Gama The black one

Lucruri care de multe ori nu ne lasa sa dormim: mixuri, nade, boiliesuri, seminte, arome, pelete, etc.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee, gor965

delcea_sergiu
Mesaje: 163
Membru din: Mie Apr 17, 2013 0:13
Puncte: 0
Localitate: Buzau
Contact:

Re: Gama The black one

Mesaj de delcea_sergiu »

Este o foarte mare diferenta intre un campionat mondial si World Carp Classic ;) Personal, am primit referinte bune despre bile, nu mi-a transmis nimeni semnale de alarma. Din cat le-am analizat eu bilele par bune, nu exceptionale dar in niciun caz rele (cred ca s-ar fi aflat foarte foarte repede daca bilele erau de proasta calitate. Depinde insa foarte mult cand, cum si unde au fost testate etc. )

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2295
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Gama The black one

Mesaj de Albert »

delcea_sergiu scrie:Este o foarte mare diferenta intre un campionat mondial si World Carp Classic
Este. Totusi au ceva in comun: niciunul n-a fost castigat cu bilele PeVeTeVe :)
In rest...bila cea mai buna e aia in care ai incredere. :)

delcea_sergiu
Mesaje: 163
Membru din: Mie Apr 17, 2013 0:13
Puncte: 0
Localitate: Buzau
Contact:

Re: Gama The black one

Mesaj de delcea_sergiu »

Albert scrie:
delcea_sergiu scrie:Este o foarte mare diferenta intre un campionat mondial si World Carp Classic
Este. Totusi au ceva in comun: niciunul n-a fost castigat cu bilele PeVeTeVe :)
In rest...bila cea mai buna e aia in care ai incredere. :)
De asta eram convins :)) Dar raspunsul meu era o clarificare pt raspunsul Dlui robert 82. Sper sa le testez in aprilie ;) O sa merg la un nou targ aici in Budapesta sa-mi iau si unele mai de apa rece, ca daca voi da cu 22 fierte, va fi cam inutil testul avand in vedere prognozele meteo :))

In afara de granulatia care mi se pare prea fina, mie-mi par ok bilele.

delcea_sergiu
Mesaje: 163
Membru din: Mie Apr 17, 2013 0:13
Puncte: 0
Localitate: Buzau
Contact:

Re: Gama The black one

Mesaj de delcea_sergiu »

Cateva clarificari dupa primele partide cu gama the black one - intr-adevar crusta alba este sare, absolut nicio problema cu ea. Am pescuit 36h pe Moara Vlasiei 2 pe pontonul 2 (dar si vecinii de la p1 au incercat bile de la mine) - the black one sunt bile "grele" cu care se poate incerca (si reusi!) o selectie a pestelui, dar personal le-as recomanda pe vreme mai calda. Timpul de dizolvare a solubilelor este mare (nu il am exact, dar solubilele de 22 pe timp rece au stat si 5h fara sa se duca complet - in cazul in care nu erau atacate de ciortan!). Pentru timp rece si pescuit mai putin selectiv the Red One sunt excelente (am avut borcane de carlig) - dizolvarea similara dar bile mai dulci si mai "usoare". Eu am prins cativa pesti interesanti (13.2, 13.0, 11.0) nadind cu the black one (la carlig am folosit din ambele modele, uneori dipuite, uneori nu - dipurile sunt foarte bune, dar in general eu nu prea folosesc dipuri), pe langa inevitabilii ciortani de 3-6kg (nu foarte multi la pescuitul meu cu fierte, dar au intrat).
Gama de pop-upuri - vizibilitate si aroma foarte bune, in schimb nu mi s-au parut ca ridica la fel de bine ca gamele Dynamite.
Per total recomand cu incredere gama, pentru orice alte detalii raspund cu placere daca sunt interesati, multumesc celor care m-au lamurit si pe mine inainte sa le folosesc :)

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Nade & Momeli”