PARTIDE DE PESCUIT MOARA VLASIEI 2

Moderator: Victoras Petcu

Încuiat
Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: Moara Vlasiei 2

Mesaj de petre iulian »

dajackal scrie:Ca sa mai schimbam subiectul: s-a dezghetat balta dle Petcu?

----------

da uite aici poze de vineri :wink:

http://pebalta.blogspot.com/2012/03/la- ... iei-2.html
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

Avatar utilizator
nit_matias
Pescar de competitie
Mesaje: 938
Membru din: Lun Sep 12, 2011 15:40
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Moara Vlasiei 2

Mesaj de nit_matias »

si acum are 20 de centimetri gheata, cred ca in aprilie o sa fie primele partide de pescuit, daca nu incep cat de cat niste zile mai calduroase
Niteanu Matei
http://mateiniteanu.blogspot.ro/
PB:20.3

alinteodor79
Mesaje: 263
Membru din: Lun Iul 20, 2009 9:58
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Moara Vlasiei 2

Mesaj de alinteodor79 »

Domnule Petcu, in primul rand multumesc pentru raspuns.
Exista un clasament al baltilor -inteleg ca raspunsul este nu.Stim cu totii rezultatele la concursuri si ce densitate aveti in balta(va felicit pentru acest lucru).
Lipsa intimitatii - in timpul saptamanii nu pot ajunge pe balta, deci pentru mine ramane in week-end.10-15 metri intre standuri e foarte putin. De ce la concursuri nu se fac standuri pe fiecare loc existent, sau pescarii care nu participa la concurs nu merita acelasi tratament? As fi curios sa vad cum arata un concurs pe MV2 cu 56 de standuri(poate gresesc putin numarul de locuri).
Pot sa va arat poze de la o partida de anul trecut in care se poate observa cat de afectata este gura anumitor pesti. Vorbesc de 3-4 exemplare la o partida.
O zi buna in continuare.

Avatar utilizator
Lucian Manea
Mesaje: 695
Membru din: Lun Ian 31, 2011 15:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Moara Vlasiei 2

Mesaj de Lucian Manea »

Domnule Petcu, cu siguranta o sa ne vedem si in 2012 pe MV (am prieteni care pescuiesc mai des decat mine pe balta dvs si cu siguranta ii voi insoti si eu la cateva partide in acest an) si poate atunci veti intelege si punctul nostru de vedere.

Toata lumea stie ce potential are MV2. Nu neaga nimeni acest lucru. Dar asa cum toti stim calitatile (care sunt destule) asa ii cunoastem si defectele.
Exista totusi pescari care doresc si altceva decat un bazin suprapopulat cu peste, nocturna sau distanta f mica pana la balta (tinand cont ca pescuitul oricum este f scump, nu cred ca se uita cineva la 2 litrii de motorina in plus).
http://www.selectbaits.com Premium Quality Carp Food

Avatar utilizator
nit_matias
Pescar de competitie
Mesaje: 938
Membru din: Lun Sep 12, 2011 15:40
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Moara Vlasiei 2

Mesaj de nit_matias »

Parerea mea e ca traim intr-o economie de piata. Unde exista cerere exista oferta. S-au facut numeroase postari pe tema asta si nu au existat modificari. In concluzie atata timp cat cerere exista nimeni nu are cum sa taie din numarul de locuri, iar daca s-ar face asta ar trebui sa fie o balta foarte scumpa pentru a se acoperi cheltuielile. Pana una alta este o balta accesibila cu niste conditii bune spre foarte bune exceptand spatiul dintre standiri care intr-adevar este mic, dar si pretul partidei de 12h este accesibil pt conditiile oferite.
Niteanu Matei
http://mateiniteanu.blogspot.ro/
PB:20.3

Avatar utilizator
Victoras Petcu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1912
Membru din: Joi Mai 31, 2007 22:06
Puncte: 0

Re: Moara Vlasiei 2

Mesaj de Victoras Petcu »

nit_matias scrie:Parerea mea e ca traim intr-o economie de piata. Unde exista cerere exista oferta. S-au facut numeroase postari pe tema asta si nu au existat modificari. In concluzie atata timp cat cerere exista nimeni nu are cum sa taie din numarul de locuri, iar daca s-ar face asta ar trebui sa fie o balta foarte scumpa pentru a se acoperi cheltuielile. Pana una alta este o balta accesibila cu niste conditii bune spre foarte bune exceptand spatiul dintre standiri care intr-adevar este mic, dar si pretul partidei de 12h este accesibil pt conditiile oferite.

"In concluzie atata timp cat cerere exista nimeni nu are cum sa taie din numarul de locuri, iar daca s-ar face asta ar trebui sa fie o balta foarte scumpa pentru a se acoperi cheltuielile. "


Anul trecut am marit distanta intre standuri si din 67 standuri care au fost, au rezultat 52 de standuri !!!!!
Sint simbete si duminici cind sint toate standurile ocupate si din aceasta cauza sint destui pescari care vor sa pescuiasca intre standuri,lucru cu care eu nu sint de acord si astfel acei pescari trebuie sa se duca la pescuit pe alte balti !!!!!



"daca s-ar face asta ar trebui sa fie o balta foarte scumpa pentru a se acoperi cheltuielile. "


Perfect adevarat !!!!!
Victoras Petcu

Avatar utilizator
Victoras Petcu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1912
Membru din: Joi Mai 31, 2007 22:06
Puncte: 0

Re: Moara Vlasiei 2

Mesaj de Victoras Petcu »

lucianman scrie:Domnule Petcu, cu siguranta o sa ne vedem si in 2012 pe MV (am prieteni care pescuiesc mai des decat mine pe balta dvs si cu siguranta ii voi insoti si eu la cateva partide in acest an) si poate atunci veti intelege si punctul nostru de vedere.

Toata lumea stie ce potential are MV2. Nu neaga nimeni acest lucru. Dar asa cum toti stim calitatile (care sunt destule) asa ii cunoastem si defectele.
Exista totusi pescari care doresc si altceva decat un bazin suprapopulat cu peste, nocturna sau distanta f mica pana la balta (tinand cont ca pescuitul oricum este f scump, nu cred ca se uita cineva la 2 litrii de motorina in plus).

"Exista totusi pescari care doresc si altceva decat un bazin suprapopulat cu peste, nocturna sau distanta f mica pana la balta"


Sint de acord cu dvs si cred ca "este loc pentru toata lumea" !!!!!


"tinand cont ca pescuitul oricum este f scump, nu cred ca se uita cineva la 2 litrii de motorina in plus"


2 litri de benzina sint de fapt 4 litri (aprox 25 lei) !!!!!
Am redus taxa la pescuitul de 12 ore C&R de la 60 lei la 50 lei ( minus 10 lei) si la 24 ore C&R,de la 120 lei la 100 lei (minus 20 lei) si te rog sa ma crezi ca in ziua de azi 10 -20 lei conteaza !!!!



"Domnule Petcu, cu siguranta o sa ne vedem si in 2012 pe MV (am prieteni care pescuiesc mai des decat mine pe balta dvs si cu siguranta ii voi insoti si eu la cateva partide in acest an)"


Ma bucur sa aud acest lucru ! Va astept cu placere si va doresc sa aveti parte de capturi cit mai mari !!!!!
Victoras Petcu

Avatar utilizator
Victoras Petcu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1912
Membru din: Joi Mai 31, 2007 22:06
Puncte: 0

Re: Moara Vlasiei 2

Mesaj de Victoras Petcu »

alinteodor79 scrie:Domnule Petcu, in primul rand multumesc pentru raspuns.
Exista un clasament al baltilor -inteleg ca raspunsul este nu.Stim cu totii rezultatele la concursuri si ce densitate aveti in balta(va felicit pentru acest lucru).
Lipsa intimitatii - in timpul saptamanii nu pot ajunge pe balta, deci pentru mine ramane in week-end.10-15 metri intre standuri e foarte putin. De ce la concursuri nu se fac standuri pe fiecare loc existent, sau pescarii care nu participa la concurs nu merita acelasi tratament? As fi curios sa vad cum arata un concurs pe MV2 cu 56 de standuri(poate gresesc putin numarul de locuri).
Pot sa va arat poze de la o partida de anul trecut in care se poate observa cat de afectata este gura anumitor pesti. Vorbesc de 3-4 exemplare la o partida.
O zi buna in continuare.

Dle din cite observ,precis sinteti neam cu Gica Contra !!!!!
Victoras Petcu

Avatar utilizator
Dany.M
Mesaje: 333
Membru din: Lun Sep 05, 2011 21:19

Re: Moara Vlasiei 2

Mesaj de Dany.M »

Domnule Victor, s-a mai dezghetat balta??? :D

Madalin Dirla
Pescar de competitie
Mesaje: 2194
Membru din: Sâm Oct 04, 2008 9:45
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Moara Vlasiei 2

Mesaj de Madalin Dirla »

La ce temperaturi se anunta si maine cu siguranta se dezgheata,daca nu s-a dezghetat deja.

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “MOARA VLASIEI 2”