PARTIDE DE PESCUIT MOARA VLASIEI 2

Moderator: Victoras Petcu

Încuiat
Avatar utilizator
claudiue
Mesaje: 734
Membru din: Mar Iul 24, 2007 15:03
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Moara Vlasiei 2

Mesaj de claudiue »

carp_master scrie:in sfarsit ne-a pedepsit dumnezeu ca ne am luat de Miyagi si ne a trimis pe popescu, sa ne dam seama ca se poate si mai rau :lol: :lol: :lol: :lol:
ps: vrem Miyagi inapoi!!!
Sustin!
Miyagi, imi cer scuze ca am fost ironic cu tine, te rog reintoarce-te si scapa-ne de Popescu asta !

Avatar utilizator
Lucian Manea
Mesaje: 695
Membru din: Lun Ian 31, 2011 15:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Moara Vlasiei 2

Mesaj de Lucian Manea »

jorjinio33 scrie:baietii cu abonamente sa il luati si pe Popescu cu voi pe tancabesti sa pescuiasca si el daca tot nu a fost si nu are omul bani.
Nu merge Popescu acolo, ca n-au somn de 38 de kg si nu te lasa cu vaporasu'. :D
http://www.selectbaits.com Premium Quality Carp Food

Avatar utilizator
Martin
Mesaje: 371
Membru din: Sâm Feb 06, 2010 8:53
Puncte: 0
Localitate: Bucureşti

Re: Moara Vlasiei 2

Mesaj de Martin »

Cineva a închis poarta de acces a modestiei pe acest forum ?

Gabi Tomulescu
Mesaje: 1008
Membru din: Sâm Feb 25, 2006 23:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Moara Vlasiei 2

Mesaj de Gabi Tomulescu »

am revenit azi de pe Moara Vlasiei dupa o partida de 30 ore. Pestele este activ, se prinde bine atat pe un pat de nada consistent dar si la ciupeala cu saculet solubil si cateva boiliesuri date cu cobra. 2 posturi, ponton 1 si 2, in jur de 50 crapi, 4-5 de 3-4 kg in rest peste 5 kg. 3 pesti in trecuti putin de 10 kg. Trage mult mai bine noaptea dupa ora 1-2. Trasaturile inca sunt timide dar in cateva zile crapii vor "zbura" din nou golind tamburii.
Plasticele par sa piarda teren in continuare pe Moara. mai mult de 90 % din trasaturi la boilies critic echilibrat pop-up sau solubile mici.
La concurs e posibil sa se mai schimbe treaba. Oricum peste o sa se prinda destul de mult.
Urmeaza o noua "batalie" pe frontul de la Moara Vlasiei.

Fir Intins.
The One Team Romania
Event Promoter IBCC

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: Moara Vlasiei 2

Mesaj de popescu59 »

Tonny --
cit de mult iti multumesc cit de recunoscator iti sunt ca imi porti de grije , omule chiar te-a luat grija de mine , vrei si tu oare sa imi oferi ceva cum fac ceilalti, sau cum ?
Te-a luat grija de mine daca m-ai am bani sa imi cumpar creier ?/? UIte ca nu mai am ai tu vre-o oferta saimi faci ??
Atentie cei care aveti scule de top ca lansetele free spirit hi s 200 sa nu mai scrieti ceva ca nu sunteti modesti , aici sa scrie doar cei care au okuma si atitat ca altfel se deranjeaza colegii , sauuuuuuuuuuuuuuuuuu deranjul este ca am si eu asemenea scule ??? Daca este vorba numai de mine va rog sa ma scuzati dar nu mai pomenesc niciodata despre ce scule de pescuit mi-am achizitionat , altii au voie sa scrie despre sculele care le au si sunt modesti eu daca am scris despre sculele mele nu mai sunt modest , chiar imi vine sa pling de cit de afectat sunt si astept in continuare mila unora care imi poarta de grije .

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: Moara Vlasiei 2

Mesaj de popescu59 »

Felicitari Gabi frumoasa reprezentatie ati facut , ati demonstrat din nou ca in repetate rinduri capacitatea MV2 .
Fire cit mai intinse in partidele viitoare .

Avatar utilizator
nit_matias
Pescar de competitie
Mesaje: 938
Membru din: Lun Sep 12, 2011 15:40
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Moara Vlasiei 2

Mesaj de nit_matias »

popescu59 scrie:Tonny --
cit de mult iti multumesc cit de recunoscator iti sunt ca imi porti de grije , omule chiar te-a luat grija de mine , vrei si tu oare sa imi oferi ceva cum fac ceilalti, sau cum ?
Te-a luat grija de mine daca m-ai am bani sa imi cumpar creier ?/? UIte ca nu mai am ai tu vre-o oferta saimi faci ??
Atentie cei care aveti scule de top ca lansetele free spirit hi s 200 sa nu mai scrieti ceva ca nu sunteti modesti , aici sa scrie doar cei care au okuma si atitat ca altfel se deranjeaza colegii , sauuuuuuuuuuuuuuuuuu deranjul este ca am si eu asemenea scule ??? Daca este vorba numai de mine va rog sa ma scuzati dar nu mai pomenesc niciodata despre ce scule de pescuit mi-am achizitionat , altii au voie sa scrie despre sculele care le au si sunt modesti eu daca am scris despre sculele mele nu mai sunt modest , chiar imi vine sa pling de cit de afectat sunt si astept in continuare mila unora care imi poarta de grije .
sincer sa fiu nu am nimic cu dvs. si din punctul meu de vedere MV2 este nr 1 dpdv calitate / pret, dar asta este punctul meu de vedere, poate alt pescar nu are aceeasi parere si cred ca ar trebui sa respectati parerea celorlalti pescari. dupa cum se vede mv2 nu duce lipsa de pescari, asa ca cui ii place pescuieste acolo cui nu, nu. de ce e nevoie de 3 pagini de polemici cand cel mai simplu ar fi sa invatati sa respectati si parerea altora si atunci nu o sa va mai treziti cu posturi de genul "bani de creier nu ai mai avut". cu alte cuvinte respecta si vei fi respectat.

salutari,
Niteanu Matei
http://mateiniteanu.blogspot.ro/
PB:20.3

jorjinio33
Mesaje: 240
Membru din: Sâm Aug 22, 2009 16:06

Re: Moara Vlasiei 2

Mesaj de jorjinio33 »

popescu59 scrie:Sunt perfect de acord cu tine respect cea ce ai platit si esti multumit.
Problema este ca eu nu am facut nici cea mai mica referire la Tincabesti eu am spus celor care scriu depre Lazar sa nu mai comenteze fiindca nici macar nu stiu unde este balta . Am mai spus ca nu mi s-a parut un pret corect sa platesc 12 mil pentru o partida impreuna cu fiul meu pe Tincabesti. Cu acesti bani am fost de 12 ori pe MV2 asta am punctat eu nicidecum ca Tincabesti nu are peste sau Tincabesti e slaba sau ceva de genul asta . Aici in topicurile astea iti pun multi in gura cea ce nici macar nu ai gindit .
Nu ma intteresat sa comentez pe topicul MV2 probleme legate de alte balti eu doar am spus cea ce cred si sustin e parerea mea si atita tot , MV2 este nr1 dintre baltile din jurul Bucurestiului cu mentiunea clara-- raportat la calitate pret . probabil ca am scris in limba turca si a fost greu de inteles.
Dar cum grupu de soc cum vede ca postez eu ceva incep cu caterinca s-au bagat si aici sa dovedeasca ei ca ei sunt motul.
jorjinio33--
Frate se vede ca esti strain de relitate si habar nu ai cea ce ai scris , unde ai vazut tu ca cel care are abonament poate sa ia cu el pe cineva sa pescuiasca pe abonamentul lui???
TE-ai bagat si tu in seama si ai dat cu bita in balta , referitor la banii despre care pomenesti este foarte adevarat asa este nu am bani sa pot merge pe Tincabesti , si asta fiindca tocmai mi-am cumparat 8 lansete si 8 mulinete , lansetele free spirit hi s 200-3,90m si mulinetele 4 buc Daiwa Infinity 5000 si 4 buc Shimano Ultegra CI14 5500 XTA astea sunt pentru mine si fiul meu si am uitat de cei 4 avertizori + statie Fox NX-R4. Asta fiindca suntem in criza si suntem mai saraci fiindca nu avem bani sa pescuim pe Tincabesti.
rectific domule plin de modestie sa te ia sa ca spectator poate poti sa faci si galerie pe tincabesti daca nu ai bani sa mergi la o partida dar ai bani sa arunci pe niste scule care costa mii de lei si sa sti ca Vlad mai selecteaza si clienti si poate nu a vrut sa te aiba pe balta la asta nu te-ai gandit.
si intradevar ai dreptate intr-o singura privinta MV2 este cea mai buna balta din jurul bucurestiului raportat calitate pret.
ai pup iu :lol:

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: Moara Vlasiei 2

Mesaj de popescu59 »

jorjinio33 -

Frate exact cea ce ai spus in final asta am spus si eu nimic mai mult dar au sarit opariti ca cine sunt eu sa spun asta sa imi dau cu parerea ca eu sunt asa ca eu sunt pe dincolo si a trebuit sa scriem 3 pagini ca sa le repet incontinuu ca orice ar spune despre mine eu nu imi schimb parerea ca MV2 este nr1 din jurulul capitalei -- raportat calitate pret.
Daca nu as sustine asta ar insemna ca respect ???
Eu consider ca toti avem dreptul la opinie si nu e corect ca cineva sa iti bage pumnul pe git numai sa spui ca el.
Si inca ceva daca nu as fi spus ce scule mi-am achizitionat as fi fost modest ??? Findca am citat ce arsenal am sunt lipsit de modestie ???
Si unde mai pui ca nu am scris despre tot arsenalul pe care l-am achizitionat , dar mai bine nu mai scriu ca sa nu devin lipsit de modestie.

Avatar utilizator
Lucian Manea
Mesaje: 695
Membru din: Lun Ian 31, 2011 15:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Moara Vlasiei 2

Mesaj de Lucian Manea »

popescu59 scrie: lansetele free spirit hi s 200
De unde le-ai luat ? Cat ai dat pe bete ? Cati lbs. au ? Ce inel de plecare ?
http://www.selectbaits.com Premium Quality Carp Food

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “MOARA VLASIEI 2”