Recomandari boilies ready-made

Lucruri care de multe ori nu ne lasa sa dormim: mixuri, nade, boiliesuri, seminte, arome, pelete, etc.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee, gor965

Hert
Mesaje: 219
Membru din: Sâm Apr 16, 2011 17:02
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Recomandari boilies ready-made

Mesaj de Hert »

tari
Bogdan Chiriac

Hert
Mesaje: 219
Membru din: Sâm Apr 16, 2011 17:02
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Recomandari boilies ready-made

Mesaj de Hert »

am pescuit si eu pe standurile respective. am lansat cam la mijlocul baltii, in zona deversorului. si aici a functionat strategia cu patul de nada.
practic, eu am pescuit pe solacolu cam in toate zonele. cei mai "imbracati" i-am scos din zona standurilor 18 - 28 unde e cotul baltii.
Bogdan Chiriac

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2297
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Recomandari boilies ready-made

Mesaj de Albert »

..si ui' asa, de la ready-made-uri am ajuns la pescuit pe balta Solcanu :lol:

On-topic: anul asta vreau sa pescuiesc cu boilesuri de la Quest Baits.Mai ales cu cele fara aroma de carne/ficat.Ceva recomandari, pareri..indiferent de balta :)

Avatar utilizator
Stef 12
Mesaje: 353
Membru din: Joi Noi 04, 2010 23:55
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Recomandari boilies ready-made

Mesaj de Stef 12 »

Albert scrie:..si ui' asa, de la ready-made-uri am ajuns la pescuit pe balta Solcanu :lol:

On-topic: anul asta vreau sa pescuiesc cu boilesuri de la Quest Baits.Mai ales cu cele fara aroma de carne/ficat.Ceva recomandari, pareri..indiferent de balta :)
Am incercat Rahja Spice pe Greaca de 2 ori anult trecut si nu am prins la ele...dar nu e prea relevant acest lucru.

On-topic: Fresh Squid de la Dynamite si Competition de la Magic bait.
Banii, interesele, gloria...pot oricand schimba istoria.

Avatar utilizator
Alex Matea
Mesaje: 507
Membru din: Sâm Ian 30, 2010 17:30
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Recomandari boilies ready-made

Mesaj de Alex Matea »

Albert scrie:..si ui' asa, de la ready-made-uri am ajuns la pescuit pe balta Solcanu :lol:

On-topic: anul asta vreau sa pescuiesc cu boilesuri de la Quest Baits.Mai ales cu cele fara aroma de carne/ficat.Ceva recomandari, pareri..indiferent de balta :)

Greaca e o balta care la pescuitul de placere raspunde ff bine la mai toate tipurile de boilies, eu am pescuit aici cu destule tipuri de boilies care nu mai erau folosite acolo sau folosite foarte putin... am inceput cu source si marine halibut de la dynamite, apoi acum 2 ani cu smokey mackerel si anul asta de la Frank Warwick cu fruity smooth si relish si la fiecare partida de placere am prins foarte bine si peste mare, asa ca daca sunt niste boiliesuri de calitate, nu cred ca te vor dezamagii acolo.
Eu de la Quest Baits pe Greaca cu Liver B8 voi vrea sa merg anul asta...:D

Avatar utilizator
menzoco
Mesaje: 490
Membru din: Mie Iul 07, 2010 17:21
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Recomandari boilies ready-made

Mesaj de menzoco »

pycostef scrie:Va multumesc frumos pt rasp...pe 1016 am mers si eu anul trecut (si voi merge si anul asta) si am avut caputuri de peste 7 kg la Solacolu, iar pe Greaca intr-adevar merge Dynamite (Fresh Squid,Octopus and Black Pepper)...fire intinse
stefane suna-ma sa vr zilele astea.

Hert
Mesaje: 219
Membru din: Sâm Apr 16, 2011 17:02
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Recomandari boilies ready-made

Mesaj de Hert »

Albert scrie:..si ui' asa, de la ready-made-uri am ajuns la pescuit pe balta Solcanu :lol:

On-topic: anul asta vreau sa pescuiesc cu boilesuri de la Quest Baits.Mai ales cu cele fara aroma de carne/ficat.Ceva recomandari, pareri..indiferent de balta :)
suntem platiti de cristi sa promovam balta :lol: pentru fiecare aparitie a cuvantului "Solacolu" avem 10 minute gratuite pe balta :lol: .

serios acum sau "on topic", scuze daca am deranjat ducind discutia numai spre aceasta balta. pur si simplu a alunecat singura spre locatia asta.
Bogdan Chiriac

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: Recomandari boilies ready-made

Mesaj de popescu59 »

Toata lumea bate in boilesuri , nu aud pe nimeni sa vorbeasca de vechea si antica mamliga . De ce oare ???? S- a modernizat crapul sau cum???
Eu unul dupa multe dar multe partide pe MV2 unde am folosit boilesuri nu am renuntat nici macar o data sa nu am 1-2 lansete la patrat de mamliga siiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii ca un facut am scos si de 11 kg si 13 kg dar am scos si captura anului 17,750 kg la patrat facut de mine cu anumite esente si mirosuri trasnet despre gust ce sa spun un deliciu am gustat si eu din ele si va spun cu mina pe inima un deliciu.

rechinul74
Mesaje: 71
Membru din: Joi Apr 21, 2011 8:34

Re: Recomandari boilies ready-made

Mesaj de rechinul74 »

La Moara Vlasiei unde este densitate mare de peste trage si la mot de c___t daca esti cat de cat dibaci si lansezi la 2-3 metri de malul opus.

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: Recomandari boilies ready-made

Mesaj de popescu59 »

Daca mergem unde nu este peste mult nu e bine daca mergem unde este peste mult iar nu e bine , atunci unde trebuie sa mergem sa pescuim si mai ales cu boilesuri??? In girla sau in fintina???
Am vazut de fiecare data cind am fost pe MV2 destui care nici macar nu au avut o trasatura in cazul asta cum este cu densitatea???

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Nade & Momeli”