REGULAMENT SI TAXE IN ANUL 2013

Moderator: Victoras Petcu

Încuiat
Avatar utilizator
mirel petcu
Mesaje: 110
Membru din: Sâm Feb 09, 2008 0:32

Re: REGULAMENT SI TAXE IN ANUL 2013

Mesaj de mirel petcu »

acum de ce mai intrebi ! puteai sa ceri cand ai fost la balta ! sau ma numesc xulescu si vreau factura ! :lol:

Avatar utilizator
Victoras Petcu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1912
Membru din: Joi Mai 31, 2007 22:06
Puncte: 0

Re: REGULAMENT SI TAXE IN ANUL 2013

Mesaj de Victoras Petcu »

FLR scrie:In fiecare an fac in jur de 4-5 partide de pescuit insotit de 2-3 prieteni pescari pe balta Moara Vlasiei,niciodata nu
am primit bon fiscal.
DE CE????

" DE CE ???? "

In primul rind nu stiu cine esti ! "FLR" = !?!?!
Cind ai sa te recomanzi,am sa-ti raspund
In al doilea rind,nici nu stiu daca ai pescuit vreodata pe M.V.2 !
4 - 5 partide de pescuit pe an ? Insotit si de 2-3 prietreni ? Prietenii pescari sa prieteni de "sprit"?

Victoras Petcu

b1112foc
Mesaje: 114
Membru din: Lun Oct 01, 2012 14:03

Re: REGULAMENT SI TAXE IN ANUL 2013

Mesaj de b1112foc »

FLR hai ca asta cu bonul fiscal e prea de tot!adica te-ai dus o data pe MV2 si ai vazut ca nu ai primit bon fiscal,apoi te-ai mai dus de 3-4 ori si tot nu ai primit bon fiscal,si te-ai gandit acum sa intrebi de bonul fiscal aici pe forum....daca erai asa interesat de bonul ala de ce nu l-ai cerut atunci pe balta,la a doua partida cand ai vazut ca nu ti sa eliberat?ce faci tu acum e chiar o carcoteala de 2 lei

Avatar utilizator
arsinel
Pescar de competitie
Mesaje: 2285
Membru din: Dum Mar 21, 2010 15:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: REGULAMENT SI TAXE IN ANUL 2013

Mesaj de arsinel »

Nu am vrut sa ma bag pana acum si nici nu o voi mai face decat acum .
Vad ca sunt persoane care abereaza de zici ca au temperatura 40 si unele care au intr-o anumita proportie dreptate,dar treaba este SIMPLA.
NU TE OBLIGA NIMENI SA MERGI PE MV2.
Este o balta care are un patron.El poate pune taxa de 50 de lei sau de 100 euro /24h (ca asa vrea el )+ ca aseaza 100 de standuri pe balta (tot ca vrea el )
Decizia de a pescui pe balta aia este doar a TA daca in regimul respectiv MAI VREI sau NU sa te duci.
Vad aici de cateva saptamani ca lume se cerata dar la primavara tot acolo sunteti.
Nici eu nu o duc stralucit cu bani (sunt somer de 2 luni spre 3)si poate si mie mi-ar placea sa fie taxa 60 de lei 24h C&R ,sa fie 30 de locuri pe toata balta dar ma conformez situatiei si daca nu pot merge de 2 doua ori pe luna la Mv2 fac ceva si ma duc o data sau 1 data la 2 luni si dau de pe ponton,dar nu stau acum sa ma cert cu patronul,sa-l trag eu la raspundere de ce a marit taxa,de ce nu-mi da bon fiscal si de ce nu iese soarele sambata ...........


Eu zic sa se termine cu can-can-ul asta si sa asteptam primavara ca sa putem iesim in natura si sa dam la peste.
Si eu faceam crize de nervi cand veneam dimineata si trebuia sa stau la bariera ca era aglomeratie,ca eram unul lang altul si cineva mai incepator arunca peste mine ........... dar nu am ce sa fac si pentru ca-mi place balta ma duc incontinuare.

Ca sa fiu putin si offtopic.

In 2011 cand a fost deschisa Magura 9 si eu am fost nemultumit de taxa si am comentat ,,certandu-ma'' cu Stefan Babita ca este mare taxa ca daca adun si motorina ,nada,sucul,tigarile..... ies la 350 de lei o partida si este mult ............. dar apoi am fost pe balta,am vazut,prins si placut si AM TERMINAT DISCUTIA. Ma duc incontinuare cu placere cand am bani.

La Sakal pe balta este 360euro cu 3 lansete in 2 persoane /6 zile.
Adica 60 euro pe zi de stand/30 euro persoana cu O LANSTA SI JUMATATE :D ,fapt care mie unul nu-mi convine (mi se pare aberant) dar nu am comentat la el pe topic si nici nu o sa comentez iar alegerea mea este sa NU MA DUC.(bravo lui pentru balta si pentu ce peste a bagat dar atat)
Pe acel topic de ce nu este scandal si aici este???
Divizia de Lupi a Clubului Sportiv
Personal Best 23,650KG - MV2 / 2020

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: REGULAMENT SI TAXE IN ANUL 2013

Mesaj de osc1or »

iti pot rapunde la ultima intrebare: aici e scandal pt ca MV2 e printre cele mai populare balti din tara in timp ce balta lu sakal cu preturi mai mari decat in ungaria nici macar nu s-a inaugurat...
Critic echilibrat

Ari GOLD
Mesaje: 127
Membru din: Vin Apr 01, 2011 11:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: REGULAMENT SI TAXE IN ANUL 2013

Mesaj de Ari GOLD »

osc1or scrie:iti pot rapunde la ultima intrebare: aici e scandal pt ca MV2 e printre cele mai populare balti din tara in timp ce balta lu sakal cu preturi mai mari decat in ungaria nici macar nu s-a inaugurat...

corect !

stan madalin
Mesaje: 280
Membru din: Mar Iul 06, 2010 13:56
Puncte: 0
Localitate: Pitesti

Re: REGULAMENT SI TAXE IN ANUL 2013

Mesaj de stan madalin »

petcuvicto scrie:
eugen dragnea scrie:Ionut,
nu pot sa nu remarc ce "vocal" ai devenit de la o vreme in "sensul invers acelor de ceasornic"...si fara cuvintele alambicate cu care ne obisnuisem,a inceput sa bata "vantul" de la rusi cumva si s-a stricat vremea ?!

Dl "eugen dragnea" inainte sa mai faceti comentarii , cred ca ar fi mai bine sa meditati la ce spun altii despre M.V.2 : :wink:

iohann
"NU VREU SA INTRU IN POLEMICI CU NIMENI, DAR PARERELIE MELE SUNT:

STANDURILE SUNT APROPIATE, DAR DACA ESTE CERERE, CRED CA ORICINE AR FI FACUT LA FEL !
RECOMAND PONTOANELE PT UN PESCUIT DEGAJAT ,SAU IN CURSUL SAPTAMANII, CAND NU ESTE MULTA LUME.
TREABA CU INSOTITORUL, E CAM DELICATA!(DAR AU FOST SI CAZURI CAND S-A FURAT PESTE...)
LA TAXA DE 60 RON, NU CUNOSC BALTA CU ASEMENEA POPULATIE PISCICOLA (CALITATE SI CANTITATE) !
IN CONCLUZIE, TAXA DE PE MV2, NU MI SE PARE EXAGERATA, DOAR CA PESCARII CARE RETIN PESTE, SUNT MAI AVANTAJATI!!!( EX:5KG CRAP=75RON...)!!!!!!!!!!

IN ROMANIA C&R ESTE F SCUMP,POATE IN VIITOR...

deocamdata sunt doar 2balti cu peste mult si MARE,pe care se tin si concursuri, asa ca nu e cazul sa comparam mv2 si tancabestiul cu altele!!!
ca vin balti din urma, este adevarat, dar... mai e mult pana departe!"



Friday

"Pescuiesc cu placere pe MV2 de 7-8 ani... si balta a crescut foarte mult in acest timp. Imi amintesc si acum de primul crap de 8kg, pe atunci l-am considerat o mare captura :) acum +10 sunt la putere....si sunt multi... :wink: .
Eu zic ca sunt preturi corecte versus ce ofera MV2 acum. Se investeste si se populeaza masiv in fiecare an. Mai sunt si alte balti care incearca sa copieze modelul dar sunt inca departe..."

C O R E C T

La cati bani se investesc in MV2 nu cred ca ar trebui sa comenteze cineva pentru o majorare a pretului cu 10 lei / 12 ore la C&R .
Catch & Release

Avatar utilizator
Victoras Petcu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1912
Membru din: Joi Mai 31, 2007 22:06
Puncte: 0

Re: REGULAMENT SI TAXE IN ANUL 2013

Mesaj de Victoras Petcu »

Am sters cele citeva postari, dar postez mai jos din "REGULAMENTELE" de pe alte lacuri (referitor la "insotitor") pentru dl "baboi" (care nu a mai pomenit asa ceva............... si
crede ca este o aberatie si o timpenie ca insotitorul sa nu poata pescui .............), pt dl "Lao" neam cu "gica contra" si pentru dl "Ionut72" :



Tancabesti 1 si Tancabesti 2

--------------------------------------------------------------------------------

Pe larg :

Taxe Pescuit 2013 pe Lacul Tancabesti 2 :

Taxele pentru Lacul Tancabesti 2Pe standurile de pescuit de pe malul cu restaurantul, taxa pentru 1 pescar este:

◾80 Ron/12 ore
◾+ 1 insotitor care nu pescuieste
◾Se poate retine maxim 5 Kg de peste ;


Pe standurile de pescuit de pe malul opus, digul si lojele, taxa pentru 1 pescar este :

◾100 Ron / 12 ore
◾+ 1 insotitor care nu pescuieste
◾Se poate retine maxim 6 Kg de peste ;


--------------------------------------------------------------------------------

Taxe Pescuit 2013 pe Lacul Tancabesti 1:

Pentru standurile de la Dinamo pana la Avicola 3, taxa pentru 1 pescar este :

◾70 Ron / 12 ore
◾+ 1 insotitor care nu pescuieste
◾- Catch & Release all;

Pentru pontoane, standurile Vaci 0,1,2, si de la Avicola 2 pana la Planet, taxa pentru 1 pescar este:

◾100 Ron / 12 ore
◾+ 1 insotitor care nu pescuieste
◾- Catch & Release al;

--------------------------------------------------------------------------------

Promotie 2 pescari 4 lansete pe Lacul Tancabesti 1 in anul 2013

Taxa pescuit pe Lacul Tancabesti 1 pe tot anul 2013 pentru varianta cu :
◾4 lansete
◾2 pescari cu drepturi depline

- recomandarea din partea unui pescar/abonat al Tancabestiului, sunt obligatorii si pentru al doilea pescar;

- echipamentul : cel obligatoriu, saltea mare, minciog deschidere mare ochiuri mici, saci Ecologici, curatenie, liniste pe lac, etc;

- Catch & Release All – se elibereaza absolut orice peste, orice dimensiune, orice specie.

Pret taxa 2 pescari 4 lansete :
◾100 Ron / 12 ore stand normal;
◾150 Ron / 12 de ore Ponton/Stand consacrat;
◾200 Ron / 24 ore stand normal;
◾300 Ron / 24 ore Ponton/Stand consacrat;



~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


REGULAMENT DE PESCUIT LACUL PERIS PODISOR 1 si 2


1 ) – Pescarul poate sa pescuiasca cu maxim 4 scule (lansete);

.........................................................................................................................................................................

.........................................................................................................................................................................

8 ) – Insotitorul sau insotitorii pescarului nu au voie sa atinga sculele acestuia, in afara de minciog;



~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


REGULAMENT DE PESCUIT FLOAREA POPESTIULUI

1) .....................................................................................................................................................................

2)Taxarea se efectueaza pe lac,............................
Doar persoanele care au achitat taxa de pescuit si ale caror nume sunt trecute pe bonul fiscal au dreptul de a pescui,celelalte persoane sunt rugate sa pastreze distanta fata de pescar si nu au voie sa participe la pescuit
Victoras Petcu

Avatar utilizator
Lao
pescar de competitie
Mesaje: 1183
Membru din: Lun Noi 16, 2009 11:18
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: REGULAMENT SI TAXE IN ANUL 2013

Mesaj de Lao »

Poate nu ne intereseaza regulamentul de pe tancabesti sau podisor, pana la urma aici e topic de mv2.
Sau intre timp ai ajuns admin si pe acolo...? :lol:
Daca tot esti asa riguros cu stersul postarilor, fii si cu explicatiile, dar logice. Nu vrajeli de genul ca: pe stadion nu se intra doi pe un bilet.
Ia fi tu mai tare decat tancabesti sau podisor si lasa doi pescari cu drepturi depline pe un atelaj sa vezi daca ai de pierdut sau de castigat.

Avatar utilizator
Victoras Petcu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1912
Membru din: Joi Mai 31, 2007 22:06
Puncte: 0

Re: REGULAMENT SI TAXE IN ANUL 2013

Mesaj de Victoras Petcu »

Lao scrie:Poate nu ne intereseaza regulamentul de pe tancabesti sau podisor, pana la urma aici e topic de mv2.
Sau intre timp ai ajuns admin si pe acolo...? :lol:
Daca tot esti asa riguros cu stersul postarilor, fii si cu explicatiile, dar logice. Nu vrajeli de genul ca: pe stadion nu se intra doi pe un bilet.
Ia fi tu mai tare decat tancabesti sau podisor si lasa doi pescari cu drepturi depline pe un atelaj sa vezi daca ai de pierdut sau de castigat.

"Ia fi tu mai tare decat tancabesti sau podisor"


"Ia fi tu mai tare" decit "mamaliga" si posteaza la "alte balti" ! :mrgreen:
Victoras Petcu

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “MOARA VLASIEI 2”