Prețul corect al nadelor?

Lucruri care de multe ori nu ne lasa sa dormim: mixuri, nade, boiliesuri, seminte, arome, pelete, etc.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee, gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
pharaoh
pescar de competitie
Mesaje: 1174
Membru din: Mar Aug 03, 2010 16:12
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Prețul corect al nadelor?

Mesaj de pharaoh »

Bre, daca le stii asa bine pe toate, de ce nu iti faci bilele singur? Si iesi la ce pret vrei tu...
Marius Sârbu

Avatar utilizator
robert_anisoiu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 592
Membru din: Dum Iun 17, 2007 12:02
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: Prețul corect al nadelor?

Mesaj de robert_anisoiu »

Valerian scrie:Eu nu prea cred ca nici un producător de nada nu a dat o tona de boiles la fieldtesteri ,toți au plecat cam de la aceiași reteta ,si nu știu cate cunoștințe au fieldtesteri despre boiles adică ce ar mai trebui adăugat ca sa-L faci mai bun ,iar despre rulare cred ca nu costa așa mult,iar ambalarea la multi producători lasă de dorit niște pungi transparente cu o eticheta simpla,nici măcar ce ingrediente conține,nici nu STI pe ce dai 60 RON,doar prin feedback spus de unul si de altul ,sau ce-i drept concursuri câștigate de cei ce le produc dar nici nu am certitudinea ca ceea ce cumpăr=cu ceea ce pescuiesc ei prin concursuri,iar la distribuție își fac o secțiune pe site de en -gros si cei care sant interesați sa comercializeze nada respectiva i-l va contacta .
Valerian, ce vrei tu de fapt? Care a fost ideea ta de baza cand ai deschis un asemenea subiect?

Apropo, ce meserie ai?

Avatar utilizator
Eduard Mosneanu
Mesaje: 279
Membru din: Lun Mar 27, 2017 18:59
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: Prețul corect al nadelor?

Mesaj de Eduard Mosneanu »

Valerian scrie:Eu nu prea cred ca nici un producător de nada nu a dat o tona de boiles la fieldtesteri ,toți au plecat cam de la aceiași reteta ,si nu știu cate cunoștințe au fieldtesteri despre boiles adică ce ar mai trebui adăugat ca sa-L faci mai bun ,iar despre rulare cred ca nu costa așa mult,iar ambalarea la multi producători lasă de dorit niște pungi transparente cu o eticheta simpla,nici măcar ce ingrediente conține,nici nu STI pe ce dai 60 RON,doar prin feedback spus de unul si de altul ,sau ce-i drept concursuri câștigate de cei ce le produc dar nici nu am certitudinea ca ceea ce cumpăr=cu ceea ce pescuiesc ei prin concursuri,iar la distribuție își fac o secțiune pe site de en -gros si cei care sant interesați sa comercializeze nada respectiva i-l va contacta .
Te contrazic, personal am primit pentru test in ult 3 ani, zeci de kg de bile/nade/momeli CPK, precum si nade pentru feeder FEEDERX, multe produse aparand ulterior si pe piata.
Daca vei incerca sa produci TU propriile-ti bile, vei constata cu stupoare, ca o sa-ti iasa un pret mai mare per kg, decat daca le ai fi cumparat de la producator.
PS: Ca si recomandare pt o nada buna si foarte ieftina, iti recomand mamaliga lu` Dan, si eu mai folosesc cand mi-e lene sa fac nada, vara....si prinde si peste 8)
Gone fishing....

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Prețul corect al nadelor?

Mesaj de gabi1 »

personal am primit pentru test in ult 3 ani, zeci de kg de bile/nade/momeli CPK, precum si nade pentru feeder FEEDERX, multe produse aparand ulterior si pe piata.
Pe carpodroame orice nadă e uşor de promovat.
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
Eduard Mosneanu
Mesaje: 279
Membru din: Lun Mar 27, 2017 18:59
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: Prețul corect al nadelor?

Mesaj de Eduard Mosneanu »

gabi1 scrie:
personal am primit pentru test in ult 3 ani, zeci de kg de bile/nade/momeli CPK, precum si nade pentru feeder FEEDERX, multe produse aparand ulterior si pe piata.
Pe carpodroame orice nadă e uşor de promovat.
O balta gen Green paradise, o balastiera sau barajul paltinu, nu cred ca se incadreaza la categ carpodrom. Si n au facut o pt imagine
Gone fishing....

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Prețul corect al nadelor?

Mesaj de gabi1 »

Las-o aşa, să nu dezvoltăm subiectul, nu vreau să te scot din zona de confort. :D
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Prețul corect al nadelor?

Mesaj de Vladut Mateianu »

Eduard Mosneanu scrie:
gabi1 scrie:
personal am primit pentru test in ult 3 ani, zeci de kg de bile/nade/momeli CPK, precum si nade pentru feeder FEEDERX, multe produse aparand ulterior si pe piata.
Pe carpodroame orice nadă e uşor de promovat.
O balta gen Green paradise, o balastiera sau barajul paltinu, nu cred ca se incadreaza la categ carpodrom. Si n au facut o pt imagine
Cand dai nada moka cuiva o faci cu un interes. Mai mult sau mai putin recunoscut.Sau poate "din prietenie" daca este vb de o pescarita ! :D
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
nit_matias
Pescar de competitie
Mesaje: 938
Membru din: Lun Sep 12, 2011 15:40
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Prețul corect al nadelor?

Mesaj de nit_matias »

Valerian scrie:Eu nu prea cred ca nici un producător de nada nu a dat o tona de boiles la fieldtesteri ,toți au plecat cam de la aceiași reteta ,si nu știu cate cunoștințe au fieldtesteri despre boiles adică ce ar mai trebui adăugat ca sa-L faci mai bun ,iar despre rulare cred ca nu costa așa mult,iar ambalarea la multi producători lasă de dorit niște pungi transparente cu o eticheta simpla,nici măcar ce ingrediente conține,nici nu STI pe ce dai 60 RON,doar prin feedback spus de unul si de altul ,sau ce-i drept concursuri câștigate de cei ce le produc dar nici nu am certitudinea ca ceea ce cumpăr=cu ceea ce pescuiesc ei prin concursuri,iar la distribuție își fac o secțiune pe site de en -gros si cei care sant interesați sa comercializeze nada respectiva i-l va contacta .
Deja incep sa cred ca tu nu vrei sa intelegi, cand omul iti explica exact cum e. Ce vrei sa-ti zic, ca peste jumatate din firmele de nada, dau marfa pe sistem carrfour, unde vin iti aduc nada, ti-o pun pe raft si cat se vinde in fiecare luna atat isi ia de la magazin. Daca e asa simplu si nu iti trebuie reclama si toate cele, de ce nu iti faci firma de nada? Te-ai face milionar in cateva luni.
Niteanu Matei
http://mateiniteanu.blogspot.ro/
PB:20.3

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: Prețul corect al nadelor?

Mesaj de ionut72 »

Pretul corect al nadelor?
Pretul "corect" e o trasnaie mai mare decat autorul ei. :D
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

georgeRO
Mesaje: 109
Membru din: Dum Mai 03, 2015 16:44
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Prețul corect al nadelor?

Mesaj de georgeRO »

gabi1 scrie:"preţul corect"- când cererea se întâlneşte cu oferta. :)
Sau atât cât eşti dispus să plăteşti pentru un anumit lucru.
Este singura postare reala, restul sunt "atractanti".

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Nade & Momeli”