Boiles belachan

Lucruri care de multe ori nu ne lasa sa dormim: mixuri, nade, boiliesuri, seminte, arome, pelete, etc.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee, gor965

Scrie răspuns
EcoFish
Mesaje: 21
Membru din: Dum Feb 16, 2014 16:57

Re: Boiles belachan

Mesaj de EcoFish »

Albert scrie:
EcoFish scrie:Nu vreau sa supar pe cei care fac lobby pentru Select Baits in cadrul acestui topic, motivati sau nu, dar nu trebuie sa deranjeze opinia mea si anume ca Select Baits este o nada fara personalitate, care nu a reusit in cei 3 ani de la aparitie sa isi gaseasca locul in topul aprecierilor pescarilor de crap.

E opinia ta si o respect. Ce nu pot respecta e tonul si atitudinea de atotstiutor. De unde stii tu care-i topul pescarilor de crap?
Ai date despre cine si cat vinde? As fi surprins sa existe asemenea date. Ma refer la date concrete, cu hartii si documente, ca daca e sa asculti producatorii fiecare vinde vagoane/saptamana :)
Ca idee, ai habar cam cat vinde Energo in Romania? De la bile la pelete si groundbait? Cred ca vinde cat toti consacratii la un loc. Ce inseamna asta, aplicand teoria ta? Exact :)
Vad ca si tu ai impresia ca daca X spune ca pescuieste-n intr-un fel in concursuri chiar asa se intampla. :lol: Daca ai citi putin forumul ai vedea ca una se spune alta se face. Nu cadea si tu in capcana asta. Concursuruile nu inseamna mai nimic cand vine vorba despre pescarul obisnuit. Uite aici un topic interesant: bilele-n concursuri :lol: Si mai sunt si altele.
Daca tu ai incredere in bilele pe care le folosesc diversi in concursuri e ok. Da' nu ne spuna noua,celorlalti, ca daca nu dam doi bani pe asta, nu stim ce-i aia un boiles. :)
Nicidecum nu am vrut ca postarile mele sa fie interpretate ca fiind pline de aroganta. Daca a fost asa, va rog sa accepti scuzele mele. Pur si simplu am dorit sa-mi exprim parerea, guvernata bineinteles de factorul" libertate in exprimare", fara sa-mi treaca prin gand ca aceasta va deranja apele atat de mult.
Multumesc.

Avatar utilizator
Marian Constantin
Veteran
Mesaje: 3266
Membru din: Lun Feb 15, 2010 22:21
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Boiles belachan

Mesaj de Marian Constantin »

nit_matias scrie:, concursul castigat cu Select a fost Meetcarp unde s-au punctat cei mai mari 5 pesti.
nu vreau sa creez ( iarasi ) polemici dar la concursul Meetcarp 2013 , la carlig s-a pescuit si cu boiliesuri belachan ( dar nu a tras nici macar un peste ) , toti cei 5 pesti au fost prinsi la carlig cu boiliesuri X-treme Baits squid cu pruna ...
X-treme Baits
https://www.facebook.com/XtremeBaits2013?ref=hl
Campion National 2015 la individual
Powered by Shimano

Avatar utilizator
daddy caddy
Mesaje: 607
Membru din: Joi Aug 04, 2011 18:21
Puncte: 0
Localitate: BRASOV

Re: Boiles belachan

Mesaj de daddy caddy »

[quote="nit_matias"] concursul castigat cu Select a fost Meetcarp unde s-au punctat cei mai mari 5 pesti.





de unde stii,ne povestesti si noua?
STIL OSTIL

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: Boiles belachan

Mesaj de ionut72 »

daddy caddy scrie:
nit_matias scrie: concursul castigat cu Select a fost Meetcarp unde s-au punctat cei mai mari 5 pesti.





de unde stii,ne povestesti si noua?
Pai, probabil ca, de unde stie toata lumea, nu?

http://www.selectbaits.com/capturi/bela ... 00-de-euro
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Avatar utilizator
Marian Constantin
Veteran
Mesaje: 3266
Membru din: Lun Feb 15, 2010 22:21
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Boiles belachan

Mesaj de Marian Constantin »

ionut72 scrie: Pai, probabil ca, de unde stie toata lumea, nu?

foarte multi au crezut in acel articol , eu ca si implicat in concurs stiu mai bine decat autorul articolului la ce am prins pestii respectivi .... renuntarea mea de mai face parte din echipa a fost exact acel articol ...
X-treme Baits
https://www.facebook.com/XtremeBaits2013?ref=hl
Campion National 2015 la individual
Powered by Shimano

Avatar utilizator
florinbrasov
Mesaje: 260
Membru din: Sâm Apr 21, 2012 9:22

Re: Boiles belachan

Mesaj de florinbrasov »

Nu am dorit sa intru in acesta discutie.dar pentru cine nu stie articolul mentionat si nu numai acest articol, sunt pur comerciale.Eu stiu din sursa sigura ca bilele cu care sa pescuit sunt X-treme Baits.(Retineti nu de la Marian Constantin)
Ce sa discutat in stanga si in dreapta sunt povesti .Nu mai credeti in povesti, credeti in fapte.
nu e important cat prinzi ,important este sa respecti pescarul de langa tine.

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: Boiles belachan

Mesaj de ionut72 »

dar pentru cine nu stie articolul mentionat si nu numai acest articol, sunt pur comerciale.
Te referi la alte articole de pe site-ul "SelectBaits", sau si de la alti producatori? Hai sa "destelenim" un pic domeniul, zic!

P.S. In ce ma priveste, toate bilele de la SelectBaits pe care le-am folosit (si belachan si meat§fish si bio-krill) s-au comportat foarte bine (ceea ce pentru multi asta putand insa sa nu insemne aproape nimic, din moment ce eu nu particip la competitii).
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

RB Baits
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 794
Membru din: Dum Oct 03, 2010 10:30

Re: Boiles belachan

Mesaj de RB Baits »

Bila de 10000 de euro pe 2012 a fost Spices Frankfurther by RB Baits, la carma cu Iohann Kraus! Orice bila poate fi pusa in valoare de pescar si locul pe care participa!


Radu Badica

Avatar utilizator
florinbrasov
Mesaje: 260
Membru din: Sâm Apr 21, 2012 9:22

Re: Boiles belachan

Mesaj de florinbrasov »

ionut72 scrie:Te referi la alte articole de pe site-ul "SelectBaits", sau si de la alti producatori? Hai sa "destelenim" un pic domeniul, zic!

P.S. In ce ma priveste, toate bilele de la SelectBaits pe care le-am folosit (si belachan si meat§fish si bio-krill) s-au comportat foarte bine (ceea ce pentru multi asta putand insa sa nu insemne aproape nimic, din moment ce eu nu particip la competitii).
Nu ma refer decat in cazul de fata la site-ul "SelectBaits", ma refer la articole legate de pescuitul la crap ,care se doresc sa incline intr-o directie .
nu pot vrb.de bilele de la SelectBaits ca nu am pescuit cu ele .deci nu imi pot da cu parerea.
Pot vrb de bile cu care am pescuit ,asa mii se pare corect.
Pot vorbi legat de subiectul mesajului de fata: recomand Boiles belachan facute de Radu Badica(RB Baits),aceste recomandari nu sunt din cartii, sunt testate pe teren de mine si altii,unde cred ca conteaza cel mai mult .
Pe piata exista multe bile bune , dar conteaza si cum pescarul le pune in valoare si le intelege .eu cred ca este important sa intelegi boiles cu care doresti sa pescuiesti si sa alegi bila castigatoare(cum lucreza ,pe ce balta se adreseaza,densitatea de peste aflata in balta ,mancarea naturala din balta respectiva)
De pescuitul la competiti nu cred ca conteaza asa mult ,eu il vad ca o evaluare personala dar nici asta uneori nu e relevanta.Eu cred ca conteaza seriozitatea timpului petrecut pe balta ,iar din fiecare partida trebuie invatat ceva nou
nu e important cat prinzi ,important este sa respecti pescarul de langa tine.

elencu
Mesaje: 34
Membru din: Dum Mar 10, 2013 20:56

Re: Boiles belachan

Mesaj de elencu »

Daca lucrurile stau in felul acesta imi pun urmatoarea intrebare: Cata nesimtire poti sa ai si mai ales cata lipsa de respect fata de pescarii din aceasta tara,( care iti pot fi potentiali clienti), ca sa te folosesti de imaginea unei competitii de asemenea anvergura pentru a prosti lumea, declarand in mod mincinos ca a castigat bila produsa de tine si sa mai si scrii articole despre asta? Am pescuit o singura data cu Select Baits fara cine stie ce rezultate, dar odata ce am citit postarile din acest topic am tras concluzia ca astia cu magazinele nu fac altceva decat sa-si bata joc de noi. Pana la urma cea mai buna varianta ramane tot aceea in care iti faci bilele singur si stii cu siguranta ce ai bagat in ele.(Cu conditia sa iti cumperi bineinteles ingrediente in ambalaje sigilate).

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Nade & Momeli”