Magura 9

Moderator: Stefan B

Încuiat
Avatar utilizator
Cristi Matei
pescar de competitie
Mesaje: 1246
Membru din: Dum Sep 23, 2007 20:44
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Magura 9

Mesaj de Cristi Matei »

Cristi Matei scrie:Stefane pronosticul tau a fost total eronat din pacate. ii dau citare "Fac, si eu un pronostic, castigator va fi ultimul stand dinspre dig-ul din dreapta cum suntem cu fata spre balta ! ! 1 sau 15, nu stiu care e ordinea ! Astept sa vad desfasuraraea"
castigatorii concursului au pescuit in partea stanga cum suntem cu fata spre balta. :wink:
standul 1 pe care ai mizat a totalizat 0 kg.

Stefan B
pescar de competitie
Mesaje: 2584
Membru din: Mar Feb 06, 2007 22:57
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Magura 9

Mesaj de Stefan B »

Cristi Matei scrie:
Cristi Matei scrie:Stefane pronosticul tau a fost total eronat din pacate. ii dau citare "Fac, si eu un pronostic, castigator va fi ultimul stand dinspre dig-ul din dreapta cum suntem cu fata spre balta ! ! 1 sau 15, nu stiu care e ordinea ! Astept sa vad desfasuraraea"
castigatorii concursului au pescuit in partea stanga cum suntem cu fata spre balta. :wink:
standul 1 pe care ai mizat a totalizat 0 kg.

Pacat, stiam ca era un loc castigator .....la concursurile anterioare !

Avatar utilizator
Cristi Matei
pescar de competitie
Mesaje: 1246
Membru din: Dum Sep 23, 2007 20:44
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Magura 9

Mesaj de Cristi Matei »

Stefane las-o asa. locul ala produce bine daca il cunosti bine. niciodata nu a castigat. ultimele 2 concursuri au fost castigate pe spatele baltii unde a fost mult peste retras pentru iernat.
in rest, toata stima pentru ce faci sau ce ai facut la Magura 9. cunosc personal ce eforturi se depun si nu ma refer la cele financiare ale finantatorilor. :wink:

Stefan B
pescar de competitie
Mesaje: 2584
Membru din: Mar Feb 06, 2007 22:57
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Magura 9

Mesaj de Stefan B »

Cristi Matei scrie:Stefane las-o asa. locul ala produce bine daca il cunosti bine. niciodata nu a castigat. ultimele 2 concursuri au fost castigate pe spatele baltii unde a fost mult peste retras pentru iernat.
in rest, toata stima pentru ce faci sau ce ai facut la Magura 9. cunosc personal ce eforturi se depun si nu ma refer la cele financiare ale finantatorilor. :wink:

Praf, atunci, :wink: :wink: :wink: , multumesc mult si tie spor acolo ca stiu cum e .... :D :D :D si poate ne vedem pe la un concurs sa bem o bere si mai povestim, de fapt acum in primavara..... ! :D

Avatar utilizator
Cristi Matei
pescar de competitie
Mesaje: 1246
Membru din: Dum Sep 23, 2007 20:44
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Magura 9

Mesaj de Cristi Matei »

Stefane nu e nimik praf.
sunt sigur ca cei mai multi dintre pescari fac diferenta cand vin de la an la an pe baltile unde banii se reinvestesc. usor usor baltile fara investitii se golesc si de peste se golesc si de clientii. in tipul asta de afacere ca sa scoti bani trebuie sa bagi bani. :wink:

Stefan B
pescar de competitie
Mesaje: 2584
Membru din: Mar Feb 06, 2007 22:57
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Magura 9

Mesaj de Stefan B »

Cristi Matei scrie:Stefane nu e nimik praf.
sunt sigur ca cei mai multi dintre pescari fac diferenta cand vin de la an la an pe baltile unde banii se reinvestesc. usor usor baltile fara investitii se golesc si de peste se golesc si de clientii. in tipul asta de afacere ca sa scoti bani trebuie sa bagi bani. :wink:

Ziceam ca io sunt prafff !! :D :D :D cu locurile .....

Ai MARE dreptate in ceea ce ai scris mai sus !!!!

Avatar utilizator
mihaiboaca
Mesaje: 115
Membru din: Vin Aug 13, 2010 15:16
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Magura 9

Mesaj de mihaiboaca »

Stefan B scrie:
Cristi Matei scrie:Stefane nu e nimik praf.
sunt sigur ca cei mai multi dintre pescari fac diferenta cand vin de la an la an pe baltile unde banii se reinvestesc. usor usor baltile fara investitii se golesc si de peste se golesc si de clientii. in tipul asta de afacere ca sa scoti bani trebuie sa bagi bani. :wink:

Ziceam ca io sunt prafff !! :D :D :D cu locurile .....

Ai MARE dreptate in ceea ce ai scris mai sus !!!!

Eu nu as fi de acord cu asta, exemplul baltilor care functioneaza de 20 ani si care fac si profit. Aici nu ma refer la "carpodroame".
Pacat ca nu vreti sa ascultati si parerile pescarilor. Pana la urma ei va aduc banii in buzunar, nu pestii, nu foisoarele sau mai stiu eu ce broaste testoase.

Stefan B
pescar de competitie
Mesaje: 2584
Membru din: Mar Feb 06, 2007 22:57
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Magura 9

Mesaj de Stefan B »

[/quote]


Eu nu as fi de acord cu asta, exemplul baltilor care functioneaza de 20 ani si care fac si profit. Aici nu ma refer la "carpodroame".
Pacat ca nu vreti sa ascultati si parerile pescarilor. Pana la urma ei va aduc banii in buzunar, nu pestii, nu foisoarele sau mai stiu eu ce broaste testoase.[/quote]

Da-mi si mie macar 1 exemplu ..... care functioneaza de 20 ani ! ! Si crede-ma ca cunosc aproape toate bazinele piscicole din jurul Bucurestiul pe o raza de 100 km din inainte de '89, multe vacante l-am petrecut pe aceste balti ! ! Iar dupa treptat, treptat au disparut pe rand toate baltile obisnuite datorita prinde si baga la portbagaj !!!

Avatar utilizator
claudiue
Mesaje: 734
Membru din: Mar Iul 24, 2007 15:03
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Magura 9

Mesaj de claudiue »

Pai si atunci, de ce nu incurajezi C&R prin tarife? Ca de fapt despre asta tot vorbim de 3 pagini !
Foarte sincer te intreb, desi rasunsul poate fi confidential. Daca mergi pe C&R cu 40 ron/12 ore - 80 ron/ 24, ai iesi in pierdere?
Asa ai avea si preturi sub concurentii directi si balta plina mereu de oameni ce nu pleaca cu un solz acasa !!! Deci doar incasezi, nu cheltui si pt populari cu peste de 2-4 kile! + ca ai si amenajari si ceva distanta intre locurile de pescuit, deci te-ai detasa.

rechinul74
Mesaje: 71
Membru din: Joi Apr 21, 2011 8:34

Re: Magura 9

Mesaj de rechinul74 »

Am fost o singura data pe magura 9 in vara la una mica de 24 si balta este super ca locatie ,pontoanele super realizate si am inteles ca anul acesta se va da drumul la curent electric.Problema taxei pentru c&r cred ca la 100 ron 24 ore este cam mare pentru cei care vin din bucuresti,drum aproximativ 80km ,mancare ,nada si toate cele necesare unei partide de pescuit.O propunere ar fi modelul de abonamente de la greaca cu un anumit nr de partide sau carduri de fidelitate gen moara vlasiei .Parerea unui pescar care la intersectie are dreapta spre greaca si stinga magura 9 oare ce alege??

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “MAGURA 9”