BLACK PEPPER OIL

Lucruri care de multe ori nu ne lasa sa dormim: mixuri, nade, boiliesuri, seminte, arome, pelete, etc.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee, gor965

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

@ Tataie

siiii.....sti tu.....!!!

@ gor965

imi pare rau, dar tu nu cred ca sti, cu toate ca daca ai lua topicul asta la citit bine de tot, s-ar putea sa afli... :lol:
Ultima oară modificat Dum Iul 29, 2007 17:32 de către cornelserbu, modificat 1 dată în total.
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14711
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Mesaj de gor965 »

@CornelSerbu
Maestre, intradevar nu stiu multe dar am avut impresia,falsa probabil,ca ar mai fii vorba si de altceva (secret). Daca am insistat ,am facut-o din nevoia de cunoastere (nu cu o alta intentie ) fidca sunt novice si cam repezit. Va doresc numai bine si Fir Intins !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

stai usor ca ai timp sa le-nveti pe toate...sa "furi" si secretele de care spui tu si eu nu stiu nimic :lol:

oricum, a fost o gluma si nu trebuie sa te superi...trebuie doar sa faci o nada buna si sa ai incredere in ea, sa aplici o strategie adecvata cu timpul si locul unde pescuiesti si ai sa vezi ca nu esti chiar novice asa cum nu cred ca sunt eu chiar maestru :lol: :lol: :lol:
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14711
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Mesaj de gor965 »

Nici vorba de suparare ! Voi mai avea nevoie de sfaturi in viitor asa ca "o sa ma aveti de client" :D Toate cele bune !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Vizitator

Mesaj de Vizitator »

@sunny

La concursul de la Doripesco organizat de domnul Cozma, aproape toti pescarii pescuiau la boiles squid-octopus sbs, fapt ce m-a facut sa incerc si eu sa le folosesc. Am un mix facut ded mine care cred ca e bun, dar nu stiu exact ce substante sa pun ca sa nu iasa nici foarte scump. Ce imi recomanzi ? Sa cumpar si mix de calitate, chiar conteaza asa mult ? :roll:

luka
Mesaje: 76
Membru din: Joi Sep 22, 2005 19:59

Mesaj de luka »

Domnule Boldici am sa va raspund eu la aceasta intrebare.Mixul reprezinta baza unui boilles .Daca vreti un termen de comparatie este ca fundatia unei case cu tot cu parter si etaj..Pe langa partea lichida care poate inbunatati un boilles pe termen scurt ,mixul este cel care ai confera aproape toate elementele nutritive de care are nevoie crapul.Nu vreau sa intru in explicatii stintifice si sa va plictisesc dar.......un mix bun este un mix de calitate superioara care contine elemente nutritive esentiale in hrana crapului(vitamine proteine)Calitatea o dau fainurile din care este alcatuit mixul + ingredientele de baza(textura,granulatie,rulaj)Eu va sfatuiesc pentru inceput sa folositi mixuri consacrate de la marile firme producatoare de nada-Solar,Nutrabaits,SBS,Nash,CC More.pe parcurs ,capatand experienta ,ve-ti putea sa va personalizati mixul propiu.Fir intins Razvan Dobrescu
SI maine este o zi

Vizitator

Mesaj de Vizitator »

Multumesc de sfat domnule Dobrescu, dar as prefera si sfaturile pescariilor consacrati de pe acest site, al celor care participa la concursuri.
Sper sa nu ma intelegeti gresit, dar ma asigur de 5 ori inainte sa trec strada. Nu vreau sa dau cu piciorul la o gramada de bani pentru o prostie.

Gabi Tomulescu
Mesaje: 1008
Membru din: Sâm Feb 25, 2006 23:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Gabi Tomulescu »

uleiul esential de piper negru ca si alte condimente mai are si rolul de a selecta capturile in cazul in care densitatea de ciortani "nedoriti" este mare.

se mai pot intampla si cazuri exceptionale sa intre vre-un bezmetic doi, dar in ansamblu face o selectie a dimensiunii crapilor.

cantitatea prea mare de ulei de piper folosit poate scadea frecventa prezentarilor. la un dozaj exagerat (din dorinta de a chema monstrul), posibilitatea de a prinde "nimic" este foarte mare.
The One Team Romania
Event Promoter IBCC

Avatar utilizator
Sorin Ionescu
Mesaje: 311
Membru din: Mar Sep 12, 2006 20:06

Mesaj de Sorin Ionescu »

@boldici

Salut
Imi pare rau k nu am apucat sa-ti raspund dar am fost plecat din Buc...ba pe balta ..ba la peste dar cu prima ocazie cand vin in Dumbravita pt. ca acolo sunt bunicii mei si eu sunt nascut in B.V. te contactez telefonic si facem o partida pe lacurile Doripesco de la Dumbravita...Acolo am prins primul crap din viata mea....Un crap oglinda de 1-1,5kg la varsta de 7-8 ani(anii ii aveam eu.. :lol: :lol: )sincer vreau sa mai pescuiesc pe lacul mare dar din pacate nui mi sa permis o partida de 5 zile consecutiv...trebuia sa plec noaptea de pe balta....Poate se mai schimba ceva....

P.S. ai vazut...concursul a fost castigat la porumb....asta-l omoara pe ciortan si mai ales cand majoritatea pescuiesc de placere cu asta..!!!
Campion National 2011

Gabriel
Mesaje: 41
Membru din: Lun Mai 07, 2007 13:49
Puncte: 0
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de Gabriel »

Salutare!

Ce masa de rulat va-ti lua daca ati fi la inceput de drum ,asa mai universala ...eu ma gindeam la una de 18 ???
Astept pareri :wink:

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Nade & Momeli”