BOILIES PE APE SALBATICE

Lucruri care de multe ori nu ne lasa sa dormim: mixuri, nade, boiliesuri, seminte, arome, pelete, etc.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee, gor965

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2297
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: BOILIES PE APE SALBATICE

Mesaj de Albert »

Lao scrie:
Albert scrie: Da' somnu' pitic ce zice despre belachan? :)
Delicatesa.. :mrgreen:
Asta-i buba a mare. Daca-i carne-n bila pescuiala devine...obleteala cu bete de 3.90, 3.5 lbs si piticanii in loc de obleti.Un singur lucur bun rezulta: te antrenezi pentru casting :lol:

pusok cosmin alin
Mesaje: 313
Membru din: Mar Mai 08, 2012 19:56

Re: BOILIES PE APE SALBATICE

Mesaj de pusok cosmin alin »

omu vorbea de somn mare nu de somn pitic,acuma daca este si somn pitic va dau dreptate,eu asa am inteles din mes lui

Avatar utilizator
Gabrian_Lucian
Mesaje: 30
Membru din: Joi Sep 06, 2012 20:52
Puncte: 0
Localitate: Satu Mare

Re: BOILIES PE APE SALBATICE

Mesaj de Gabrian_Lucian »

martinik scrie:D-lor accesi problema am si eu.
exmplu: am o balta salbatica 100% cu stuf pe margini. agata pe toata lungimea ei indiferent de loc. singura portiune unde se poate pescui fara sa agati este la 1 mt de stuf. problema cu agatatul am rezolvat-o.
de fiecare data cand am pescuit nu am prins mai mare de 4-5 kg. ce D-mne Iarta-ma sa-i fac sa prind mai mare.
este nenavodita de cand se stie ea balta, de zeci de ani, din cauza agataturilor. are crap batran rau dar pt ca la bile nu am luat niciodata nimic am prins doar peste mic. nu tine de locuri pt ca pestele sare pe toata lungimea baltii, si-n mal si la mijloc, si la apa mare si la apa mica. noaptea nu cred sa se hraneasca pt ca am pierdut anul trecut destule pe balta si nu a tras decat ziua.
dati-mi va rog o strategie ceva pt bile daca spuneti ca nu conteaza salbatica sau nu, ca ma duc la dracu' la nebuni cu balta asta, mi s-a pus pe creier si n-o mai scot din cap. :D
La noi in Satu Mare exista vreo doua balti foarte salbatice cu posibilitatea de a le pescui doar primavara pana nu iese iarba pe lac aici am avut succes cu aluna tigrata . Nu te zapacesc somni si in cazul meu a facut si o selectie .Incearca o lanseta cu doua trei maini de alune si s-ar putea sa ramai indragostit forever de aluna .
NO KILL FOREVER

kitz
Mesaje: 109
Membru din: Vin Mai 11, 2012 4:19

Re: BOILIES PE APE SALBATICE

Mesaj de kitz »

martinik scrie:D-lor accesi problema am si eu.
exmplu: am o balta salbatica 100% cu stuf pe margini. agata pe toata lungimea ei indiferent de loc. singura portiune unde se poate pescui fara sa agati este la 1 mt de stuf. problema cu agatatul am rezolvat-o.
de fiecare data cand am pescuit nu am prins mai mare de 4-5 kg. ce D-mne Iarta-ma sa-i fac sa prind mai mare.
este nenavodita de cand se stie ea balta, de zeci de ani, din cauza agataturilor. are crap batran rau dar pt ca la bile nu am luat niciodata nimic am prins doar peste mic. nu tine de locuri pt ca pestele sare pe toata lungimea baltii, si-n mal si la mijloc, si la apa mare si la apa mica. noaptea nu cred sa se hraneasca pt ca am pierdut anul trecut destule pe balta si nu a tras decat ziua.
dati-mi va rog o strategie ceva pt bile daca spuneti ca nu conteaza salbatica sau nu, ca ma duc la dracu' la nebuni cu balta asta, mi s-a pus pe creier si n-o mai scot din cap. :D
lucian ti-a zis de localizarea pestelui si nu neaparat unde sar ei ci unde se hranesc ei.de aia a zis sa dai unde ai mai prins peste la porumb fiind ca acolo e locul lui de hranire.eu am prins in acelasi loc(e drept pe o balta si nu rau)acelasi peste de doua ori odata la ora 15 si a doua oara la 14:30.deci stiu sigur ca in anumite zile(poate chiar in fiecare zi)acel peste patruleaza locul ala.deci mai mult ca sigur ca il voi mai prinde odata.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Nade & Momeli”