Rusineeeeeeeeeeeeeeee

Moderator: Stefan B

Avatar utilizator
Andrei I
pescar de competitie
Mesaje: 1761
Membru din: Mie Mai 02, 2007 21:11
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Rusineeeeeeeeeeeeeeee

Mesaj de Andrei I »

Exista un mic adevar de fiecare parte, si totusi....eu zic ca tine de educatie indiferent cati bani platesti pt un serviciu, nu este Ok sa lasi in urma ta dezastru...fie ca e vb de o balta administrata, malul dunarii, camera de hotel de 7 stele sau tava de la Mc' Donalds.

Bineinteles ca adminustratia va strange mizeria si face parte din atributia lor, dar trebuie incet incet macar prin exemple negative ca cel descris de Stefan aici sa ne civilizam cu totii...asta a fost intentia lui, nu sa se planga ca nu are cine sa stranga gunoiul.
Milionar excentric

Avatar utilizator
Lao
pescar de competitie
Mesaje: 1183
Membru din: Lun Noi 16, 2009 11:18
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Rusineeeeeeeeeeeeeeee

Mesaj de Lao »

Bineinteles ca tine de bunul simt si de educatia fiecaruia de a lasa curat.
Eu rezolvam problema altfel: cand respectivul imputit mai facea o rezervare sau venea direct, ii aratam pozele si il faceam un pic de kko, asa finut, sa se simta. Dar nicidecum nu incepeam sa pun poze, sa fac taraboi pe forum, ca in curand ii divulg numele. Pai ce suntem in clasa l sa ne param la tov invatatoare sau la OTV in curand numele faptasului in episodul 235? Mai mare rasul...

Avatar utilizator
pharaoh
pescar de competitie
Mesaje: 1174
Membru din: Mar Aug 03, 2010 16:12
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Rusineeeeeeeeeeeeeeee

Mesaj de pharaoh »

Ce-a facut nesimtitul ala acolo nu merita o apostrofare "finuta". Merita facut de kko in public. Dupa braconieri, saramuristi si manelisti, pe astia ii detest cel mai tare.
Marius Sârbu

Avatar utilizator
Lao
pescar de competitie
Mesaje: 1183
Membru din: Lun Noi 16, 2009 11:18
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Rusineeeeeeeeeeeeeeee

Mesaj de Lao »

E adevarat, dar te gandesti ca poate a gresit fiind un pic ciupit si l-ai inteles pe om, si in situatia de fata la nivel national nu vrei sa-l pierzi ca si client, el nevenind singur, probabil cel putin cu inca un prieten. Insa la a doua abatere pronuntam divortul.
Eu asa puneam problema.
Dar poate o fi gresit punctul meu de vedere... :roll:

Stefan B
pescar de competitie
Mesaje: 2584
Membru din: Mar Feb 06, 2007 22:57
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Rusineeeeeeeeeeeeeeee

Mesaj de Stefan B »

Deci, nume..............:

BUSTU GABRIEL DUMITRU, NR CARD 948, CARD ANULAT DEFINITIV PE MAGURA 9, AU FOST IN TOTAL 4 PONTOANE, DEZASTRU...AU FOST PAZITI COMPLET ......




INCA ODATA RUSINEEEEEEEEEEEEEE !

Stefan B
pescar de competitie
Mesaje: 2584
Membru din: Mar Feb 06, 2007 22:57
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Rusineeeeeeeeeeeeeeee

Mesaj de Stefan B »

Ahotnic scrie:poate era un semn divin, de aceea nu ai avut semnal. acum stiu ca nu e frumos ce spun dar cand iti deschizi un restaurant mai si aduni din cand in cand dupa clienti, nu ai ce face, asta e. ceea ce faci tu aici nu rezolva prea mult problema ta legata de curatenie. asa o scri si asa le postezi de parca le-ai facut un favor ca i ai lasat sa pescuiasca acolo. este o afacere de care trebuie sa ai si tu grija, nu doar clientii.
ps: nu ii cunosc, nu am fost niciodata pe aceasta locati si sincer ma amuza (oarecum) oamenii care asteapta cu sufletul la gura numele acestor clienti deoarece nu vad care ar fi rostul... dar se pare ca inca se vinde bine romanului scandalul de orice fel.

Culmea e ca m-am ocupat si de unul de genu asta (bistro de top din Buc) ......si se poate... si acolo...exista si la Magura 9 ...NE SELECTAM DREPTUL IN ALEGEREA CLIENTILOR....scrie mare ca sa NU am discutii !

Avatar utilizator
Digital
Pescar de competitie
Mesaje: 1102
Membru din: Lun Iun 09, 2008 9:26
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Rusineeeeeeeeeeeeeeee

Mesaj de Digital »

Stefan B scrie:Deci, nume..............:

BUSTU GABRIEL DUMITRU, NR CARD 948, CARD ANULAT DEFINITIV PE MAGURA 9, AU FOST IN TOTAL 4 PONTOANE, DEZASTRU...AU FOST PAZITI COMPLET ......




INCA ODATA RUSINEEEEEEEEEEEEEE !
Pentru sinceritatea de care ati dat dovada si pentru masurile luate
Respect :wink:
Victor Conta
ROMANIA
Tara in care ingerii nu calca

Avatar utilizator
pushtiulk
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 178
Membru din: Mar Aug 16, 2011 17:30
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Rusineeeeeeeeeeeeeeee

Mesaj de pushtiulk »

Aici nu mai este vorba de afacere, neafacere, riscul care trebuie asumat sau nu. Eu am pescuit de 3 ori anul acesta pe balta, de maine incepe a 4-a partida :), intr-una din partide am si facut un gratar cu cativa amici ce au venit sa ma viziteze, si nu am lasat gunoiul imprastiat. L-am lasat in sac, in casuta. Nu este greu. Nu are nici o scuza, ca era ciupit, ca era nu stiu cum, etc. Pozele si masurile trebuie sa fie invatatura de minte pentru cei ce au in cap sa faca acest lucru in viitor. Daca platesc pentru a pescui, nu inseamna ca balta este a mea si pot face ce doresc.

Stefan, poate a fost un incident izolat, si nu o sa mai ai parte de asemenea evenimente. Ne vdm maine seara pe balta :)

Fir intins tuturor in acest weekend!

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Rusineeeeeeeeeeeeeeee

Mesaj de miyagi »

E simplu sa pui niste tomberoane sau butoaie pe balta ca sa lase lumea gunoiul acolo, dar pe Magura e mai greu sa le aduni din tomberoane. Poate ca nici asta n-ar fi o problema ci un exercitiu insa o reala problema ar fi cainii care ar imprastia tot gunoiul din ele. Cand e gunoiul tau, strans de tine vei avea grija sa nu se intample asta. Cu un gest frumos si gratuit iti vei duce si sacul la tomberonul administratiei, dar in acelasi timp poti plati un paznic ( daca tie rusine sa-l rogi frumos sa-ti duca gunoiul ) sa ti-l duca si apoi chiar te vei simtii ca un nabab care-si bea jack-ul si-n curatenie. Basca ca nu aduna muste si alte bazdaganii ca un recipient pentru colectat gunoiul.
N-au nicio scuza. E vorba de o bauta pe balta si bataie de joc la adresa administratiei.
Urban culture.

macara88
Mesaje: 367
Membru din: Lun Aug 08, 2011 11:28
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Rusineeeeeeeeeeeeeeee

Mesaj de macara88 »

Eu cand am fost acum o saptamana erau pe pontonul din dreapta vreo 4 "pescari" care se balaceau.....SI CU GREU I-ATI DAT AFARA ABIA PE LA ORELE 14

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “MAGURA 9”