Căutarea a găsit 8 rezultate

de liviustefan89
Dum Iun 12, 2022 19:19
Forum: Balti de Crap
Subiect: Sfat ponton /stand MV2
Răspunsuri: 1
Vizualizări: 829

Sfat ponton /stand MV2

Salutare, intentionez sa fac o partida de 24 h in luna iunie pe moara vlasiei 2, si nu stiu ce stand/ponton sa aleg. Precizez ca pescuiesc lansat undeva la maxim 120-130 m . Nu am inteles de ce trebuie facuta rezervare pentru ponton la dl petcu iar pentru stand-uri se poate face la administratia bal...
de liviustefan89
Dum Feb 13, 2022 22:08
Forum: Nade & Momeli
Subiect: Recomandare
Răspunsuri: 4
Vizualizări: 1586

Re: Recomandare

salut. In principiu pe lazuri 5 majoritatea pescuiesc cu bile de la vali bonto varianta imperium sau b4, dar nu e regula. Poti veni cu orice bile mai putin decathlon pentru ca sunt interzise. Din ce stiu de regulament se pescuieste doar la boilies, nadire doar din cobra, fir minim 0.35,fara agrafe, ...
de liviustefan89
Lun Apr 19, 2021 19:26
Forum: Nade & Momeli
Subiect: Boilies vechi!
Răspunsuri: 1
Vizualizări: 1379

Boilies vechi!

Salutare, am 7-8 kg de bile luate din decathlon anul trecut din vara. Bilele au fost tinute intr-o galeata de lavabila cu capac la loc uscat si racoros. Am incercat vreo 2kg din ele saptamana trecuta intr. o partida de 24h dar fara nicio prezentare. Bilele inca au miros si se sparg usor, insa mi. e ...
de liviustefan89
Vin Feb 12, 2021 18:29
Forum: Comentarii Echipament Crap
Subiect: Schimbare century cu shimano ?
Răspunsuri: 4
Vizualizări: 1050

Re: Schimbare century cu shimano ?

Lansetele le-am cumparat sh, de la un prieten venit din uk, el si-a luat c2 , se tine un amic tare de capul meu,pe care le-a vazut si i-au placut, tx5-urile le are aproape noi, din toamna anului 2020 pescuite putin la cetariu insa sunt prea rigide pentru el ! Pe mine ma atrage putin tx5, pe care am ...
de liviustefan89
Vin Feb 12, 2021 18:06
Forum: Comentarii Echipament Crap
Subiect: Schimbare century cu shimano ?
Răspunsuri: 4
Vizualizări: 1050

Re:century vs shimano ?

?
de liviustefan89
Joi Feb 11, 2021 21:49
Forum: Comentarii Echipament Crap
Subiect: Schimbare century cu shimano ?
Răspunsuri: 4
Vizualizări: 1050

Schimbare century cu shimano ?

Salutare , am cumparat recent 3 lansete century de 12.6ft si 3.75 lbs , si mi-a fost propus de cineva sa-mi dea 4 buc shimano tx5 la schimb pe cele 3 century ! Credeti ca se merita schimbul? Am shimano ultegra 14000 xtd pe ele care cantaresc cu fir aprox 690gr, iar lansetele undeva la 490gr, ceea ce...
de liviustefan89
Sâm Feb 16, 2019 23:47
Forum: Comentarii Echipament Crap
Subiect: Recomandare rod-pod
Răspunsuri: 9
Vizualizări: 1752

Re: Recomandare rod-pod

la decathlon gasesti, cu 250 am luat si eu, e destul de stabil !
de liviustefan89
Sâm Feb 16, 2019 23:30
Forum: Comentarii Echipament Crap
Subiect: sfat achizitie lansete crap !
Răspunsuri: 7
Vizualizări: 1637

sfat achizitie lansete crap !

Salutare dragi pescari, intru-cat mai e putin si se deschide sezonul, m.am hotarat sa.mi fac upgrade la scule. Detin momentan un buget de 1000 de roni pentru a achizitiona 2 lansete + 2 mulinete. Tin sa precizez ca am sa pescuiesc pe lacuri de intindere mai mare, deci o sa am nevoie de lansari la di...

Mergeți la căutare avansată