IANUARIE LA CRISAN

Unde pescuim dupa crapi pe rauri, la Dunare si in Delta Dunarii

Moderator: Dan Mateianu

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Mesaj de oanavictor »

Am venit aseara din delta si spuneau niste baieti ca se prinde extraordinar de bine la km 16 sau mila 16 [crapi multi intre 15-20 kg ]

ANUNTUL ESTE PE BUNE ,SURSELE CREDIBILE [PATRONUL DE LA PENSIUNEA UNDE AM STAT ]CARE ESTE UN PESCAR DE CLASA .
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Vali Vesa »

LA revedere vis frumos...

Vladut, sterge-ma de pe lista din cauza de sedinta :cry:

PS Vezi ca cica o sa ploua si s-a anuntat furtuna pe Dunare de o sa curga apa pe Sulina in sens invers :lol:
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Mesaj de oanavictor »

Asa am auzit si eu ,ca se varsa Marea in Dunare ,orasul Constanta va fi luat de apa si mutat cam unde este acum GALATIUL ,IAR PORTUL CONSTANTA VA FI LA BRAILA :lol: :lol:
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

Plecarea ramane ptr miercuri 10 ianuarie 2007, ora 7 dimineata. Ne auzim in cursul zilei de azi la telefon ptr ultimele detalii.



PS Nea Victore , fa te rog un scurt rezumat cu ce-ai facut in delta !
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Razvan Gheorghe
Mesaje: 999
Membru din: Lun Oct 23, 2006 11:23
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de Razvan Gheorghe »

Salutare.Iata ca excursia noastra in delta la Crisan a luat sfarsit.Cu aceasta ocazie vreau sa spun si eu doua cuvinte.In primul rand,pentru mine unul,a fost ceva de vis.....cu aceasta ocazie am reusit sa cunosc cativa oameni minunati alaturi de care aceste patru zile au trecut fara sa imi dau seama....Vladut,Ricu,Florentin,Claudiu,Sandu oameni extraordinari,pescari cu multa experienta de la care ai de invatat intotdeuna cate ceva........in al doilea rand vreau sa ii multumesc "regeste"gazdei noastre Iulica care m-a facut sa ma simt efectiv ca ACASA si sa ii promit ca de fiecare data cand voi ajunge pe acolo am sa ii trec pragul casei cu cea mai mare placere.....in concluzie...a fost ceva de vis,alaturi de oameni minunati.....


P.S.Vladut la ce ora este sedinta APCR?

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

ora 17 luni
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

ioan sebastian
Mesaje: 248
Membru din: Lun Sep 04, 2006 17:17
Puncte: 0
Localitate: suceava

Mesaj de ioan sebastian »

a-ti luat crap?

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

@razvan
Sedinta este la 17. Ma bucur ca te-ai simtit bine.Asta era si scopul expeditiei : ca ptr cateva zile sa uitam de toate problemele !

Din pacate crap nu am prins, cu toate ca am facut cam tot ce ne statea in putinta(inclusiv mamaliga si rama), se pare ca nu am pescuit unde trebuia.Am auzit zvonuri ca s-ar fi prins ceva crapi prin zona. Apa foarte rece, 6 grade, chiar daca afara erau 14 grade !
In schimb am descoperit un canal pe care un pescar cu o undita putea prinde pe zi 20-30 de kg de rosioara si babusca mare.Mai pica si cate un caras si cate un biban..... Superb !
Nici stiuca nu s-a prins extraordinar(cel putin nu noi :cry: ), campionul fiind Sandu care a reusit in aceeasi zi sa prinda 2 cumetre imense, una de 5,5 kg si alta de4.5 kg.
In rest am avut parte de o vreme superba, de o gasca extraordinara(Florentin,Razvan, Odiosu,Sandu,Ricu, Bodo,Tatae, Cornel Aqua,Bebe Beldie) si de multa voie buna.
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

Vladut, MARE ??!??...cam CATI ??!!?? :lol: :lol: :lol:
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Bogdan D.

Mesaj de Bogdan D. »

A fost cineva in ultimul timp in Delta sa ne spuna si noua cum merge,daca s-a luat ceva? :lol: :lol: :lol:

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Rauri, Dunare & Delta Dunarii”