Pleasa - jud Prahova

http://www.laculpleasa.ro

Moderator: THL

Încuiat
B06dan
Mesaje: 50
Membru din: Mar Aug 16, 2011 11:03

Re: Pleasa - jud Prahova

Mesaj de B06dan »

Lasand toate discutiile departe de subiectul in sine al acestui topic eu pot sa spun ca dupa o partida de 24 de ore pe Pleasa sunt foarte incantat de ce am gasit acolo. Desi vremea nu a tinut cu mine si a batut vantul ca Bute sau Doroftei m-am simtit minunat. Am inceput partida cu 2 capturi (4 respectiv 6,5kg) pana sa reusesc sa imi asez toate cele 4 lansete pe rod-pod. Pe parcursul nopti a fost liniste dar nici eu nu pot sa zic ca am vrut sa il deranjez prea tare, vroiam sa dorm. In schimb a doua zi pe langa cei 5 crapi de 4 kg +- am avut 2 momente minunate cu un somotei de aprox. 3 kg si un crap de 12 kg.

In final pot sa spune ca este o balta cu o densitate foarte mare de peste si cu conditii la superlativ.

In legatura cu acel gard de care toata lumea se fereste va spun ca uitati de el si o sa stati cu ochii pe lansete sa nu plece in apa deoarece peste trage destul de violent.

Toate cele bune
Fişiere ataşate
IMG_0047modif.JPG
IMG_0047modif.JPG (167.99 KiB) Vizualizat de 1047 ori
IMG_0040modif.jpg
IMG_0040modif.jpg (236.25 KiB) Vizualizat de 998 ori

Avatar utilizator
Lao
pescar de competitie
Mesaje: 1183
Membru din: Lun Noi 16, 2009 11:18
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Pleasa - jud Prahova

Mesaj de Lao »

petcuvicto scrie:Dle Dobi--c, de la iesirea din Bucuresti,mai precis de unde incepe Voluntari si pina la M.V.2 sint maxim 21 km !!!!! Dute unde vrei si daca poti sa nu te mai intorci as fi tare bucuros !!!!! Te bagi singur in seama si vorbesti in necunostinta de cauza, pentru ca nu te duce mintea !!!!! :lol:
Eu ma referam la distanta de la mine de acasa nu de la intrarea in voluntari unde nu cred ca toti pescarii locuiesc la intrarea in voluntari (poate dupa mintea ta). Si apropo: cand ai de gand sa angajezi pe cineva ca sa posteze pe forumuri in locul tau? Ceva cursiv, elocent si elocvent, fara jigniri si invective aduse gratuit?

Bogdan, frumos somoteiul, la ce l-ai pacalit?
Ultima oară modificat Dum Apr 29, 2012 10:20 de către Lao, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: Pleasa - jud Prahova

Mesaj de popescu59 »

Va rog mult imi poate spune si mie cineva cu locul de campare cum se sta la Pleasa?
Din poze nu prea se vede la locurile de pescuit ca este loc pentru cort sau rulota .

B06dan
Mesaje: 50
Membru din: Mar Aug 16, 2011 11:03

Re: Pleasa - jud Prahova

Mesaj de B06dan »

Somoteiul a intrat la o bila critic echilibrata de la CarpingClub cu aroma de squid si capsuna si o boaba de porumb sintetic. Culmea dupa ce a gustat-o somnul i-a placut crapului deoarece pe aceeasi bila a intrat si "monstrul" ii spun asa deoarece este record personal.

In legatura cu spatiul de campare sunt locuri unde se poate sta si cu rulota si cu cortul dar intradevar nu peste tot.

Avatar utilizator
Dragoe Marius
Mesaje: 75
Membru din: Mie Apr 11, 2012 8:30

Re: Pleasa - jud Prahova

Mesaj de Dragoe Marius »

popescu59 scrie:Va rog mult imi poate spune si mie cineva cu locul de campare cum se sta la Pleasa?
Din poze nu prea se vede la locurile de pescuit ca este loc pentru cort sau rulota .
este loc suficient pentru campare dar nu cu rulota.

tibi nicolae
Mesaje: 52
Membru din: Lun Ian 24, 2011 22:04
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Pleasa - jud Prahova

Mesaj de tibi nicolae »

B06dan scrie:Lasand toate discutiile departe de subiectul in sine al acestui topic eu pot sa spun ca dupa o partida de 24 de ore pe Pleasa sunt foarte incantat de ce am gasit acolo. Desi vremea nu a tinut cu mine si a batut vantul ca Bute sau Doroftei m-am simtit minunat. Am inceput partida cu 2 capturi (4 respectiv 6,5kg) pana sa reusesc sa imi asez toate cele 4 lansete pe rod-pod. Pe parcursul nopti a fost liniste dar nici eu nu pot sa zic ca am vrut sa il deranjez prea tare, vroiam sa dorm. In schimb a doua zi pe langa cei 5 crapi de 4 kg +- am avut 2 momente minunate cu un somotei de aprox. 3 kg si un crap de 12 kg.

In final pot sa spune ca este o balta cu o densitate foarte mare de peste si cu conditii la superlativ.

In legatura cu acel gard de care toata lumea se fereste va spun ca uitati de el si o sa stati cu ochii pe lansete sa nu plece in apa deoarece peste trage destul de violent.

Toate cele bune

Cam slab la densitatea de peste de la Pleasa, vezi mai bine cu ce au pescuit Claudiu-Claumar si Coco, poate data viitoare o sa ai rezultate mai bune.
Ne mai vedem pe balta..
Tiberiu Daniel Nicolae

_pentru natura si frumos_

Avatar utilizator
THL
Mesaje: 449
Membru din: Dum Noi 22, 2009 19:05
Puncte: 0

Re: Pleasa - jud Prahova

Mesaj de THL »

Dragoe Marius scrie:
popescu59 scrie:Va rog mult imi poate spune si mie cineva cu locul de campare cum se sta la Pleasa?
Din poze nu prea se vede la locurile de pescuit ca este loc pentru cort sau rulota .
este loc suficient pentru campare dar nu cu rulota.
Se poate intra cu rulota cam pe tot lacul.

Avatar utilizator
CLAUMAR PESCAR
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 500
Membru din: Dum Sep 06, 2009 9:46

Re: Pleasa - jud Prahova

Mesaj de CLAUMAR PESCAR »

Domnule Victor Petcu nu mai are voie sa mai existe nici o balta in afara de MV2? Intr-adevar si MV2 este o balta fantastica cu o medie si o densitate excelenta, dar de ce vreti sa luati Cezarului ce e al Cezarului?? Este atata loc sub Soare pentru toata lumea, de ce incercati sa ramaneti numai Dv? Eu nu v-am jignit niciodata asa ca va rog sa nu o faceti nici Dv facandu-ma mincinos!

Avatar utilizator
THL
Mesaje: 449
Membru din: Dum Noi 22, 2009 19:05
Puncte: 0

Re: Pleasa - jud Prahova

Mesaj de THL »

Emisiunea "Mincinosii" din 29 aprilie este pe site. Din sumar:

1. THL si Radu Dascalescu la balta Benga (episodul 2)
2. Vasilica Baboieru, Dan Badircea si Gabi Tomulescu la Pleasa (episodul 1)

http://www.mincinosii.ro/index.php?opti ... rilie-2012
Pleasa - 19-20 aprilie.jpg
Pleasa - 19-20 aprilie.jpg (151.77 KiB) Vizualizat de 864 ori

Avatar utilizator
Victoras Petcu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1912
Membru din: Joi Mai 31, 2007 22:06
Puncte: 0

Re: Pleasa - jud Prahova

Mesaj de Victoras Petcu »

"Domnule Victor Petcu nu mai are voie sa mai existe nici o balta in afara de MV2? "

Departe de mine acest gind !!!!! Cred ca pot exista chiar foarte multe ,dar ele mai intai ar trebui sa-si confirme valoarea si asta se face prin rezultatele unor concursuri de 72 ore (recorduri de cantitati),asa cum a scris cineva mai sus "de crap-viteza !!!!!

" Intr-adevar si MV2 este o balta fantastica cu o medie si o densitate excelenta, dar de ce vreti sa luati Cezarului ce e al Cezarului??

Multumesc pentru apreciere !!!!!
Cred ca "altii" nu vor sa dea Cezarului de e al Cezarului (ma refer la M.V.2) !!!!!


"Eu nu v-am jignit niciodata asa ca va rog sa nu o faceti nici Dv facandu-ma mincinos!"

Nu v-am facut mincinos !!!!! A fost mai mult o gluma la afirmatia dvs :

"cei de 5-6kg isi faceau aparitia din 2 in 2 minute"

Acum sa fim seriosi, acest lucru se poate intimpla atunci cind pescuim la caras,babusca etc,dar nu la crap !!!!!
Victoras Petcu

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “PLEASA”