitate, ci de munca. :wink:
C. S. PELICANUL

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Magura 9

Mesaj de Florin Pata »

Razvan Ulmeanu scrie:
Florin Pata scrie:Am fost pe magura 9 ! Daca schimbi acel 20-30 de minute cu 1-2 ore voi fi de acord cu tine! Asta inseamna ca pestii se deplaseaza in bancuri deoarece inca nu au devenit teritoriali ! Deoarece balta nu are o latime mare pot presupune ca majoritatea pescarilor pot trimite nada langa montura ! Deci unde este diferenta de cantitate de nada trimisa prin spomb/prastie/baston/etc. versus folosirea navomodelului (varianta eleganta) ???
Florine,
Nu e diferenta de cantitate, ci de munca. :wink:
Salut Razvan,

Asta am dorit si eu sa transmit !Am ezitat sa mentionez "varianta pentru lenesi!" :D in loc de "varianta eleganta" deoarece riscam ca posesorii de navomodel sa-mi "sara in cap!" :D .(am si eu!)
Intrebarea mea era dedicata :
- d-lui Arsinel care considera ca prin folosirea navomodelului vom prinde toti pestii din balta la 2 lansete(la foc continuu)
- propietarilor de balti care refuza folosirea navomodelului

OPINIE PERSONALA:
- peste 50% din pierderile de plumbi si fir se regasesc ("decoreaza balta") la efectuarea lansarilor
- peste 80% din discutiile contradictorii :mrgreen: intre pescarii "vecini de stand" se datoreaza motivului "ai aruncat peste mine!"
- exista multi pescari care arunca relativ departe dar nu stapanesc destinatia(tinta) iar in baltile gen Magura 9 (care nu au o latime foarte mare) incurca montura si o pierd in vegetatia de pe malul opus(pe unul il stiu sigur :lol: )

Fir intins tuturor!

Avatar utilizator
nit_matias
Pescar de competitie
Mesaje: 938
Membru din: Lun Sep 12, 2011 15:40
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Magura 9

Mesaj de nit_matias »

pai si pe alte balti e cam tot asa, pe mv2 mai vezi cate unu de infige plumbul in pamantul de pe cealalta parte, mi s-a intamplat si mie sa dau dupa gardul din apa pe mv2.

asa ca nu e singura balta cu problema asta.
Niteanu Matei
http://mateiniteanu.blogspot.ro/
PB:20.3

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Magura 9

Mesaj de Florin Pata »

Ori sunt prea profund ori dau prea multe detalii.Ce incerc sa transmit aici este :

"DOMNILOR PROPIETARI DE BALTI,FOLOSIREA NAVOMODELULUI NE AVANTAJEAZA ABSOLUT PE TOTI!!!(PROPIETARI;PESCARI;PESTI;BALTI )

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: Magura 9

Mesaj de petre iulian »

Florin Pata scrie:Ori sunt prea profund ori dau prea multe detalii.Ce incerc sa transmit aici este :

"DOMNILOR PROPIETARI DE BALTI,FOLOSIREA NAVOMODELULUI NE AVANTAJEAZA ABSOLUT PE TOTI!!!(PROPIETARI;PESCARI;PESTI;BALTI )
---------

si magazinele ce mai "mananca "? (plumbi,carlige,inaintas ,etc pierdute :D
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

Avatar utilizator
nit_matias
Pescar de competitie
Mesaje: 938
Membru din: Lun Sep 12, 2011 15:40
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Magura 9

Mesaj de nit_matias »

nu am nimic cu cei care planteaza cu navomodel, dar nu cred ca e necesar in balti ca mv2, magura, greaca, pentru ca sunt mici, daca sti cat de cat sa arunci poti sa iti faci un pat de nada cu spombul/catapulta deci nu iti trebuie navomodel, iar la cat costa unele modele de navomodel mi-as lua barca si sonar ca sa pot sa am acces la lacuri salbatice, la delta, la un pescuit pe rau etc, poate gresesc, dar asta e parerea mea,
Niteanu Matei
http://mateiniteanu.blogspot.ro/
PB:20.3

alinteodor79
Mesaje: 263
Membru din: Lun Iul 20, 2009 9:58
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Magura 9

Mesaj de alinteodor79 »

Stefan B scrie:
alinteodor79 scrie:Buna ziua,
Pentru 2012 se vor pastra aceleasi conditii si preturi? Intreb deoarece mi-am propus sa fac cateva partide pe Magura 9, insa nu sunt membru al vreunui club de pescuit.Cred ca mai sunt multi pescari seriosi in situatia mea.
Cred ca introducerea unui sistem de 5-10 partide C&R la un pret echitabil ar avantaja atat pescarii cat si administratia prin incasarea unor sume de bani in avans. Inteleg ca nu aveti 60 de locuri de pescuit si de aici si problema reducerii preturilor, insa prin cresterea rulajului cred ca puteti compensa discounturile acordate.Pescarii C&R nu aduc cheltuieli suplimentare pentru dumneavoastra, ci doar profit.
Nu inteleg de ce dispare "linistea" prin reducerea preturilor, poate ma lamuriti dumneavoastra. Exista si alte amenajari cu preturi mai mici si unde am avut parte de foarte multa liniste.
Cand am spus ca dispare "linistea" ma refeream ca se vor mari nr de locurin de pescuit si atunci .......s-ar putea sa nu poti pescui cum iti doresti ..... ! !

Da-mi si mie exemple de alte amenajari la C&R unde gasesti acelasi conditii si nu imi exemplifica cu LAtes .... :D :D :D

O sa vreau in acest an sa introducem si o varianta de 5-10 partide C&R cu un anumit pret !

Salut Stefan,
Ceva noutati legate de pachetele de 5-10 partide pentru 2012?

Stefan B
pescar de competitie
Mesaje: 2584
Membru din: Mar Feb 06, 2007 22:57
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Magura 9

Mesaj de Stefan B »

In curand voi posta noul regulament pentru anul 2012 ! ! ! :wink:

alinteodor79
Mesaje: 263
Membru din: Lun Iul 20, 2009 9:58
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Magura 9

Mesaj de alinteodor79 »

Ok, asteptam.
Deja au aparut informatii noi si interesante despre alte locatii. daca apare un abonament pentru 5 partide o sa ai cativa clienti noi. :wink:

Avatar utilizator
Lucian Manea
Mesaje: 695
Membru din: Lun Ian 31, 2011 15:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Magura 9

Mesaj de Lucian Manea »

alinteodor79 scrie:Ok, asteptam.
Deja au aparut informatii noi si interesante despre alte locatii. daca apare un abonament pentru 5 partide o sa ai cativa clienti noi. :wink:
Adevarat.
http://www.selectbaits.com Premium Quality Carp Food

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “MAGURA 9”