Boiliesuri penru peste mare ?

Lucruri care de multe ori nu ne lasa sa dormim: mixuri, nade, boiliesuri, seminte, arome, pelete, etc.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee, gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
marussik
Mesaje: 130
Membru din: Dum Mai 16, 2010 20:40

Re: Boiliesuri penru peste mare ?

Mesaj de marussik »

zfcristian scrie:
marussik scrie:Dupa cum spuneam mai sus,bilele de calitate chiar selecteaza pestele mare.Din nou sa castigat locul 1 la cantitate si acelas loc la calitate la cupa RB Moara Vlasiei.Echipa castigatoare a fost de la Green Lake care bine inteles au pescuit cu bilele 4 karp-George Alexandru.
Prietene nu compara un pescuit de placere de 24-48 ore cu un concurs , daca tot vrei sa faci reclama spune si evolutia bilelor in concurs , abia pe final bilele au inceput sa lucreze si a luat podiumul dar pe primele 24 sau 48 ore rezultatele au fost slabutze :mrgreen:
Reclama o fac concursurile castigate nici decum nu vreau sa o fac eu.La deschiderea acestui topic baiatul a intrebat de boiliesuri pentru peste mare,nu de partide de 24 sau 48 de ore.Dar daca te uiti pe clasamentul de la CN de la Corbu ai sa vezi ca media cea mai mare a fost de la inceput pana la sfarsit.
Ionut Cosmescu
Clubul sportiv GREEN LAKE
0768 109 340

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: Boiliesuri penru peste mare ?

Mesaj de eugen dragnea »

O bila care are o baza foarte buna poate fi adaptata pentru orice fel de partida oriunde in lume... trebuie doar sa sti cum :wink:
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: Boiliesuri penru peste mare ?

Mesaj de ionut72 »

La deschiderea acestui topic baiatul a intrebat de boiliesuri pentru peste mare
Si raspunsul corect este: inca nu exista asa ceva!

Mai mult, probabil ca, daca ar exista, acesta ar fi deja singurul de pe piata, iar inventatorul lui miliardar (avand in vedere dimensiunea fenomenului carpfhising la nivel mondial) in $.

Prinderea de "peste mare" este o rezultanta a mai multor factori: durata a partidei, strategii de localizare, strategii de nadire, montura, noroc (de foarte multe ori) etc.
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Avatar utilizator
cipica
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1044
Membru din: Dum Ian 16, 2005 12:29
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Boiliesuri penru peste mare ?

Mesaj de cipica »

''Prinderea de "peste mare" este o rezultanta a mai multor factori: durata a partidei, strategii de localizare, strategii de nadire, montura, noroc (de foarte multe ori) etc''

primul si cel mai important factor este locatia. daca stii cu siguranta ca balta adaposteste crapi mari, cu strategia corecta si niste boiliesuri pe placul lor ai toate sansele sa ii prinzi, asta daca acorzi suficient de mult timp urmarind pestii mari.

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: Boiliesuri penru peste mare ?

Mesaj de ionut72 »

primul si cel mai important factor este locatia. daca stii cu siguranta ca balta adaposteste crapi mari, cu strategia corecta si niste boiliesuri pe placul lor ai toate sansele sa ii prinzi, asta daca acorzi suficient de mult timp urmarind pestii mari.
Multumesc cipica, pentru ca ai explicat in detaliu ce e aceea rezultanta! :D
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Avatar utilizator
Vasile.P
Mesaje: 309
Membru din: Dum Mai 22, 2011 12:04
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti- 1 Mai

Re: Boiliesuri penru peste mare ?

Mesaj de Vasile.P »

cipica scrie:''Prinderea de "peste mare" este o rezultanta a mai multor factori: durata a partidei, strategii de localizare, strategii de nadire, montura, noroc (de foarte multe ori) etc''

primul si cel mai important factor este locatia. daca stii cu siguranta ca balta adaposteste crapi mari, cu strategia corecta si niste boiliesuri pe placul lor ai toate sansele sa ii prinzi, asta daca acorzi suficient de mult timp urmarind pestii mari.
descrie-ne te rog experienta de pe Siclau, unde am vazut cateva exemplare interesante scoase la poze. Cat ai nadit, ce fel de forfac ai folosit? si alte secrete (daca vrei sa le impartasesti cu noi). Mersi
Sexul este minunat......dar pescuitul tine o zi intreaga!
C&R- PB 21,46 kg

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Boiliesuri penru peste mare ?

Mesaj de gabi1 »

Vasile.P scrie:
cipica scrie:''Prinderea de "peste mare" este o rezultanta a mai multor factori: durata a partidei, strategii de localizare, strategii de nadire, montura, noroc (de foarte multe ori) etc''

primul si cel mai important factor este locatia. daca stii cu siguranta ca balta adaposteste crapi mari, cu strategia corecta si niste boiliesuri pe placul lor ai toate sansele sa ii prinzi, asta daca acorzi suficient de mult timp urmarind pestii mari.
descrie-ne te rog experienta de pe Siclau, unde am vazut cateva exemplare interesante scoase la poze. Cat ai nadit, ce fel de forfac ai folosit? si alte secrete (daca vrei sa le impartasesti cu noi). Mersi
Siclaul este un caz particular atat ca suprafata, densitate, cat si ca medie a greutatii exemplarelor.
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: Boiliesuri penru peste mare ?

Mesaj de ionut72 »

Siclaul este un caz particular atat ca suprafata, densitate, cat si ca medie a greutatii exemplarelor.
Bine zis! La Siclau, in 6 ha, orice trage e "overten"! :D
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2296
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Boiliesuri penru peste mare ?

Mesaj de Albert »

ionut72 scrie:Prinderea de "peste mare" este o rezultanta a mai multor factori: durata a partidei, strategii de localizare, strategii de nadire, montura, noroc (de foarte multe ori) etc.
Shhhhh..nu mai spune d-astea ca iar vin diversi producatori,vanzatori, fildtestãri si-ti spun ca nu stii ce vorbesti si ca bila lor e cea mai cea si prinde cel mai cel. Bila si atat :lol:
Mi se pare incredibil ca, cel putin pe forumul asta unde ai informatie garla, mai sunt oameni care cred ca exista momeala minune. Gen Getz sau cum se cheama saracia aia :lol: :lol:

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: Boiliesuri penru peste mare ?

Mesaj de ionut72 »

Shhhhh..nu mai spune d-astea ca iar vin diversi producatori,vanzatori, fildtestãri si-ti spun ca nu stii ce vorbesti si ca bila lor e cea mai cea si prinde cel mai cel. Bila si atat :lol
Pot sa spun, textual, ca "mi se rupe" de ce spune toata "fauna" de-o enumerasi? Zii ca n-ai ajuns la aceeasi concluzie! :) Pan' la urma e dreptul oricui sa caute "Holy Grail", nu? Daca ai stii (bine, banuiesc ca chiar stii, la randu-ti, din experienta!) de cate ori aud eu, spusa cu un ton plin de autosuficienta superioara, fraza: "dom'ne, eu pescuiesc doar cu boilies pentru peste mare"!

Acu' nici 2 (doua) ore venii la o partida de cca 40 de ore in care am prins 11 bucati (una de 8,5 si restu', toti, "overten") si ... n-am avut incotro, le-am lasat vecinilor de stand cate 10 bile "minune" de caciula. Oameni mai fericiti si mai convinsi ca urmatoarele capturi sunt ca si luate, n-am vazut de ... saptamana trecuta (cand am patit la fel) :lol: :lol:
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Nade & Momeli”