Tarife si Regulament 2013

Moderator: Stefan B

Avatar utilizator
Hades
Mesaje: 2
Membru din: Vin Sep 24, 2010 11:41
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Tarife si Regulament 2013

Mesaj de Hades »

@ Stefan

" De Marti ora 6 pana Vineri ora 18, al doilea pescar plateste jumatate din preturile de mai sus pentru al doilea ponton, NUMAI PENTRU PESCUITUL PE TIMPUL ZILEI DE 12 ORE. "

Salut Stefan, aici as avea o mica nelamurire, vorbesc din punctul meu de vedere si iti explic imediat: de regula eu vin la tine pe balta in cursul saptamanii, cu inca un prieten, ambii posesori de carduri de membru, pentru 24-36 ore de regula.
Ne avantaja, cumva acea posibilitate de a rezerva doua pontoane, unul la jumatate de pret, era o facilitate chiar ok!
acum, intrebarea este daca se opteaza pt un pescuit de 24 ore de ex. se plateste pe zi redus si pe noapte intreg?Sau pt. 36 ore in cazul in care vin 2 zile si o noapte, cele 2 zile se platesc reduse, si noaptea intreg?

Multumesc!
Invidia este recunoasterea in subconstient a inferioritatii proprii!

Stefan B
pescar de competitie
Mesaje: 2584
Membru din: Mar Feb 06, 2007 22:57
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Tarife si Regulament 2013

Mesaj de Stefan B »

Decebalus scrie:De la 6 – 18 (12 h) Sambata 80 lei = 12 ore (pescuit C&R);

Aici mi se pare cam aiurea,fara suparare
De ce cu 20 de Ron mai scump?

Pentru ca mi se blocau pontoanele pt cei care doreau sa pescuiasca 24 h, incurajez un asemenea pescuit.......

Stefan B
pescar de competitie
Mesaje: 2584
Membru din: Mar Feb 06, 2007 22:57
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Tarife si Regulament 2013

Mesaj de Stefan B »

Hades scrie:@ Stefan

" De Marti ora 6 pana Vineri ora 18, al doilea pescar plateste jumatate din preturile de mai sus pentru al doilea ponton, NUMAI PENTRU PESCUITUL PE TIMPUL ZILEI DE 12 ORE. "

Salut Stefan, aici as avea o mica nelamurire, vorbesc din punctul meu de vedere si iti explic imediat: de regula eu vin la tine pe balta in cursul saptamanii, cu inca un prieten, ambii posesori de carduri de membru, pentru 24-36 ore de regula.
Ne avantaja, cumva acea posibilitate de a rezerva doua pontoane, unul la jumatate de pret, era o facilitate chiar ok!
acum, intrebarea este daca se opteaza pt un pescuit de 24 ore de ex. se plateste pe zi redus si pe noapte intreg?Sau pt. 36 ore in cazul in care vin 2 zile si o noapte, cele 2 zile se platesc reduse, si noaptea intreg?

Multumesc!

Cand faci rezervare peste 24 h......de exemplu 36...se pastreaza tariful....

Avatar utilizator
Lucian Manea
Mesaje: 695
Membru din: Lun Ian 31, 2011 15:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Tarife si Regulament 2013

Mesaj de Lucian Manea »

Stefan B scrie:
Decebalus scrie:De la 6 – 18 (12 h) Sambata 80 lei = 12 ore (pescuit C&R);

Aici mi se pare cam aiurea,fara suparare
De ce cu 20 de Ron mai scump?

Pentru ca mi se blocau pontoanele pt cei care doreau sa pescuiasca 24 h, incurajez un asemenea pescuit.......
Buna miscare si f bine gandit. Desi nici eu nu am inteles initial, acum se explica si e f corect.
http://www.selectbaits.com Premium Quality Carp Food

Avatar utilizator
Decebalus
Pescar de competitie
Mesaje: 461
Membru din: Mie Mar 16, 2011 10:43
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Tarife si Regulament 2013

Mesaj de Decebalus »

lucianman scrie:
Stefan B scrie:
Decebalus scrie:De la 6 – 18 (12 h) Sambata 80 lei = 12 ore (pescuit C&R);

Aici mi se pare cam aiurea,fara suparare
De ce cu 20 de Ron mai scump?

Pentru ca mi se blocau pontoanele pt cei care doreau sa pescuiasca 24 h, incurajez un asemenea pescuit.......
Buna miscare si f bine gandit. Desi nici eu nu am inteles initial, acum se explica si e f corect.
Ai dreptate,este mai ok asa
SpritZCarp

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: Tarife si Regulament 2013

Mesaj de eugen dragnea »

Hmmm :roll: ...mie mi se parea mai corect fata de client (mai ales Gold) sa faci o reducere celor care pescuiesc mai mult (24,36,48 h ) nu sa supralicitezi cu cei la 12 h.Ceea ce faceti voi se numeste "oferta de fortare" si nu prea da bine la imagine.Cat despre retinut crap la un pret exorbitant mai bine puneti un anunt mare: vindem peste proaspat !calitate ECO ,iar balta sa fie deschisa doar in sistem C&R,macar stie omul pe ce se bazeaza si nu se simte fraierit .

PS . Sa nu ma intelegi gresit Stefan,apreciez extraordinar ce ai facut din Magura 9 ,dar nu-ti obtura reclama si clientela din 2012 ca s-ar putea sa apara concurenta in 2013 pentru voi asa cum si voi ati aparut pentru altii in 2012. :wink:
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

Stefan B
pescar de competitie
Mesaje: 2584
Membru din: Mar Feb 06, 2007 22:57
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Tarife si Regulament 2013

Mesaj de Stefan B »

eugen dragnea scrie:Hmmm :roll: ...mie mi se parea mai corect fata de client (mai ales Gold) sa faci o reducere celor care pescuiesc mai mult (24,36,48 h ) nu sa supralicitezi cu cei la 12 h.Ceea ce faceti voi se numeste "oferta de fortare" si nu prea da bine la imagine.Cat despre retinut crap la un pret exorbitant mai bine puneti un anunt mare: vindem peste proaspat !calitate ECO ,iar balta sa fie deschisa doar in sistem C&R,macar stie omul pe ce se bazeaza si nu se simte fraierit .

PS . Sa nu ma intelegi gresit Stefan,apreciez extraordinar ce ai facut din Magura 9 ,dar nu-ti obtura reclama si clientela din 2012 ca s-ar putea sa apara concurenta in 2013 pentru voi asa cum si voi ati aparut pentru altii in 2012. :wink:

In sine Magura 9 este crescuta si dezvoltata dupa caracteru unei persoane care vine din piata ca si CLIENT al tuturor baltilor titrate din 2005 incoace...........si crede-ma ca am simtit multe pe pielea mea si nu as permite sa simta asa ceva clientii mei....atata timp cat raspund de aceasta amenajare ! In rest,...fir intins....

Avatar utilizator
RSC
Pescar de competitie
Mesaje: 868
Membru din: Dum Oct 16, 2011 10:40

Re: Tarife si Regulament 2013

Mesaj de RSC »

Stefan B scrie:... In rest,...fir intins....
Stephane, nu fi iritat...sunt doar discutii pe marginea subiectului si fiecare isi spune parerea in functie de optiunile/dorintele personale, ale grupului/anturajului din care face parte, sau din ce au vazut/auzit pe la alti admini de balti...IN REST, NUMAI TU DECIZI CE FACI CU AFACEREA ASTA SI CUM O MANAGERIEZI.

Succes!
"Keep it simple!"

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Tarife si Regulament 2013

Mesaj de Vladut Mateianu »

@stefan

http://www.youtube.com/watch?v=8m0dJXtwwiY mergi pe drumul tau , este perfect cum ai gandit-o... :wink:

PS poate pestele ar trebui sa fie mai scump, sa-i descurajezi total pe cei care vor sa "retina" ceva..... exista si alte balti unde o pot face .... :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Tarife si Regulament 2013

Mesaj de miyagi »

Decebalus scrie:
Lao scrie:Adica platesti maxim 10 lei pe kg de ciortan si doresti de la pescar pana la 30 de lei pe el? Dupa ce ti-a mai platit si balta de c&r? De ce nu il dai cu maixim 15 lei? Nu e profit indeajuns, sau cum?
Domnule Lao ,daca ti se pare scump de ce nu dai fuga la supermarket sa iti faci stoc sa mananci cu usturoi si mamaliguta :?:
Daca tu prin C&R intelegi sa platesti pestele si sa faci o ciorba pe mal e de inteles postarile astea pline de istetime
Daca nu ma insel te-am mai vazut prin topicuri de luat acasa fileuri,eu zic sa te duci sa iti faci cont pe siteul ala unde are myiagi 5000 de postari si te vei intelege de minune cu galetarii
Prostanacule inca te bagi in seama! Nu e bine :( .
Urban culture.

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “MAGURA 9”