PARTIDE DE PESCUIT MOARA VLASIEI 2

Moderator: Victoras Petcu

Încuiat
Avatar utilizator
Ovidiu Oancea
Mesaje: 346
Membru din: Mar Mai 04, 2010 16:39

Re: Moara Vlasiei 2

Mesaj de Ovidiu Oancea »

popescu59 scrie:Andrei-- Nu te supara despre ce senzatie este vorba ? Daca este vorba despre ce simti cind ai la captul firului un somn de 38 de kg , eu am simtit asta si nu pe Tincabesti unde se stie clar despre ce este vorba , comparatia este la mine care prind asa ceva pe o balta cam salbatica fara sa ma gindesc vre-o clipa ca ma pot astepta la asemenea surprize . Si nu platesc cu 3 mil. partida sau un abonament de 1000 si de eu ca sa simt asa ceva .
Asta e senzatie cind platesti un pret rezonabil si surpriza vine la capatul firului. Nu mai spun de satisfactie.
Si inca ceva nu sunt lamurit cu aceea care platesc 3 mil pt o partida pe Tincabesti si nu prind NIMIC . Cub se simt oare acei pescari?
Pe cind la MV2 in cele mai proaste zile tot prinde oricare pescar 2-3 pesti intre 5-20 kg , o fi vre-o diferenta ?
Asta cred ca a vrut sa puncteze si dl Petcu .
Esti foarte activ si le stii pe toate asa bine ca nu mai are nimeni scapare... O adevarata plus valoare a acestui forum. Cred ca e bataie intre Moara si Tancabesti care sa te ia director de marketing.

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: Moara Vlasiei 2

Mesaj de popescu59 »

Esti chiar amuzant , tin sa mentionez ca am o virsta si pina la virsta mea am avut grije sa pun in traista cit sa imi permit destule placeri SI NU ESTE NEVOIE SA FIU NUMIT DIRECTOR PE VRE-O BALTA . Am remarcat doar citeva diferente foarte elocvente dintre baltile care concureaza cu MV2 aceasta balta fiind balta mea de suflet si consider ca aproape tot ce se intreprinde pe acesta balta este spre binele si placerea pescarilor.Si ca sa nu se creada ca am ceva personal cu aceasta balta va reamintesc ca detin un abonament pe o alta balta , dar tot cea ce se face si se intreprinde de catre dl Petcu pe MV2 este impresionant si numai in beneficiul pescarilor spre a se simti bine cind pescuiesc pe aceasta balta.

Avatar utilizator
Razvan Paunoiu
Mesaje: 135
Membru din: Mar Noi 27, 2007 20:52

Re: Moara Vlasiei 2

Mesaj de Razvan Paunoiu »

Subscriu si eu la opinia lui Andrei, ambele sunt piste de pescuit exceptionale cu + si -.

MV2 a crescut an de an, este o balta accesibila pentru toata lumea, greutatea medie a pestilor a crescut insa a devenit si foarte aglomerata si uneori asta nu este tocmai placut.... In orice caz cred ca sunt app 5 ani de cand pescuiesc pe MV2 si este si va ramane balta mea de suflet. Imi amintesc si acum de primul meu crap de app. 8kg prins acum 4-5 ani, atunci era pentru MV2 un crap foarte mare..., apoi de 13, 14, 16kg etc. Acum cred ca nu este partida de pescuit sa nu intre un +10kg...
Nota 10+ pentru ce a facut Victor Petcu acolo...

Tancabesti are locuri de pescuit aerisite si mai multa liniste...insa platesti mai mult pentru asta.
Un - pentru Tancabesti ar putea fi volumul mare de concursuri..dar nu pot sa afirm ca ma "deranjeaza" acest lucru deoarece nu pescuiesc acolo frecvent...
Personal nu platesc 1000 EUR pe abonament deoarece timpul nu-mi permite sa fac partide foarte multe intr-un an..asa ca, am pescuit pe Tancabesti cu totul ocazional. Tot un - este ca a devenit mult mai exclusivista balta pentru cei care nu detin abonament acolo, iti trebuie recomandari din partea altor pescari sa te primeasca Vlad, etccc..si asta nu este tocmai placut, pana la urma esti un pescar de C&R care vrea sa faca o partida de pescuit...dar este de inteles de ce se intampla asa..pentru ca tine de comportamentul unora dintre noi "pescarii"....
Ultima oară modificat Mar Mar 27, 2012 12:02 de către Razvan Paunoiu, modificat 1 dată în total.
Nume utilizator schimbat din Friday

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: Moara Vlasiei 2

Mesaj de popescu59 »

Friday - Foarte corect tot ce ai scris darrrrrrrrrrr iti spun ceva , daca si MV2 va face pretul de 300 Ron pe partida si aici va fi balta aerisita , si pe Tincabesti daca s-ar face 50 ron partida la fel nu ai gasi loc de pescuit .
Diferenta este ca pe MV2 poate pescui si saracul si bogatul pe cind dincolo saracul vedee aceea balta la TV .
Nu stiu de ce dar 300 Ron pe partida de pescuit este sub orice critica .

Avatar utilizator
Dan Serban
Pescar de competitie
Mesaje: 1537
Membru din: Joi Iul 10, 2008 15:25
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Moara Vlasiei 2

Mesaj de Dan Serban »

popescu59 scrie:Friday - Foarte corect tot ce ai scris darrrrrrrrrrr iti spun ceva , daca si MV2 va face pretul de 300 Ron pe partida si aici va fi balta aerisita , si pe Tincabesti daca s-ar face 50 ron partida la fel nu ai gasi loc de pescuit .
Diferenta este ca pe MV2 poate pescui si saracul si bogatul pe cind dincolo saracul vedee aceea balta la TV .
Nu stiu de ce dar 300 Ron pe partida de pescuit este sub orice critica .

Domnu` ... esti pe filmu tau, ai tu logica ta ..
Pescar de rând

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2296
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Moara Vlasiei 2

Mesaj de Albert »

popescu59 scrie: ai la captul firului un somn de 38 de kg ,
Bre, ne-ai capiat cu somnu, crapu' si tenu' lu' peste.Vezi-ti de balta aia minunata nu mai polua toate topicurile cu povestile tale.
Ai o problema cu Tancabestiul?Ignora balta, pescarii de acolo si tot ce are legatura cu ea.Iti place MV? Baga mare laude, placeri si extazuri fara a jigni alti pescari si alte balti.
Pt. conformitate: nu pescuiesc nici pe MV, nici pe Tancabesti da' m-am saturat sa citesc despre somnu' de 38 pe toate topicurile posibile si imposibile..popestii astia.

Doru Voican
Mesaje: 138
Membru din: Sâm Ian 08, 2011 10:43
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Moara Vlasiei 2

Mesaj de Doru Voican »

/\ /\ /\

:lol: :lol: :lol:
Nume utilizator schimbat din Doctorul in Doru Voican

carp_master
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 258
Membru din: Joi Mar 24, 2011 9:27

Re: Moara Vlasiei 2

Mesaj de carp_master »

popescu ,ai pescuit vreodata la tancabesti?
http://www.flufy.ro
Paturica cu maneci

Avatar utilizator
the mover
Mesaje: 677
Membru din: Mie Noi 10, 2010 16:19

Re: Moara Vlasiei 2

Mesaj de the mover »

popescu59 scrie:Friday - Foarte corect tot ce ai scris darrrrrrrrrrr iti spun ceva , daca si MV2 va face pretul de 300 Ron pe partida si aici va fi balta aerisita , si pe Tincabesti daca s-ar face 50 ron partida la fel nu ai gasi loc de pescuit .
Diferenta este ca pe MV2 poate pescui si saracul si bogatul pe cind dincolo saracul vedee aceea balta la TV .
Nu stiu de ce dar 300 Ron pe partida de pescuit este sub orice critica .
Asta este un nume predestinat,care agaseaza pescarii pe forumuri, :lol: :lol: :lol:
cu parerile lui personale si daca cineva nu este de acord....sa te tii!! :lol: :lol:

Esti cumva frate cu popescu de la federatie??? :lol: :lol: :lol:
Dan Stoica
CLUBUL GREEN LAKE
4Carphttp://www.crapmania.ro/forum/marele-bazar-f8/ ... 25664.html
Dacă vrei să ştii cine este un om, dă-i o funcţie de conducere.

Avatar utilizator
Lucian Manea
Mesaje: 695
Membru din: Lun Ian 31, 2011 15:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Moara Vlasiei 2

Mesaj de Lucian Manea »

popescu59 scrie:Friday - Foarte corect tot ce ai scris darrrrrrrrrrr iti spun ceva , daca si MV2 va face pretul de 300 Ron pe partida si aici va fi balta aerisita , si pe Tincabesti daca s-ar face 50 ron partida la fel nu ai gasi loc de pescuit .
Diferenta este ca pe MV2 poate pescui si saracul si bogatul pe cind dincolo saracul vedee aceea balta la TV .
Nu stiu de ce dar 300 Ron pe partida de pescuit este sub orice critica .
Daca toti iti spun sa te "duci la culcare" tu de ce insisti sa ramai treaz ?
http://www.selectbaits.com Premium Quality Carp Food

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “MOARA VLASIEI 2”