CRAPI LA SAC Pe M.V.2 :)

Moderator: Victoras Petcu

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: CRAPI LA SAC Pe M.V.2 :)

Mesaj de gabi1 »

Din moment ce nimeni nu recunoaste ca-i lipseste un sac sau doi, probabil ca sacii provin de la niste partide anterioare..... :wink:
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

acidutzu
Mesaje: 415
Membru din: Mar Sep 18, 2012 20:20
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: CRAPI LA SAC Pe M.V.2 :)

Mesaj de acidutzu »

gor965 scrie: Poti sa bagi mana in foc , ca sacii "uitati" erau destinati unei infractiuni ? Pe Moara nu se prind 5 pesti pe zii sa-i stii dupa nume...prinzi si 100 in 20 de ore si daca-ti scapa un sac in apa s-ar putea sa nu mai ai habar.
Daca ai mintea limpede, fii sigur ca ai habar!
"Invingatorii nu pierd niciodata"

Avatar utilizator
Digital
Pescar de competitie
Mesaje: 1102
Membru din: Lun Iun 09, 2008 9:26
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CRAPI LA SAC Pe M.V.2 :)

Mesaj de Digital »

gor965 scrie:
DumiD scrie:
Dan Mitranescu scrie:
Intr-un mediu in care au fost promovate corectitudinea si flairplay-ul ani de zile se ajunge sa ne coboram multi dintre noi la stfel de fapte....................
Foarte amuzant. De fairplay si corectitudine ce abunda in mediul asta pui pariu ca nu aflati al cui a fost sacul? Si nici celalat, de 7,5 kile? Deocamdata fairplay-ul si corectitudinea din mediul asta se promoveaza singure, cu ajutorul lazilor frigorifice sau a sacilor "uitati" in apa.
Poti sa bagi mana in foc , ca sacii "uitati" erau destinati unei infractiuni ? Pe Moara nu se prind 5 pesti pe zii sa-i stii dupa nume...prinzi si 100 in 20 de ore si daca-ti scapa un sac in apa s-ar putea sa nu mai ai habar.
George,
1.Prinzi 100 de buc in 20 de ore dar vara :wink: iarna insa ..........
2.Daca uiti un sac din 100 intru-un concurs atunci te asezi usor pe scaun si cuminte cauti flaconul cu lecitina :lol: :lol: :lol:
Stima
Victor Conta
ROMANIA
Tara in care ingerii nu calca

Avatar utilizator
George-Alexandru
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1705
Membru din: Mie Dec 06, 2006 14:44
Puncte: 0
Localitate: Bucharest

Re: CRAPI LA SAC Pe M.V.2 :)

Mesaj de George-Alexandru »

poti avea mintea limpede cand prinzi 2-3 pesti si nu ai cum sa le uiti numarul.Cand rupi standul in 2 intr o echipa de 2 sau 3 pescari si ai 15-20 de crapi la saci...nu ai mintea chiar asa limpede.
George Alexandru
General Manager 4Carp
Presedinte C.S. Green Lake
ViceCampion National 2014

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: CRAPI LA SAC Pe M.V.2 :)

Mesaj de gor965 »

acidutzu scrie:
gor965 scrie: Poti sa bagi mana in foc , ca sacii "uitati" erau destinati unei infractiuni ? Pe Moara nu se prind 5 pesti pe zii sa-i stii dupa nume...prinzi si 100 in 20 de ore si daca-ti scapa un sac in apa s-ar putea sa nu mai ai habar.
Daca ai mintea limpede, fii sigur ca ai habar!
Eu am vazut multe fete de pescari dupa ce-au prins peste 100 pesti in 20 de ore si nu prea aratau fresh ... si nici beti nu erau !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: CRAPI LA SAC Pe M.V.2 :)

Mesaj de gor965 »

Digital scrie:
George,
1.Prinzi 100 de buc in 20 de ore dar vara :wink: iarna insa ..........
2.Daca uiti un sac din 100 intru-un concurs atunci te asezi usor pe scaun si cuminte cauti flaconul cu lecitina :lol: :lol: :lol:
Stima
Crede-ma ca de fiecare data cand se prind peste 30 de pesti, echipele imprumuta saci de la alte echipe de pe balta, si mai mereu cand ii intrebi din-nainte cati pesti au la sac, raspund de genul :...nu stiu exact, ca am pescuit cu randul si colegii acum dorm...eu am prins vreo 10 , ei vreo 23...mai am unu in minciog ... .
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
Digital
Pescar de competitie
Mesaje: 1102
Membru din: Lun Iun 09, 2008 9:26
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CRAPI LA SAC Pe M.V.2 :)

Mesaj de Digital »

gabi1 scrie:Din moment ce nimeni nu recunoaste ca-i lipseste un sac sau doi, probabil ca sacii provin de la niste partide anterioare..... :wink:
Da, da......exact ca Ioana din vanzari anterioare :lol: :lol: :lol:
Stima
Victor Conta
ROMANIA
Tara in care ingerii nu calca

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: CRAPI LA SAC Pe M.V.2 :)

Mesaj de Dan Mitranescu »

gor965 scrie:
DumiD scrie:
Dan Mitranescu scrie:
Intr-un mediu in care au fost promovate corectitudinea si flairplay-ul ani de zile se ajunge sa ne coboram multi dintre noi la stfel de fapte....................
Foarte amuzant. De fairplay si corectitudine ce abunda in mediul asta pui pariu ca nu aflati al cui a fost sacul? Si nici celalat, de 7,5 kile? Deocamdata fairplay-ul si corectitudinea din mediul asta se promoveaza singure, cu ajutorul lazilor frigorifice sau a sacilor "uitati" in apa.
Poti sa bagi mana in foc , ca sacii "uitati" erau destinati unei infractiuni ? Pe Moara nu se prind 5 pesti pe zii sa-i stii dupa nume...prinzi si 100 in 20 de ore si daca-ti scapa un sac in apa s-ar putea sa nu mai ai habar.
Eu bag mana in foc ca pentru "a muta" 100 milioane , de la o echipa la alta , foarte multi pescari sunt dispusi sa "piarda" un sac cu un peste. Asta semnalez si incerc sa remediez .
La mine pe sector C au fost trei echipe care daca "scapau" un peste imi dadeau 6000 lei .
Pe sectorul B au fost trei echipe care daca din intamplare au pierdut unu din cei doi saci aparuti , au dat un premiu de 10000 lei unei echipe fara ca aceasta sa il merite.
Tu George bagi mana in foc ca nu a fost asa .

Repet . Nu conteaza ce a fost . Oricum nu se mai poate face nimic . Ca ne expunem si in viitor la asa ceva , pentru mine lasa de dorit.

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: CRAPI LA SAC Pe M.V.2 :)

Mesaj de gor965 »

Dan Mitranescu scrie: Tu George bagi mana in foc ca nu a fost asa .
Eu bag mana in foc doar ptr. lucrurile de care sunt sigur. In cazul de fata, nu inteleg de ce trebuie sa credem direct ca pestii au fost "scapati" intentionat ?...adica , de ce ar trebui sa cred ca o echipa din concurs pierde pestii direct cu sacul ?... daca are intentia sa nu cantareasca un peste, nu e mai usor sa-l piarda fara sac ?
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
Neacsu Mircea
Mesaje: 517
Membru din: Joi Mar 24, 2011 19:56

Re: CRAPI LA SAC Pe M.V.2 :)

Mesaj de Neacsu Mircea »

cand pe un pichet sunt 15 pesti se mai intampla sa ridici un sac si de fapt sa ai 2, ridici snuru 1 il ridici sa-l dai la cantar si al 2 se duce in apa sunt stan patitu nu cred ca sa ajuns la nivelu de a da drumu la pesti cu tot cu sac
Vice Campion National 2014

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “MOARA VLASIEI 2”