Pop-up-uri. Pe care le alegem?

Lucruri care de multe ori nu ne lasa sa dormim: mixuri, nade, boiliesuri, seminte, arome, pelete, etc.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee, gor965

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Pop-up-uri. Pe care le alegem?

Mesaj de gabi1 »

Andrei91 scrie: .. aroma ma intereseaza mai putin in cazul asta.
Interesant. De ce nu te intereseaza aroma? aici chiar miroase cum iti place tie. :wink:
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Andrei91
Mesaje: 515
Membru din: Mie Ian 06, 2016 18:31
Puncte: 0
Localitate: Cj

Re: Pop-up-uri. Pe care le alegem?

Mesaj de Andrei91 »

Pentru ca nu nadesc cu pop-up,iar o aroma diferita intre zeci/sute de bile pe fund mi se pare imposibil detectata de crap ...pentru ca un pop-up nu cred ca poate elibera aroma precum un boilies care este texturat,aerisit,pentru ca eu unul nu am vazut diferente la arome, am prins si cu unele nearomate.Singura diferenta care am observat ca poate schimba ceva intr-o partida este culoarea sau dimensiunea ..

Nu e vorba ca miroase cum imi place mie, pentru ca unele arome sunt slabe,chiar insesizabile olfactiv, dar eficiente, iar altele din contra isi pierd eficienta dupa fierbere si aici e doar stric parerea mea,asta nu inseamna ca nu ma insel ..

Avatar utilizator
Bogdan Timis
Mesaje: 364
Membru din: Mar Oct 06, 2015 10:23
Puncte: 0
Localitate: Buzau

Re: Pop-up-uri. Pe care le alegem?

Mesaj de Bogdan Timis »

cele mai reusite sunt cele de la Senzor, se vede ca-s englezesti.
In poze par ok si cele de la Select Baits, nu le-am testat inca. Daca sunt pescari care le-au testat scrieti-mi si mie o impresie.
pSD - ciuma rosie!
---- ---!

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Pop-up-uri. Pe care le alegem?

Mesaj de gabi1 »

Andrei91 scrie:Pentru ca nu nadesc cu pop-up,iar o aroma diferita intre zeci/sute de bile pe fund mi se pare imposibil detectata de crap ...
pentru ca un pop-up nu cred ca poate elibera aroma
precum un boilies care este texturat,aerisit,pentru ca eu unul nu am vazut diferente la arome, am prins si cu unele nearomate.Singura diferenta care am observat ca poate schimba ceva intr-o partida este culoarea sau dimensiunea ..

Nu e vorba ca miroase cum imi place mie, pentru ca unele arome sunt slabe,chiar insesizabile olfactiv, dar eficiente, iar altele din contra isi pierd eficienta dupa fierbere si aici e doar stric parerea mea,asta nu inseamna ca nu ma insel ..
Comparam mere cu pere.
pentru ca un pop-up nu cred ca poate elibera aroma
O tii langa cu aromele...despre semnale chimice ai auzit :roll:
Petre Tutea: Am dorit intotdeauna sa fac o teza de doctorat cu tema "Aflarea in treaba ca metoda de lucru la Romani”.
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Andrei91
Mesaje: 515
Membru din: Mie Ian 06, 2016 18:31
Puncte: 0
Localitate: Cj

Re: Pop-up-uri. Pe care le alegem?

Mesaj de Andrei91 »

La asta ma refeream la semnale chimice,ph etc , e clar ca, crapul nu simte aroma precum omul.. in fine era strict parerea mea.Pe hartie toti suntem profesori,dar practica ne cam omoara.

Avatar utilizator
Ursu Florin
Mesaje: 263
Membru din: Mar Apr 14, 2015 23:36
Puncte: 0
Localitate: Brasov

Re: Pop-up-uri. Pe care le alegem?

Mesaj de Ursu Florin »

Andrei91 scrie:La asta ma refeream la semnale chimice,ph etc , e clar ca, crapul nu simte aroma precum omul.. in fine era strict parerea mea.Pe hartie toti suntem profesori,dar practica ne cam omoara.
Eu sunt de parere ca pestele nu simte mirosul aromei, ci simte aroma doar cand pune gura. Daca el gaseste ceva ce ii place la gust ramane acolo, daca nu se duce mai departe.
Acum sper sa nu imi sara in cap 200 de persoane pentru ce am scris aici, este doar parerea mea :D
Din om "faci" pescar usor, dar din pescar nu mai ai cum sa "scoti" om.

Avatar utilizator
robyvan
pescar de competitie
Mesaje: 1842
Membru din: Lun Aug 16, 2010 12:51
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: Pop-up-uri. Pe care le alegem?

Mesaj de robyvan »

Cretzu194 scrie:
Andrei91 scrie:La asta ma refeream la semnale chimice,ph etc , e clar ca, crapul nu simte aroma precum omul.. in fine era strict parerea mea.Pe hartie toti suntem profesori,dar practica ne cam omoara.
Eu sunt de parere ca pestele nu simte mirosul aromei, ci simte aroma doar cand pune gura. Daca el gaseste ceva ce ii place la gust ramane acolo, daca nu se duce mai departe.
Acum sper sa nu imi sara in cap 200 de persoane pentru ce am scris aici, este doar parerea mea :D
Conteaza ce stie sa faca aroma la contactul cu apa. Nu gustul ei si nici mirosu.... :wink:
slowly we rot- by Obituary

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Pop-up-uri. Pe care le alegem?

Mesaj de cornelserbu »

robyvan scrie:Conteaza ce stie sa faca aroma la contactul cu apa.
daaa...unele cica la contact, transforma apa in vodca :lol: :lol: :lol:
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Pop-up-uri. Pe care le alegem?

Mesaj de gabi1 »

cornelserbu scrie:
robyvan scrie:Conteaza ce stie sa faca aroma la contactul cu apa.
daaa...unele cica la contact, transforma apa in vodca :lol: :lol: :lol:
Absolut sau Finlandia, sa stim la cine aruncati nada. :? :wink:
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
robyvan
pescar de competitie
Mesaje: 1842
Membru din: Lun Aug 16, 2010 12:51
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: Pop-up-uri. Pe care le alegem?

Mesaj de robyvan »

cornelserbu scrie:
robyvan scrie:Conteaza ce stie sa faca aroma la contactul cu apa.
daaa...unele cica la contact, transforma apa in vodca :lol: :lol: :lol:
Te-ai turmentat dupa ce ai consumat un borcan intreg de pop-up-uri in loc de alune tigrate? :lol: :lol: :lol:
slowly we rot- by Obituary

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Nade & Momeli”