pop up

Lucruri care de multe ori nu ne lasa sa dormim: mixuri, nade, boiliesuri, seminte, arome, pelete, etc.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee, gor965

shahjaban
pescar de competitie
Mesaje: 1377
Membru din: Vin Feb 08, 2013 15:00
Puncte: 0
Localitate: Brasov

Re: pop up

Mesaj de shahjaban »

O fi si din cauza lipsei de peste din Delta ?? eu asa cred ....
Cu ani in urma prindeam bine pe bratul SF-GHE ...anul trecut am umblat mult cu barca si am nadit vreo 6 locuri ptr cativa crapi amarati si nu cred ca momeala este de vina !!
Dragos C. - Brasov

elencu
Mesaje: 34
Membru din: Dum Mar 10, 2013 20:56

Re: pop up

Mesaj de elencu »

In mod sigur nu e asa. Iti spun asta pentru ca pe Chilia l-am omorat cu Belachanul de la Vali Bonto, iar pe bucla de la Cormoran am facut treaba cu Frankfurter rulate de mine. Dar absolut nimic pe Nutra, si asta in conditiile in care acum 3-4ani faceam super treaba pe aceleasi locuri cu BFM si BSM. Faptul ca Nutrabaits,( ca si Solar de altfel), a scazut calitatea, nu mai e un secret pentru multi. Dar cum spuneam mai devreme, asta e, cautam altii ca slava D-lui.....avem de unde. Incet, incet ajungem oricum cu totii la aceeiasi concluzie: vrei calitate, atunci fa-ti-le singur.

shahjaban
pescar de competitie
Mesaje: 1377
Membru din: Vin Feb 08, 2013 15:00
Puncte: 0
Localitate: Brasov

Re: pop up

Mesaj de shahjaban »

Chilia cred ca este altceva ....daca tu vorbeai de Chilia sunt de acord cu tine , dar restul Deltei e varza..
Stii ce mi-au zis niste lipoveni cu care m-am imprietenit pe Sfantu-Gheorghe (aveau o tabara si bagau plase pe Dunare si ne tot intalneam prin zona ) cand le-am zis ca nu am avut nicio trasatura pe un loc nadit 4 zile ??
"- Ai vazut barci trecand pe langa tine in timp ce pescuiai ??
- DA , zic , si in mare parte erau cam aceleasi barci !
- Aia sunt "electricieni " care au vazut ca pescuiesti pe locul ala mai multe zile , banuiesc ca ai nadit si vin dimineata la 4 baga curent si in 10 minute au plecat , iar tu pescuiesti degeaba pe un loc curentat .
( eu pescuiam din barca langa niste structuri !! ) "...........
Dragos C. - Brasov

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2295
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: pop up

Mesaj de Albert »

elencu scrie: Faptul ca Nutrabaits,( ca si Solar de altfel), a scazut calitatea, nu mai e un secret pentru multi.
Pentru mine e un secret. Spune-mi cum sau udne as putea afla mai multe informatii despre subiect?
In alta ordine de idei...stie cineva cine importa oficial Nutra si Solar?

sandu
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mar 26, 2014 20:00

Re: pop up

Mesaj de sandu »

salut. doresc sa pescuiesc la caras cu pop up ,va rog dati-mi si mie un sfat ,de care ,si ce marime? am uitat sa specific pe ac nu pe fir de par. multumesc.

Avatar utilizator
Claudiu Garlea
pescar de competitie
Mesaje: 2007
Membru din: Vin Iun 03, 2011 17:27
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: pop up

Mesaj de Claudiu Garlea »

Cu ce ac pescuiesti la caras? 8+ pop-ups pleaca de la 6mm. Nu o sa prinzi nimic asa. Use the maggot!

Madalin Dirla
Pescar de competitie
Mesaje: 2194
Membru din: Sâm Oct 04, 2008 9:45
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: pop up

Mesaj de Madalin Dirla »

vezi ca sunt unele mici si verzi speciale de caras,firma care le produce se numeste "cocolos flotor",le gasesti si pe on line :wink:
sandu scrie:salut. doresc sa pescuiesc la caras cu pop up ,va rog dati-mi si mie un sfat ,de care ,si ce marime? am uitat sa specific pe ac nu pe fir de par. multumesc.

Avatar utilizator
Alin Galbenu
Moderator
Mesaje: 2778
Membru din: Lun Aug 08, 2011 11:38
Puncte: 0
Localitate: Craiova
Contact:

pop up

Mesaj de Alin Galbenu »

Ia The Source (dynamite baits) de 6mm si pui direct pe Cârlig si nu vei avea nevoie de altceva :)
Imagine

Avatar utilizator
Bogdan Zaharia
Moderator
Mesaje: 5358
Membru din: Dum Oct 03, 2010 21:54
Puncte: 0
Localitate: IASI
Contact:

Re: pop up

Mesaj de Bogdan Zaharia »

mai stie cineva daca au aparut pe undeva aceste pop upuri
ImagineImagine
BÂZ

Avatar utilizator
Bogdan Zaharia
Moderator
Mesaje: 5358
Membru din: Dum Oct 03, 2010 21:54
Puncte: 0
Localitate: IASI
Contact:

Re: pop up

Mesaj de Bogdan Zaharia »

Mai știe cineva dacă s au adus aceste pop upuri la vreun magazin
ImagineImagine
BÂZ

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Nade & Momeli”