Vand Catapulta pe Afet

Anunturi de vanzare, cumparare sau inchiriere scule de pescuit second hand. Bisnita interzisa!

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee, gor965

Avatar utilizator
Roman Eugen
Mesaje: 446
Membru din: Dum Ian 24, 2010 18:15
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Vand Catapulta pe Afet

Mesaj de Roman Eugen »

pana lansezi 2 bulgari imbatranesti :lol: :roll:

amador
Mesaje: 18
Membru din: Lun Mar 12, 2012 6:49

Re: Vand Catapulta pe Afet

Mesaj de amador »

Afet este o definitie ceva mai tehnica despre care poate tie nu ti-sa vorbit pe la scoala (scolille ) frecventate,sau altfel spus afet = suport.Nu era decat un sinonim.
In privinta rapiditatii garantat arunc mai repede , mai precis si cu un efort mai mic decat cu spodul.
Tare as vrea sa te vad lansand intr-un concurs de 3 zile prin aceeasi miscare,adica aruncarea clasica cu lanseta,vreo 500 de bulgari la 100 de metri apoi sa mai lansezi si cele 4 bete de vreo 200-300 de ori si sa mai dai si cu cobra cateva sute de bile....si apoi ai sa constati ca ar fi mai buna si o aruncare printr-un alt tip de miscare .
Acesta a fost un raspuns pentru ,,carcotasi"'...pe care ii rog frumos daca nu le place produsul sa se abtina de la comentarii.

Avatar utilizator
Roman Eugen
Mesaje: 446
Membru din: Dum Ian 24, 2010 18:15
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Vand Catapulta pe Afet

Mesaj de Roman Eugen »

pai daca tu ai impresia ca arunci 500 de bulgari in 3 zile cu acest dispozitiv, inseamna ca noi carcotasii nu am vazut in viata noastra o catapulta sau un spod. mai rpd o vindeai daca nu puneai filmuletele alea. si nici nu e pe afet. vezi anunturi date cu catapulte gen asta http://www.crapmania.ro/forum/marele-ba ... t8545.html si revizuieste anuntul :oops:
mac

Avatar utilizator
addicted
Mesaje: 813
Membru din: Mie Feb 16, 2011 2:49
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Vand Catapulta pe Afet

Mesaj de addicted »

eu zic ca mai bine o duci la fier vechi ai sansa de a o vinde mai repede decat aici;)si stai linistit ca afetul este cu totul si cu totul altceva nu scheletu ala de butic de coltu strazi pe care il ai u acolo;)

amador
Mesaje: 18
Membru din: Lun Mar 12, 2012 6:49

Re: Vand Catapulta pe Afet

Mesaj de amador »

Roman Eugen scrie:pai daca tu ai impresia ca arunci 500 de bulgari in 3 zile cu acest dispozitiv, inseamna ca noi carcotasii nu am vazut in viata noastra o catapulta sau un spod. mai rpd o vindeai daca nu puneai filmuletele alea. si nici nu e pe afet. vezi anunturi date cu catapulte gen asta http://www.crapmania.ro/forum/marele-ba ... t8545.html si revizuieste anuntul :oops:
mac
In privinta a ceea ce sustii era mai simplu sa citesti intr-un dictionar ce inseamna afet.
Afet= suport pentru tun,arma,etc.
In ceea ce priveste comparatia cu acel trepied te invit la proba cand doresti si am sa iti demonstrez pe masurate distanta ca nu vei lansa mai mult de 70 de metri.
Catapulta din acest anunt poate lansa 130 de metri si are un nr dublu de elastic,8 bucati dintr-e care 4 sunt de 14 mm in diametru iar 4 de 9 mm.Catapulta la care faci referire are doar 4 elasticuri de 9 mm.Daca tu crezi ca acel trepied ar rezista si ar mai sta si in picioare e problema ta,nu ai decat sa il cumperi.
Iar problema nu se pune de ceea ce ai vazut ci de ceea ce ai folosit.

Avatar utilizator
Zarguzon Adi
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1184
Membru din: Mar Ian 17, 2006 20:17

Re: Vand Catapulta pe Afet

Mesaj de Zarguzon Adi »

amador scrie:
Roman Eugen scrie:pai daca tu ai impresia ca arunci 500 de bulgari in 3 zile cu acest dispozitiv, inseamna ca noi carcotasii nu am vazut in viata noastra o catapulta sau un spod. mai rpd o vindeai daca nu puneai filmuletele alea. si nici nu e pe afet. vezi anunturi date cu catapulte gen asta http://www.crapmania.ro/forum/marele-ba ... t8545.html si revizuieste anuntul :oops:
mac
In privinta a ceea ce sustii era mai simplu sa citesti intr-un dictionar ce inseamna afet.
Afet= suport pentru tun,arma,etc.
In ceea ce priveste comparatia cu acel trepied te invit la proba cand doresti si am sa iti demonstrez pe masurate distanta ca nu vei lansa mai mult de 70 de metri.
Catapulta din acest anunt poate lansa 130 de metri si are un nr dublu de elastic,8 bucati dintr-e care 4 sunt de 14 mm in diametru iar 4 de 9 mm.Catapulta la care faci referire are doar 4 elasticuri de 9 mm.Daca tu crezi ca acel trepied ar rezista si ar mai sta si in picioare e problema ta,nu ai decat sa il cumperi.
Iar problema nu se pune de ceea ce ai vazut ci de ceea ce ai folosit.
Daca nu faceai referire la catapulta vanduta de mine nu intram in discutie.Te anunt pe aceasta cale ca nadesti usor 70-80m cu o banala prastie de mana .Acum referitor la elastice acestea sunt de mai multe puteri ,(si nu este nevoie sa bagi unul in altul)ideal este sa fie de putere medie ca sa nu sparga bulgarii la lansare asa ca varianta puternica nu este un avantaj.Mai pe scurt ce vand eu arunca lejer 150 si este foarte usor de manevrat pentru ca totul este reglabil.Pe viitor incearca sa faci referire la produsul vandut de tine si nu de altcineva

amador
Mesaje: 18
Membru din: Lun Mar 12, 2012 6:49

Re: Vand Catapulta pe Afet

Mesaj de amador »

Imi cer scuze dar am crezut ca sa vandut acel produs.
Cat despre cei 150 de metri nu am cum sa te cred.
Daca esti de acord hai sa facem o demonstratie pentru a lamuri lumea si a nu mai exista aceste discutii.
Eu sustin ca nu vei arunca acei 150 de metri niciodata.Daca tu sustii contrariul demonstreaza.Eu demonstrez oricarui cumparator ca se pot arunca 130 de metri.
Ceea ce sustii tu despre elastic nu este altceva decat o simpla dezinformare.
Forta elastica va fi cu atat mai mare cu cat va fi mai greu de incarcat.Orice tip de arc,elastic nu au de unde sa iti dea energie decat din forta de incarcare.Daca ai sa le incarci cu 10 Kgf atat iti vor reda.E simplu.Pentru exemplificare se poate citi aici depre forta elastica:http:
www.vladzhr.go.ro/mecanica/forta%20elastica.html

Avatar utilizator
Zarguzon Adi
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1184
Membru din: Mar Ian 17, 2006 20:17

Re: Vand Catapulta pe Afet

Mesaj de Zarguzon Adi »

amador scrie:Imi cer scuze dar am crezut ca sa vandut acel produs.
Cat despre cei 150 de metri nu am cum sa te cred.
Daca esti de acord hai sa facem o demonstratie pentru a lamuri lumea si a nu mai exista aceste discutii.
Eu sustin ca nu vei arunca acei 150 de metri niciodata.Daca tu sustii contrariul demonstreaza.Eu demonstrez oricarui cumparator ca se pot arunca 130 de metri.
Ceea ce sustii tu despre elastic nu este altceva decat o simpla dezinformare.
Forta elastica va fi cu atat mai mare cu cat va fi mai greu de incarcat.Orice tip de arc,elastic nu au de unde sa iti dea energie decat din forta de incarcare.Daca ai sa le incarci cu 10 Kgf atat iti vor reda.E simplu.Pentru exemplificare se poate citi aici depre forta elastica:http:
http://www.vladzhr.go.ro/mecanica/forta%20elastica.html
Poate nu ai citit exact ce am scris te rog sa faci comentarii la produsul vandut de tine .Ce vand eu este folosit de pescari de ani de zile timp in care si-a dovedit fiabilitate si eficacitatea asa ca nu trebuie sa dovedesc nimic.
Spor la vanzare

amador
Mesaje: 18
Membru din: Lun Mar 12, 2012 6:49

Re: Vand Catapulta pe Afet

Mesaj de amador »

Multumesc la fel !

amador
Mesaje: 18
Membru din: Lun Mar 12, 2012 6:49

Re: Vand Catapulta pe Afet

Mesaj de amador »

up

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Marele Bazar”