Căutarea a găsit 28 rezultate

de Oliver24
Joi Sep 13, 2018 13:40
Forum: Comentarii Echipament Crap
Subiect: Recomndare baston de nădire
Răspunsuri: 28
Vizualizări: 6676

Re: Recomndare baston de nădire

Nu știu să fabrice Zarguzon cobre de 130, dar dacă așa este, îl rugăm să ne confirme având în vedere că este membru pe acest forum după câte am văzut. Am auzit și eu despre cobrele de la Orient Rods. Costa 120 de dolari cea care mi-ar conveni, adică Bombus 27 care poate fi încărcată cu bile de dimen...
de Oliver24
Mie Sep 12, 2018 22:50
Forum: Comentarii Echipament Crap
Subiect: Recomndare baston de nădire
Răspunsuri: 28
Vizualizări: 6676

Recomndare baston de nădire

Mă gândesc să achiziționez un baston de nădire pentru distanță, neapărat din carbon. După ce m-am documentat puțin pe forum am ajuns la concluzia că lumea recomandă bastoanele Zarguzon. Întrebarea mea este dacă există vreo diferență între aceste și cele de la Hakuyo în afară de finisaje. Cu alte cuv...
de Oliver24
Sâm Apr 21, 2018 21:34
Forum: Discutii Generale despre Pescuit
Subiect: Intrebari despre CN
Răspunsuri: 616
Vizualizări: 57994

Re: Intrebari despre CN

Nu a obligat Curtea de Apel București la nimic părțile. Soluția CAB este în sensul că a admis apelul Federației și a dispus retrimiterea dosarului la instanța inferioară pentru rejudecare. Ca urmare, nu există nici o soluție definitivă în prezent în favoarea Federației. Dovada este aici: http://port...
de Oliver24
Sâm Oct 07, 2017 23:18
Forum: Comentarii Echipament Crap
Subiect: Mulineta DAM Quick Z-Base
Răspunsuri: 48
Vizualizări: 12709

Re: Mulineta DAM Quick Z-Base

Astăzi am fost prin magazinele de pantofi. Mi-am dat seama că pantofii sunt fabricați fie in Vietnam sau Malaezia fie în....Europa și surpriză...România. Marile branduri care își comercializează produsele ca ”made in Italy” sunt făcuți cel puțin parțial în țări ca România, după care se trimit în Ita...
de Oliver24
Vin Oct 06, 2017 20:41
Forum: Comentarii Echipament Crap
Subiect: Mulineta DAM Quick Z-Base
Răspunsuri: 48
Vizualizări: 12709

Re: Mulineta DAM Quick Z-Base

Pe mine asta mă frământă cel mai mult: acum 15 ani la un preț mare, puteai să îți achiziționezi mulinete foarte bune care să reziste 14 ani. Acum la aceeași bani nu mai ai aceeași calitate. Japonezii și așa zisele firme europene de crap (cele înșirate mai sus) care produc totul în China au inundat p...
de Oliver24
Mie Oct 04, 2017 22:45
Forum: Marele Bazar
Subiect: vand avertizori hakuyo 2013 6buc plus statie plus 7 swingere
Răspunsuri: 30
Vizualizări: 2641

Re: vand avertizori hakuyo 2013 6buc plus statie plus 7 swin

M-ar intersa un set de 4 swingere cu 4 avertizori si stație.
de Oliver24
Lun Oct 02, 2017 21:51
Forum: Comentarii Echipament Crap
Subiect: Mulineta DAM Quick Z-Base
Răspunsuri: 48
Vizualizări: 12709

Re: Mulineta DAM Quick Z-Base

Interesantă părere... Eu le-am pipăit și nu am sesizat nici un fel de plastic ieftin sau elemente care să scârțâie la îmbinare. Am ales Shimano în dauna lor la dublu preț, DAM-urile fiind la mana a doua. Nu știu dacă am făcut bine, timpul ne va lămuri. Okuma a fost și pe vremuri un produs fiabil la ...
de Oliver24
Dum Oct 01, 2017 23:30
Forum: Comentarii Echipament Crap
Subiect: Mulineta DAM Quick Z-Base
Răspunsuri: 48
Vizualizări: 12709

Re: Mulineta DAM Quick Z-Base

Mulțumesc de explicații Ionuț. Este evident că outsourcing-ul a fost făcut de către firme în vederea scăderii costurilor. Cu toate acestea, această competiție s-a transformat într-o regulă gen. dacă nu faci outsourcing nu este competitiv. Eu personal nu cred asta. Eu cred că firmele au făcut asta nu...
de Oliver24
Sâm Sep 30, 2017 1:04
Forum: Comentarii Echipament Crap
Subiect: Mulineta DAM Quick Z-Base
Răspunsuri: 48
Vizualizări: 12709

Re: Mulineta DAM Quick Z-Base

Oliver24 Hai sa ne gandim asa: ce interes ar mai avea o firma, in ziua de azi, sa faca doar produse indestructibile, pe care clientul sa le foloseasca zeci de ani? Paradigma s-a schimbat, cerintele sunt altele, departamentele de vanzari stiu sigur ca exista mii de clienti care isi schimba sculele d...
de Oliver24
Joi Sep 28, 2017 21:58
Forum: Comentarii Echipament Crap
Subiect: Mulineta DAM Quick Z-Base
Răspunsuri: 48
Vizualizări: 12709

Re: Mulineta DAM Quick Z-Base

Personal, mi se pare trist că marea piața europeană a ustensiilor de pescuit ușor-ușor a plecat pe piața sâmbetei și calitatea se produce în Corea (Okuma) sau Japonia (Shimano). Desigur, mai nou toată lumea produce în China, însă nu este același lucru dacă mulineta este de fapt un produs total chin...

Mergeți la căutare avansată