CRAPI LA SAC Pe M.V.2 :)

Moderator: Victoras Petcu

acidutzu
Mesaje: 415
Membru din: Mar Sep 18, 2012 20:20
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: CRAPI LA SAC Pe M.V.2 :)

Mesaj de acidutzu »

pilbak levente scrie:
Vladut Mateianu scrie:
gabi1 scrie: Pe viitor cand stabiliti data de desfasurare a unui concurs consultati si calendarul ortodox, sa nu corespunda data cu zilele declarate "dezlegare la peste". :idea: :wink:
:lol: :lol: :lol:
dezlegare la peste sau la beutura :lol:


Varianta B...
Pentru detalii, vezi ultimele concursuri!
"Invingatorii nu pierd niciodata"

Avatar utilizator
RazvanG
Pescar de competitie
Mesaje: 2262
Membru din: Lun Mai 04, 2009 0:22
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: CRAPI LA SAC Pe M.V.2 :)

Mesaj de RazvanG »

Sunt sigur ca nu a fost ceva intentionat,se poate sa fi scapat sacul si asta mai mult ca sigur.Un peste de 8,2 kg ,era bun pentru toate echipele din moment ce sa jucat cu cei mai mari 5 :wink:

Avatar utilizator
Alin Galbenu
Moderator
Mesaje: 2778
Membru din: Lun Aug 08, 2011 11:38
Puncte: 0
Localitate: Craiova
Contact:

CRAPI LA SAC Pe M.V.2 :)

Mesaj de Alin Galbenu »

Sau a venit cineva cu el, si a uitat sa-l scoată in timp util :)))))
Imagine

Avatar utilizator
Alin MUHA
Mesaje: 482
Membru din: Sâm Oct 27, 2012 20:04
Puncte: 0
Localitate: BUZAU
Contact:

Re: CRAPI LA SAC Pe M.V.2 :)

Mesaj de Alin MUHA »

ce bun era daca il aveam in sac la concurs :lol:
Să Pescuiţi Bine !!!

atb333atb
Mesaje: 208
Membru din: Lun Noi 12, 2012 19:05
Puncte: 0
Localitate: Cluj Napoca

Re: CRAPI LA SAC Pe M.V.2 :)

Mesaj de atb333atb »

Si pichetu unde-i pichetu?
Flaviu Zapartan. Virusat recent de pescuit.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: CRAPI LA SAC Pe M.V.2 :)

Mesaj de Dan Mitranescu »

Un crap de 100 de milioane .Atat a valorat pestele ala .
Asta este , asta vrem , asta ne convine . Perseveram .
"Suntem pescari care stim sa prindem calitate " . Pe langa tampenia asta chiar nu observa nimeni nenorocirile care se intampla in spate ?
Uite la ce se ajunge . Si cate nu sunt sau cate se pot face .
Orice pierzator poate sa decida cu un singur peste ( chiar banal ca greutate pentru Moara ) clasamentul .

Daca este numai pe calitate hai sa zicem ca este o joaca frumosa , mai de dibacie , mai de bulan , hai sa zicem ca merge.
Dar sa combini "calitatea" cu punctele este nenorocirea pescuitului de competitie.

Intr-un mediu in care au fost promovate corectitudinea si flairplay-ul ani de zile se ajunge sa ne coboram multi dintre noi la stfel de fapte, care impaienjenesc relatiile dintre pescari si creeaza precedentul in mintea fiecaruia , iar in momente de decizie intre bine si rau toti vom spune : " pai daca aia au facut , pai daca altii o fac , eu de ce sa nu o fac !? ".
Si aici nu ma refer numai la puncte si avantaje in acest sens . Sunt celelalte mai grele pe care numai "caracterul competitional" le tinea in frau .

P.S. Ce sa ii mai spun eu lui Borcan cand l-am adus in competitii ca sa il "scutur de braconaj " si el ma intreba la finalul ultimului concurs " na ma , unde m-ai adus ? " . Pe cuvantul meu ca asa mi-a spus !

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: CRAPI LA SAC Pe M.V.2 :)

Mesaj de gabi1 »

P.S. Ce sa ii mai spun eu lui Borcan cand l-am adus in competitii ca sa il "scutur de braconaj " si el ma intreba la finalul ultimului concurs " na ma , unde m-ai adus ? " . Pe cuvantul meu ca asa mi-a spus !
Ca ar trebui gasita o solutie care sa transforme noaptea in zi si inca cateva detalii legate de moralitate...numai ca lingura nu cunoaste morala. :wink:
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: CRAPI LA SAC Pe M.V.2 :)

Mesaj de DumiD »

Dan Mitranescu scrie:
Intr-un mediu in care au fost promovate corectitudinea si flairplay-ul ani de zile se ajunge sa ne coboram multi dintre noi la stfel de fapte....................
Foarte amuzant. De fairplay si corectitudine ce abunda in mediul asta pui pariu ca nu aflati al cui a fost sacul? Si nici celalat, de 7,5 kile? Deocamdata fairplay-ul si corectitudinea din mediul asta se promoveaza singure, cu ajutorul lazilor frigorifice sau a sacilor "uitati" in apa.

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: CRAPI LA SAC Pe M.V.2 :)

Mesaj de gor965 »

DumiD scrie:
Dan Mitranescu scrie:
Intr-un mediu in care au fost promovate corectitudinea si flairplay-ul ani de zile se ajunge sa ne coboram multi dintre noi la stfel de fapte....................
Foarte amuzant. De fairplay si corectitudine ce abunda in mediul asta pui pariu ca nu aflati al cui a fost sacul? Si nici celalat, de 7,5 kile? Deocamdata fairplay-ul si corectitudinea din mediul asta se promoveaza singure, cu ajutorul lazilor frigorifice sau a sacilor "uitati" in apa.
Poti sa bagi mana in foc , ca sacii "uitati" erau destinati unei infractiuni ? Pe Moara nu se prind 5 pesti pe zii sa-i stii dupa nume...prinzi si 100 in 20 de ore si daca-ti scapa un sac in apa s-ar putea sa nu mai ai habar.
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
George-Alexandru
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1705
Membru din: Mie Dec 06, 2006 14:44
Puncte: 0
Localitate: Bucharest

Re: CRAPI LA SAC Pe M.V.2 :)

Mesaj de George-Alexandru »

Poate fi o gresala de manevrare a sacilor la cantar,sau pur si simplu nu a fost ancorat bine si a scapat.Mi sa intamplat si mie la Tancabesti in urma cu ceva timp cand eram in echipa cu Florentin Yuga si Dan Marinita,eu ancorasem sacii de ponton intr o anumita ordine.Dimineata la cantar Dan dezlega sacii si eu ii puneam la cantar,norocul meu este ca am stiut ca penultimul sac are o piesa pe care nu am primit o de la Dan.Am realizat imediat si a sarit in apa si a gasit sacul in care era un crap de 18 kg. :wink:

ps.Probabil daca ar fi fost un peste cu o greutate comuna nu as fi realizat pierderea.
Ultima oară modificat Mie Dec 04, 2013 17:49 de către George-Alexandru, modificat 1 dată în total.
George Alexandru
General Manager 4Carp
Presedinte C.S. Green Lake
ViceCampion National 2014

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “MOARA VLASIEI 2”