Rusineeeeeeeeeeeeeeee

Moderator: Stefan B

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Rusineeeeeeeeeeeeeeee

Mesaj de miyagi »

Ahotnic scrie:poate era un semn divin, de aceea nu ai avut semnal. acum stiu ca nu e frumos ce spun dar cand iti deschizi un restaurant mai si aduni din cand in cand dupa clienti, nu ai ce face, asta e. ceea ce faci tu aici nu rezolva prea mult problema ta legata de curatenie. asa o scri si asa le postezi de parca le-ai facut un favor ca i ai lasat sa pescuiasca acolo. este o afacere de care trebuie sa ai si tu grija, nu doar clientii.
ps: nu ii cunosc, nu am fost niciodata pe aceasta locati si sincer ma amuza (oarecum) oamenii care asteapta cu sufletul la gura numele acestor clienti deoarece nu vad care ar fi rostul... dar se pare ca inca se vinde bine romanului scandalul de orice fel.
E simplu Domnule. Eu merg pe Magura 9 sa zicem incepand cu sesiunea de seara. Bineinteles ca trebuie sa ajung acolo pana se elibereaza standul ca sa nu ma lungesc cu inceputul partidei. Cel ce elibereaza standul lasa acea mizerie, iar eu dau vina pe administratie ca nu face curat. Sper ca in afacerile Dumneavoastra sa nu faca personalul curat ci doar sa intretina curatenia.
Nu va suparati ca nu e scandal si nici can can. E ceea ce ne-am dori cu totii sa avem indiferent a cui e afacerea. Eu plec cu sacul din Delta de pe Sulina pana unde am masina ( Murghiol spre exemplu ), iar aici nu se pot duce sacii de gunoi pana la tomberoanele administratiei? Pacat. Nimeni nu trebuie sa suporte gunoiul altcuiva. Ce-ar fi sa platim niste taxe mai mari ca sa se plateasca si salariile oamenilor pentru curatenie de pe balti?!!!!!!!! :(
Urban culture.

Avatar utilizator
Digital
Pescar de competitie
Mesaje: 1102
Membru din: Lun Iun 09, 2008 9:26
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Rusineeeeeeeeeeeeeeee

Mesaj de Digital »

Stefan B scrie:
Digital scrie:
Stefan B scrie:Stiti cat de mult tin la curetenie, ia uitati ce am gasit dupa anumiti "pescari" draguti si cum considera ei, primind sac de gunoi de cand intri pe balta .......astia suntem...........curand si numele celui care a facut rezervarea.............. :( :( :(
Domnule Stefan B - au trecut 12 ore - mai dureaza mult pana aflam numele celui care a facut rezervarea?
Eu sunt la balta mi-a cazut antena de net si nu pot intra pe cont pt rezervare, crede-ma ca va fii scris ....MAREEE ! Cu aceste lucruri nu glumesc ... ! La fel si cu protejarea pestulyi !

P.S. stati linistiti ca nu m-a cautat nimeni sa-si ceara scuze .... !
Domnule Stefan B s-a ridicat antena de net ???? ati putut intra in cont pt rezervare ???. Au trecut 24 ore s-au scris 2 pagini si inca nu am aflat numele celui care a facut rezervarea :lol: :lol: :lol: .
Ultima oară modificat Mie Iun 13, 2012 8:05 de către Digital, modificat 1 dată în total.
Victor Conta
ROMANIA
Tara in care ingerii nu calca

Avatar utilizator
Digital
Pescar de competitie
Mesaje: 1102
Membru din: Lun Iun 09, 2008 9:26
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Rusineeeeeeeeeeeeeeee

Mesaj de Digital »

Ahotnic scrie:poate era un semn divin, de aceea nu ai avut semnal. acum stiu ca nu e frumos ce spun dar cand iti deschizi un restaurant mai si aduni din cand in cand dupa clienti, nu ai ce face, asta e. ceea ce faci tu aici nu rezolva prea mult problema ta legata de curatenie. asa o scri si asa le postezi de parca le-ai facut un favor ca i ai lasat sa pescuiasca acolo. este o afacere de care trebuie sa ai si tu grija, nu doar clientii.
ps: nu ii cunosc, nu am fost niciodata pe aceasta locati si sincer ma amuza (oarecum) oamenii care asteapta cu sufletul la gura numele acestor clienti deoarece nu vad care ar fi rostul... dar se pare ca inca se vinde bine romanului scandalul de orice fel.
Mesajul meu era altul :wink:
Stima.
Victor Conta
ROMANIA
Tara in care ingerii nu calca

Avatar utilizator
Lao
pescar de competitie
Mesaje: 1183
Membru din: Lun Noi 16, 2009 11:18
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Rusineeeeeeeeeeeeeeee

Mesaj de Lao »

Am mai spus-o in alt topic (dar cineva care nu i-a convenit l-a sters) si o mai repet cu riscul de a tulbura apele: la ce bani cer unii administratori pe balti ar trebui sa mai faca si curat dupa altii nu sa se planga pe aici. Cand o fi balta 20 lei c&r as avea pretentii, dar cand ceri peste suta, ciocu mai mic si baga paznicii la treaba ca si asa unii se cred dumnezei.
Asta nu inseamna ca sunt de acord cu mizeria lasata.

Avatar utilizator
gabicarp
Mesaje: 189
Membru din: Mie Feb 23, 2011 13:28
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Rusineeeeeeeeeeeeeeee

Mesaj de gabicarp »

Pai dupa luminata ta logica, faptul ca platim taxa de gunoi si impozite la primarii si faptul ca sunt firme de salubritate, ne da dreptul sa aruncam gunoiul de la balcon direct in gradina , inseamna sa ne usuram pe unde apucam , ca doar platim impozite de ne ustura si are cine sa curetene dupa noi . De asta tara asta e asa ''curata'' , ca platim impozite din ce in ce mai mari si are cine sa stranga dupa noi, de asta padurile si apele sunt pline de PET-uri si alte resturi menajere .

Avatar utilizator
Lucian Manea
Mesaje: 695
Membru din: Lun Ian 31, 2011 15:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Rusineeeeeeeeeeeeeeee

Mesaj de Lucian Manea »

@ LAO & AHOTNIC

Se vede ca nu ati fost pe Magura. Daca ati vedea curatenia si conditiile create, nu ati mai comenta aiurea. Cand cineva creaza o oaza de liniste si de curatenie, acel lucru iti impune respect si te auto-educa. Nu iti mai vine sa arunci chistoacele in apa, ca sa nu mai vorbim de gunoiul lasat din pozele de mai sus.

Ca si pe National Arena. Pe stadionul ala parem si noi mai spalati ca natie, si nu mai vedem toti analfabetii care vin sa manance seminte la un meci de fotbal.

Chiar daca platesti 120 ron/24 ore nu iti da dreptul sa lasi mizerie in urma ta. Ca iti mai scapa un chistoc, un dop de la o sticla de cola, e una dar sa lasi un tomberon de gunoi e deja nesimtire.
http://www.selectbaits.com Premium Quality Carp Food

Avatar utilizator
Lao
pescar de competitie
Mesaje: 1183
Membru din: Lun Noi 16, 2009 11:18
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Rusineeeeeeeeeeeeeeee

Mesaj de Lao »

Pt lucianman si gabicarp, nu ati citit atent: AM PRECIZAT CLAR CA NU SUNT DE ACORD CU MIZERIA LASATA.
Si deasemeni nu sunt de acord cu smiorcaielile administratorilor de balti pe forumuri cand foarte bine i-ar mai pune la munca pe asa zisii paznici care de fapt nu fac nimic, doar sa te streseze cu aerele lor de taranoi. Mai ales ca taxa de c&r este destul de piperata, balta este luata in locatie sau cumparata, deci au obligatia sa aiba grija de ea, nu numai sa incaseze taxe si sa se ridice cu pretentii.
Nu ma cert cu nimeni, nu atac pe nimeni, este o parere de-a mea.

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Rusineeeeeeeeeeeeeeee

Mesaj de Florin Pata »

La Magura 9 exista cosuri de gunoi aferente pontoanelor ?

Avatar utilizator
Lucian Manea
Mesaje: 695
Membru din: Lun Ian 31, 2011 15:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Rusineeeeeeeeeeeeeeee

Mesaj de Lucian Manea »

Lao scrie:Pt lucianman si gabicarp, nu ati citit atent: AM PRECIZAT CLAR CA NU SUNT DE ACORD CU MIZERIA LASATA.
Si deasemeni nu sunt de acord cu smiorcaielile administratorilor de balti pe forumuri cand foarte bine i-ar mai pune la munca pe asa zisii paznici care de fapt nu fac nimic, doar sa te streseze cu aerele lor de taranoi. Mai ales ca taxa de c&r este destul de piperata, balta este luata in locatie sau cumparata, deci au obligatia sa aiba grija de ea, nu numai sa incaseze taxe si sa se ridice cu pretentii.
Nu ma cert cu nimeni, nu atac pe nimeni, este o parere de-a mea.
Pe Magura9 paznicii sunt de nota 10, chiar se poate bea si o bere cu ei - in cazul in care pescuiesti singur si te mai plictisesti. Poate doar pe Greaca am mai intalnit asa paznici ok. Daca ar trebui sa munceasca mai mult, nu stiu, asta e decizia administratorului.
http://www.selectbaits.com Premium Quality Carp Food

Avatar utilizator
Lucian Manea
Mesaje: 695
Membru din: Lun Ian 31, 2011 15:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Rusineeeeeeeeeeeeeeee

Mesaj de Lucian Manea »

Florin Pata scrie:La Magura 9 exista cosuri de gunoi aferente pontoanelor ?
Nu, dar ti se dau saci de gunoi de la sediu. Il agati intr-un cui de la cabanuta si ti-ai facut cos de gunoi. Eu unul nu sunt de acord cu cosurile de gunoi pe balta pt ca in timp se imput, tin muste, se stramba, se sparg, si nu prea sunt estetice.
http://www.selectbaits.com Premium Quality Carp Food

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “MAGURA 9”