S-A PRINS CRAP LA MOARA VLASIEI

Moderator: Victoras Petcu

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

Cipi , si tu si Vali sunteti pescari recunoscuti, chiar dac aveti o varsta frageda ! Asa ca mai bine i-ati invata si pe altii cum reusiti sa prindeti crapii ! :roll: :D
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

PETCU VICTOR
Mesaje: 119
Membru din: Mar Feb 06, 2007 18:39
Puncte: 0
Localitate: Moara Vlasiei

S-a prins crap pe Moara Vlasiei!

Mesaj de PETCU VICTOR »

Vladut Mateianu scrie:Cipi , si tu si Vali sunteti pescari recunoscuti, chiar dac aveti o varsta frageda ! Asa ca mai bine i-ati invata si pe altii cum reusiti sa prindeti crapii ! :roll: :D

[/b] Simbata 08 03 2008 au fost doua capturi,una de 8,3 kg si alta de 10,5 kg.Aseara cei de la Brasov au avut printre alte capturi si capturi care depaseau 7kg,8kg,9kg respectiv si una de peste 10kg.

Avatar utilizator
CLAUDIU COZMA
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 550
Membru din: Mar Iun 05, 2007 14:56
Puncte: 0
Localitate: BRASOV
Contact:

Mesaj de CLAUDIU COZMA »

@ D-ului Petcu Victor

In numele mei si al prietenilor cu care em fost pe balta , v-a multumim pentru ospitalitate .
intradevar am prins peste mult si destul de mare , marea majoritate s-au incadrat intre 4-6 kg. cel mai mare a cantarit 10,300 kg. surprinzator 90 % dintre capturi au fost prinse intre 02 - 06 noaptea si cu cat se facea mai frig cu atat tragea mai bine , in dimineata asta apa cursa pe saltea din minciog
a ingehetat bocna , noroc cu noul atractat de la j&b de am facut cu brio fata dificultatilor. 8)
<°))))))><
><((((((°>

PETCU VICTOR
Mesaje: 119
Membru din: Mar Feb 06, 2007 18:39
Puncte: 0
Localitate: Moara Vlasiei

S-a prins crap la Moara Vlasiei!

Mesaj de PETCU VICTOR »

CLAUDIU COZMA scrie:@ D-ului Petcu Victor

In numele mei si al prietenilor cu care em fost pe balta , v-a multumim pentru ospitalitate .
intradevar am prins peste mult si destul de mare , marea majoritate s-au incadrat intre 4-6 kg. cel mai mare a cantarit 10,300 kg. surprinzator 90 % dintre capturi au fost prinse intre 02 - 06 noaptea si cu cat se facea mai frig cu atat tragea mai bine , in dimineata asta apa cursa pe saltea din minciog
a ingehetat bocna , noroc cu noul atractat de la j&b de am facut cu brio fata dificultatilor. 8)
Cu multa placere si va asteptam oricind doriti. :)

barbumarius
pescar de competitie
Mesaje: 1131
Membru din: Joi Feb 07, 2008 18:32
Puncte: 0
Localitate: Pitesti

Mesaj de barbumarius »

@ Claudiu Cozma

A_ti pescuit numai la boiles sau si la porumb?
Pe ce loc(stand)?Daca nu e secret.

Avatar utilizator
adrian apetrea
Mesaje: 493
Membru din: Mar Mar 28, 2006 8:29
Puncte: 0
Localitate: brasov
Contact:

Mesaj de adrian apetrea »

clau cit ati facut pina la urma?a intrat ceva dupa ce am plecat?
LIFE IS FISHING!
Imagine

Avatar utilizator
CLAUDIU COZMA
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 550
Membru din: Mar Iun 05, 2007 14:56
Puncte: 0
Localitate: BRASOV
Contact:

Mesaj de CLAUDIU COZMA »

barbumarius scrie:@ Claudiu Cozma

A_ti pescuit numai la boiles sau si la porumb?
Pe ce loc(stand)?Daca nu e secret.
nu este nici un secret , am pescuit exclusiv la boilies solubil de 16 si 20 pe carlig iar nadire am facuta doar cu bastonul de nadit cu solubile de 24 .
locurile pe balta nu le cunosc , dupa denumire sau numere , dar pot sa i-ti spun ca in fata un pic in dreapta se afla pontonul d-lui Petcu .

p.s. da-mi te rog un telefon ca eu nu am numarul tau , vreau sa vorbim de bani pt, copil si de Stolnici . mersi
<°))))))><
><((((((°>

Avatar utilizator
CLAUDIU COZMA
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 550
Membru din: Mar Iun 05, 2007 14:56
Puncte: 0
Localitate: BRASOV
Contact:

Mesaj de CLAUDIU COZMA »

adrian apetrea scrie:clau cit ati facut pina la urma?a intrat ceva dupa ce am plecat?
in kg, pot sa-ti spun cert ca vineri noptea intre orele 20 - 04 am pris 13 bucati cu un total de 58.250 kg. sambata pana seara nu am avut nici o trasatura , dupa care probabil din cauza atractantului j&b :lol: care sa dovedit foarte tare si a aromei de tocana care venea din ceaun , am pirdut sirul capturilor , dar cert este ca a mers aproape la fel de bine , dumineca a mai intrat vreo 5 bucati si peste zi , cel mai mare la 4 kg. 8)
<°))))))><
><((((((°>

Avatar utilizator
Andrei I
pescar de competitie
Mesaje: 1761
Membru din: Mie Mai 02, 2007 21:11
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de Andrei I »

@ Victor Petcu

Domnule Petcu am o intrebare...daca platesti bon de C&R pentru pescuit la crap 24 ore cum a fost cazul meu in week-end-ul asta si prinzi din intamplare si un somn (2KG) acesta poate fi retinut?

Eu nu am stiut exact si l-am eliberat insa tare l-as fi tinut de-o ciorba :D

P.S. A intrat la o bila "imputita"


Andrei
Milionar excentric

PETCU VICTOR
Mesaje: 119
Membru din: Mar Feb 06, 2007 18:39
Puncte: 0
Localitate: Moara Vlasiei

Mesaj de PETCU VICTOR »

Andrei_crapar scrie:@ Victor Petcu

Domnule Petcu am o intrebare...daca platesti bon de C&R pentru pescuit la crap 24 ore cum a fost cazul meu in week-end-ul asta si prinzi din intamplare si un somn (2KG) acesta poate fi retinut?

Eu nu am stiut exact si l-am eliberat insa tare l-as fi tinut de-o ciorba :D

P.S. A intrat la o bila "imputita"


Andrei
Dle Andrei taxa pt C&R cred ca spune totul (ea nu se refera la o anumita specie de peste),deci orice peste se prinde se elibereaza. :?

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “MOARA VLASIEI 2”