BFM

Lucruri care de multe ori nu ne lasa sa dormim: mixuri, nade, boiliesuri, seminte, arome, pelete, etc.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee, gor965

Daniel D
Mesaje: 304
Membru din: Dum Noi 25, 2007 18:51
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Daniel D »

Vladut Mateianu scrie:Ala este, dar este cam scump.....ridica mult pretul mixului !

PS Poti sa incerci mixul S & O SBS , se leaga perfect, simplu....(28 ron /kg) :!:
Nu-i o problema, atata timp cat hranesc din el 2 guri :D :D . Si a mea.....si a lui. Oricum aveam nevoie de un supliment sportiv si m-am uitat destul de mult la WPC-ul de la Biotech.
La sportivi , caracteristica principala a proteinei din zer este rapiditatea cu care ajunge in fluxul sangvin, iar apoi la muschi.
Dasta as fi vrut sa stiu daca exista ca atare, sau sa merg pe un complex din acesta care contine si glutamina, taurina si creatina.

P.S. Am fost la magazin, am vorbit cu baietii si astept Solar-ul saptamana viitoare...asta oricum era prima varianta.Am incercat si anul trecut si am fost foarte multumit.
Insa vreau anul acesta vreau sa incerc si BFM-ul.... :)

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

@ hypo

solubilele din bfm se fac greu, dar se fac...este un mix care la pescuitul de placere, nu mai are nevoie nici macar de aroma...se amesteca mixul cu liantul si se ruleaza...daca vrei sa-l mai imbunatatesti, inseamna ca-l vrei pentru concurs si atunci "concurenta" n-o sa-ti mai spuna nimic :lol:
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
legio1083
Mesaje: 534
Membru din: Dum Feb 12, 2006 17:35
Puncte: 0
Localitate: Essex - London
Contact:

Mesaj de legio1083 »

O caseina lactica, asa cum a spus Vladut rezolva problemele de rulare, de cele mai multe ori. Nu-s jupan in dinastea cu mixurile insa am vazut pe cineva care scoate niste solubile din BFM perfect rotunde si necrapacioase. De aici incolo scormoneste singurel ,ca eu mai multe nu mai stiu sa-ti spun... :wink:
Legio - Patria Nostra !

Daniel D
Mesaje: 304
Membru din: Dum Noi 25, 2007 18:51
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Daniel D »

cornelserbu scrie:@ hypo

solubilele din bfm se fac greu, dar se fac...este un mix care la pescuitul de placere, nu mai are nevoie nici macar de aroma...se amesteca mixul cu liantul si se ruleaza...daca vrei sa-l mai imbunatatesti, inseamna ca-l vrei pentru concurs si atunci "concurenta" n-o sa-ti mai spuna nimic :lol:
Ma gandeam eu :D .
Insa "concurenta" nu are de ce sa se teama....eu nu particip la concursuri.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Nade & Momeli”