MOARA VLASIEI 2007

Moderator: Victoras Petcu

Încuiat
Avatar utilizator
Cezar Bibu
Mesaje: 553
Membru din: Lun Ian 10, 2005 10:34
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Mesaj de Cezar Bibu »

@LV-ule,
imi aduc aminte de o sedinta (probabil singura pe an ) a asociatiei, in care se propusese parca sa incercam sa facem forumul asta mai profesionist, cu mai putina bascalie, cu sfaturi pt cei mai tineri, etc. Imi pare rau ca m-am facut gresit inteles, dar mie unul un crap de 6 kg nu mi se pare ciortan, si mai ales in aceasta perioada a anului. Asta a fost sensul postarii mele. Ca voi vreti sa-l considerati altfel, asta nu e problema mea. :?
Imi pare rau ca nu pot sa impartasesc experiente de pescuit similare, dar am avut in aceasta perioada alte probleme personale,si pe care nu vi le doresc, care nu mi-au permis sa stau pe balta asa cum as fi vrut.

Apropo de experimente, uite un exemplu. Anul asta , avind abonament la Tincabesti, pot lua ca insotitor pe oricine din cei mai tineri care e interesat sa stea 2-3 zile pe balta asta, in conditiile prevazute de regulamentul baltii. Daca sunt doritori, pot sa ma contacteze.

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

[quote="Cezar Bibu"]@LV-ule,
imi aduc aminte de o sedinta (probabil singura pe an ) a asociatiei, in care se propusese parca sa incercam sa facem forumul asta mai profesionist, cu mai putina bascalie, cu sfaturi pt cei mai tineri, etc.

Pai tocmai acest lucu incercam si eu Cezarica.
Daca nu mai inteleg eu glumele imi cer scuze.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

@maestru

iarta-ne Maestre ca nu am iesit si noi pe balta , poate dadea bine la CV si ajuta balta asta de care eu cel putin eu nu stiu nimic . Vad ca la moda este Moara Vlasiei acum - si pe gheta si pe apa rece , important este sa fii acolo . :lol:
Dar cel putin pe Cezar intelege-l ca a avut probleme mari si daca nu le stii suna-l !

PS - cit priveste amenintarea de iesire de pe site - cred ca e numai gluma :oops:

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

poate ne povesteste Valerica de Vernescu :lol: :lol: :lol:

Cornele, ce vor dom'le pustii astia care nici n-au auzit de moara vlasiei :lol: :lol: :lol:
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
cioara
Mesaje: 173
Membru din: Mie Apr 12, 2006 13:21
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de cioara »

Maestre,

ati prins ceva :?: :roll:

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

@Cezar Bibu

Imi cer scuze public. Acum am aflat ce probleme ai avut.
Inca o data imi pare rau.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

@ciora.

Da. Ne-am intors pe centura. :lol:
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

Au inceput sa iasa si crapii mari....Sambata 10.martie, s-au luat 2 bucati peste 6 kg si unul de vreo 10 kg....Se pare ca la boiles, mai multe detalii ne poate da Mircica Gheran.... :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
cioara
Mesaje: 173
Membru din: Mie Apr 12, 2006 13:21
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de cioara »

Maestre,

la clabuci :?: :?: :lol:

au pus gura bine :?:

te pup.

ViorelM
Mesaje: 159
Membru din: Dum Mar 11, 2007 23:55
Puncte: 0
Localitate: Iasi

Mesaj de ViorelM »

Apropo de experimente, uite un exemplu. Anul asta , avind abonament la Tincabesti, pot lua ca insotitor pe oricine din cei mai tineri care e interesat sa stea 2-3 zile pe balta asta, in conditiile prevazute de regulamentul baltii. Daca sunt doritori, pot sa ma contacteze.
Numele meu este Viorel Mindru si sint din Iasi iubesc pescuitul modren la crap. Referitor la cele spuse de dvs. am doua intrebari:
Sinteti dispus sa aratati din frumusetile pescuitului tinerilor care fac parte numai din asociatia dvs?
Am 32 de ani si nu mai sint chiar tinar insa foarte crud in pescuitul modern dar cu o sete mare de a invata si practic nu numai din rinduri.

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “MOARA VLASIEI 2”