produse SipCarp

Lucruri care de multe ori nu ne lasa sa dormim: mixuri, nade, boiliesuri, seminte, arome, pelete, etc.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee, gor965

Avatar utilizator
ingerasdefoc
Mesaje: 321
Membru din: Mie Sep 14, 2011 13:59
Puncte: 0
Localitate: Botosani

Re: produse SipCarp

Mesaj de ingerasdefoc »

Levi vezi ti de mustatile tale :))nu ma intereseaza cine esti si ce opinii ai legate de persoana mea si treburile mele crapiste!Abtine te de la comentarii...
Dr Andres zi le tu cu ce am nadit ca erai acolo

Avatar utilizator
dr_andres
Mesaje: 264
Membru din: Dum Noi 01, 2009 18:19
Puncte: 0
Localitate: CLUJ

Re: produse SipCarp

Mesaj de dr_andres »

Stai linistit, in timp te obisnuiesti cu astfel de reactii :)
Felicitari pt capura ! Si pestele meu de la avatar tot de la Horgesti e.

Avatar utilizator
ingerasdefoc
Mesaje: 321
Membru din: Mie Sep 14, 2011 13:59
Puncte: 0
Localitate: Botosani

Re: produse SipCarp

Mesaj de ingerasdefoc »

Frumos dulapul Andrei!
Nu inteleg dc apar astfel de reactii...imi vad de treaba mea si nu deranjez pe nimeni...si data trecuta cand a fost vorba de peletele de la Aller Aqua au sarit toti sacalii cu jigniri care mai de care..au zis ca nu se prinde peste daca nadesti cu pelete low cost...uite ca am prins doi dulapi frumosi cu doua tipuri diferite de pelete low cost!
Dar nu o sa mai postez nimic de azi inainte...m am lamurit cata minte poti sa ai ca si pescar de crap "avansat" :))

Avatar utilizator
dr_andres
Mesaje: 264
Membru din: Dum Noi 01, 2009 18:19
Puncte: 0
Localitate: CLUJ

Re: produse SipCarp

Mesaj de dr_andres »

ingerasdefoc scrie:Frumos dulapul Andrei!
Nu inteleg dc apar astfel de reactii...imi vad de treaba mea si nu deranjez pe nimeni...si data trecuta cand a fost vorba de peletele de la Aller Aqua au sarit toti sacalii cu jigniri care mai de care..au zis ca nu se prinde peste daca nadesti cu pelete low cost...uite ca am prins doi dulapi frumosi cu doua tipuri diferite de pelete low cost!
Dar nu o sa mai postez nimic de azi inainte...m am lamurit cata minte poti sa ai ca si pescar de crap "avansat" :))
:wink:

cristirac1980
Mesaje: 667
Membru din: Joi Dec 05, 2013 8:51
Puncte: 0
Localitate: baia-mare
Contact:

Re: produse SipCarp

Mesaj de cristirac1980 »

ingerasdefoc scrie:Frumos dulapul Andrei!
Nu inteleg dc apar astfel de reactii...imi vad de treaba mea si nu deranjez pe nimeni...si data trecuta cand a fost vorba de peletele de la Aller Aqua au sarit toti sacalii cu jigniri care mai de care..au zis ca nu se prinde peste daca nadesti cu pelete low cost...uite ca am prins doi dulapi frumosi cu doua tipuri diferite de pelete low cost!
Dar nu o sa mai postez nimic de azi inainte...m am lamurit cata minte poti sa ai ca si pescar de crap "avansat" :))

salut,
in primul rand - nu te lasa "doborat" de cateva comentarii si nu face greseala sa nu mai postezi.... trebuie doar sa ignori anumite personaje de pe forum, personaje care in mare parte asta fac - comentarii inutile si/sau rau voite, doar sa strice anumite topicuri... daca ii intrebi sau ii pui sa faca ceva constructiv nu se obosesc sa raspunda;
in al doilea rand- domnul, care s-a "obosit" sa posteze ( observi ca nici nu-i pronunt numele :mrgreen: ), habar nu are de limba romana - sau cum le spui tu, poate e "avansat" doar la pescuit crapi :)
tu postezi si citez "Am folosit si eu si sunt ok.nu f stralucite dar pt o partida fulger sunt ok.raport calitate pret ok" iar el intelege ca tu le-ai folosit doar o partida fulger.....
sanatate tuturor

Avatar utilizator
ingerasdefoc
Mesaje: 321
Membru din: Mie Sep 14, 2011 13:59
Puncte: 0
Localitate: Botosani

Re: produse SipCarp

Mesaj de ingerasdefoc »

ms pt sustinere Cristi ;)

szabo laszlo
Mesaje: 59
Membru din: Mar Dec 02, 2008 16:25
Puncte: 0
Localitate: TURDA

Re: produse SipCarp

Mesaj de szabo laszlo »

ingerasdefoc scrie:Frumos dulapul Andrei!
Nu inteleg dc apar astfel de reactii...imi vad de treaba mea si nu deranjez pe nimeni...si data trecuta cand a fost vorba de peletele de la Aller Aqua au sarit toti sacalii cu jigniri care mai de care..au zis ca nu se prinde peste daca nadesti cu pelete low cost...uite ca am prins doi dulapi frumosi cu doua tipuri diferite de pelete low cost
Sper sa nu fiu of -topic dar dupa parerea mea ora exacta in domeniul peletelor este dat de COPPENS , ALLER AQUA , CARGIL si GARANT AQUA cred ca 80-90 % din peleta comercializata de producatorii de nada si boilies provin de la aceste firme care le produc dupa retetele proprii si nu dupa reteta data de firma x producatoare de boilies, doar numele lor a fost schimbat la unele tipuri.
Cele mai scumpe ,gama de top destinata pt larve si puiet de granulatie mica si cu o digestibilitate si valoare nutritiva mai superioara se vinde la mana a 2-a daca nu la a 3-a in jur de 22 lei/kg
Cu multe din aceste pelete de la acesti producatori de top se pot prinde crapi frumosi
Din unele se pot rula boiliesuri si se prinde cu ele fara probleme.Sunt de LOW-COST pentru ca se vind la pretul corect ,de bun simt ,nu pentru ca sunt de slaba calitate.Probabil multi au folosit pelete din acesta low-cost despre care stiau ca este produsa de fima X renumita in productia de boilies.
Iata unele dintre ele :
http://www.coppens.eu/en/products/group/feed-pellets
http://www.coppens.eu/en/products/group ... le-pellets
http://www.coppens.eu/en/products/group/groundbait
http://www.coppens.eu/en/products/group/koi2
http://www.coppens.eu/en/products/group/carp

Avatar utilizator
aurelian_solomon
Mesaje: 217
Membru din: Joi Iun 27, 2013 8:57
Puncte: 0
Localitate: Sighisoara

Re: produse SipCarp

Mesaj de aurelian_solomon »

Eu folosesc peleti Aller Aqua Basic, in proportie de 60-70% (restul pana la 100%: aditivi, lapte praf etc.), ies niste boiliesuri numai bune de nadit, cu pret redus cca.16-22 lei/kg (dar se poate si mai jos)

Fire intinse va doresc!

shahjaban
pescar de competitie
Mesaje: 1377
Membru din: Vin Feb 08, 2013 15:00
Puncte: 0
Localitate: Brasov

Re: produse SipCarp

Mesaj de shahjaban »

felicitari ptr capturi "ingeras de foc" si la mai mare .....dar fara suparare ai gresit si tu cand ai postat ca dupa o partida ti-ai dat seama de calitatea unor bile sau pelete ...aici Levi avea dreptate ...probabil te-ai grabit cand ai postat asta ....in rest numai de bine...
apropo...cum se mai prezinta cortul ce l-ai luat de la tata Nitu ??? :D
Dragos C. - Brasov

Avatar utilizator
ingerasdefoc
Mesaje: 321
Membru din: Mie Sep 14, 2011 13:59
Puncte: 0
Localitate: Botosani

Re: produse SipCarp

Mesaj de ingerasdefoc »

MS "SHAHJABAN" :) Cortul e super ok.am prins pe Horgesti si vreme rea si sunt multumit.la banii astia nu ai cum sa mai faci pretentii.foarte incapator!
cat despre ce am postat legat de pelete..pff atata timp cat nadesti cu ele si iti intra peste e clar ca isi fac treaba.
cine vrea si isi permite sa arunce in apa pelete si bile scumpe nu are decat.eu mi am exprimat parerea personala.daca altul vine si nadeste cu pelete X si nu prinde are tot dreptul sa spuna ca nu si-au facut treaba.una e sa respecti parerea unui om(pt ca nu suntem toti la fel) si alta e sa arunci vorbe aiurea.nu conteaza de cand te ai apucat de "treburi crapiste",conteaza sa ti imbunatatesti tehnica si sa fii mai bun de la un sezon la altul.
am folosit ALLER AQUA si as mai folosii doar ca nu mi convine sa platesc 50 de lei transportul ;)-foarte multumit de ele!
a doua tura pe Horgesti am folosit Sipcarp crap caras :)) cele mai ieftine.multumit si de astea.o sa merg si pe Coppens dar mi se pare cam comoda tipa aia care e reprezentata in SIbiu si tare ma tem ca nu prea se complica sa trimita prin curier.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Nade & Momeli”