CRAP M.V.2 OVER20 !!!!!!

Moderator: Victoras Petcu

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2296
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CRAP M.V.2 OVER20 !!!!!!

Mesaj de Albert »

Nu vreau sa fiu rautacios, sunt curios de unde e adus submarinul. Poate e de pe vreo balta pe care o frecventam..sa stim sa ne luam gandul :)

Avatar utilizator
Victoras Petcu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1912
Membru din: Joi Mai 31, 2007 22:06
Puncte: 0

Re: CRAP M.V.2 OVER20 !!!!!!

Mesaj de Victoras Petcu »

Albert scrie:Nu vreau sa fiu rautacios, sunt curios de unde e adus submarinul. Poate e de pe vreo balta pe care o frecventam..sa stim sa ne luam gandul :)

Cei care l-au adus au spus ca l-au prins pe Snagov !!!!!
Victoras Petcu

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2296
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CRAP M.V.2 OVER20 !!!!!!

Mesaj de Albert »

fain :) Mersi.

Avatar utilizator
Victoras Petcu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1912
Membru din: Joi Mai 31, 2007 22:06
Puncte: 0

Re: CRAP M.V.2 OVER20 !!!!!!

Mesaj de Victoras Petcu »

Crapul din imaginile de mai jos,a fost adus la M.V.2 in data de 03.09.2012 si a cintarit 21,0 KG !!!!! Pe poze apare data de 24.08.2012,pentru ca am uitat sa setez data la aparatul foto !!!!!
Fişiere ataşate
004.JPG
(2.37 MiB) Încă nu a fost nedescărcat
006.JPG
(2.3 MiB) Încă nu a fost nedescărcat
007.JPG
(2.45 MiB) Încă nu a fost nedescărcat
008.JPG
(2.43 MiB) Încă nu a fost nedescărcat
010.JPG
(2.32 MiB) Încă nu a fost nedescărcat
012.JPG
(2.3 MiB) Încă nu a fost nedescărcat
013.JPG
(2.21 MiB) Încă nu a fost nedescărcat
Victoras Petcu

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: CRAP M.V.2 OVER20 !!!!!!

Mesaj de eugen dragnea »

petcuvicto scrie:
Albert scrie:Nu vreau sa fiu rautacios, sunt curios de unde e adus submarinul. Poate e de pe vreo balta pe care o frecventam..sa stim sa ne luam gandul :)

Cei care l-au adus au spus ca l-au prins pe Snagov !!!!!
Ce mai conteaza in ce conditii s-a facut privatizarea Rompetrol atata timp cat a ajuns pe "maini bune"... :evil:
Tinand cont ca pestele a fost prins pe Snagov (cam gogonata !) luciul de apa fiind proprietatea statului s-a incalcat legea penal de catre cei care au executat "vanatoarea de balene", mai interesant este ca "banalul" Cod Penal din Romanica sanctioneaza cu aceeasi pedeapsa complicele la fapta si cu ceva mai putini "ani de facultate" pe cel care favorizeaza infractorul ,dar si cu ceva amenda babana persoanele juridice care nu poseda acte de provenienta a "marfii" aflate pe "stoc" :twisted:
Domnule Petcu,este extraordinar ce faceti cu MV2,si da,poate ca unele exemplare ar fi ajuns pe tigaie daca nu le-ati fi cumparat dumneavoastra,dar nu credeti ca atunci cand il umpleti de euroi pe nenorocitul ala de braconier nu faceti altceva decat sa-l stimulati sa mai braconeze iar si iar pana termina tot si se muta la alta mustarie ? sa-si schimbe sculele de braconier cu altele mai performante ...sa-si ia barca cu mai multi cai putere ca sa scape de autoritati s.a.m.d.
Ce pacat ca nu realizati cat de mult rau faceti pescuitului din Romania prin sustinerea braconajului. :oops:
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

Avatar utilizator
arsinel
Pescar de competitie
Mesaje: 2285
Membru din: Dum Mar 21, 2010 15:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CRAP M.V.2 OVER20 !!!!!!

Mesaj de arsinel »

Daca este de pe o balta privata,foarte bine daca nu stie sa o pazeasca. Mai bine in Mv2 decat in tigaie.
Daca este de pe o balta inca a statului iar,FOARTE BINE. La cat au furat si fura ei sa mai luam si noi cate o frimitura din cand in cand .
Frimitura aia daca ajunge la o balta buna se bucura mai multa lume de ea. :wink:
Divizia de Lupi a Clubului Sportiv
Personal Best 23,650KG - MV2 / 2020

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: CRAP M.V.2 OVER20 !!!!!!

Mesaj de eugen dragnea »

arsinel scrie:Daca este de pe o balta privata,foarte bine daca nu stie sa o pazeasca. Mai bine in Mv2 decat in tigaie.
Daca este de pe o balta inca a statului iar,FOARTE BINE. La cat au furat si fura ei sa mai luam si noi cate o frimitura din cand in cand .
Frimitura aia daca ajunge la o balta buna se bucura mai multa lume de ea. :wink:
Fratili-meu,o sa se ajunga sa pazeasca pestele de pescarii veniti la C&R cu glont pe teava ca nu se stie de cine sunt stimulati financiar...cat despre baltile statului sunt sigur ca acum 20 de ani s-a gasit unul (sau 1000 ! )care gandeau ca tine si asa am ajuns in mizeria asta in care traim... :x
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: CRAP M.V.2 OVER20 !!!!!!

Mesaj de gor965 »

doamna bamboi scrie:
arsinel scrie:Daca este de pe o balta privata,foarte bine daca nu stie sa o pazeasca. Mai bine in Mv2 decat in tigaie.
Daca este de pe o balta inca a statului iar,FOARTE BINE. La cat au furat si fura ei sa mai luam si noi cate o frimitura din cand in cand .
Frimitura aia daca ajunge la o balta buna se bucura mai multa lume de ea. :wink:

bai ...........................................daca ai deschide putin ochii ai observa cat de adevarata este postarea lui eugen, nu toata lumea are banii necesari sa pescuiasca pe "crescatorii" ca tancabesti sau mv , asa ca ar fi mai bine daca baltile libere (inca) ar fi pazite de braconieri si acestia nu ar mai fi stimulati sa bage plasele. sa zici ca bine ca l-a furat daca nu a stiut proprietarul sa o pazeasca da dovada de totala lipsa de circumvolutiuni si coloana vertebrala, sau speri sa te primeasca pe atrnare la mv !

Post Editat -> Gor965
Atentie la limbajul folosit !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2296
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CRAP M.V.2 OVER20 !!!!!!

Mesaj de Albert »

eugen dragnea scrie: Tinand cont ca pestele a fost prins pe Snagov (cam gogonata !) luciul de apa fiind proprietatea statului s-a incalcat legea penal de catre cei care au executat "vanatoarea de balene",
Nu chiar. Din ce tin eu minte de cand aveam permis "de la stat" ai voie sa iei pesti pana-n ajungi la 3 kile(sau 5, nu mai stiu exact) sau un singur peste care depaseste greutatea asta. Ce faci cu pestiocu' e treaba ta. Cam asa sta treaba cu apele naturale. Cu cumpararea pestilor de pe alte balti private, incalcand regulile acelei balti, nu-s nici eu de acord dar cu asta de pe apele nimanui, da.

CimpoeruM
Mesaje: 328
Membru din: Lun Noi 21, 2011 6:25
Puncte: 0
Localitate: Bucharest

Re: CRAP M.V.2 OVER20 !!!!!!

Mesaj de CimpoeruM »

Albert scrie:
eugen dragnea scrie: Tinand cont ca pestele a fost prins pe Snagov (cam gogonata !) luciul de apa fiind proprietatea statului s-a incalcat legea penal de catre cei care au executat "vanatoarea de balene",
Nu chiar. Din ce tin eu minte de cand aveam permis "de la stat" ai voie sa iei pesti pana-n ajungi la 3 kile(sau 5, nu mai stiu exact) sau un singur peste care depaseste greutatea asta. Ce faci cu pestiocu' e treaba ta. Cam asa sta treaba cu apele naturale. Cu cumpararea pestilor de pe alte balti private, incalcand regulile acelei balti, nu-s nici eu de acord dar cu asta de pe apele nimanui, da.
scuze ca intervin,la stat se platea o data pe an(vizarea permisului),acum platesti pt fiecare partida de pescuit !
Alta mancare de peste !!!

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “MOARA VLASIEI 2”