locuri de pescuit in DELTA

Unde pescuim dupa crapi pe rauri, la Dunare si in Delta Dunarii

Moderator: Dan Mateianu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: locuri de pescuit in DELTA

Mesaj de gabi1 »

ingerasdefoc... incearca, nu ai ce pierde, eu cunosc niste pescari cu "pretentii" care merg anual in delta cu conserve de peste dupa ei si se intorc cu branza,rosii, pepeni,porumb in lapte de fiert & copt,etc...unul a aruncat si roata de rezerva sa-i incapa capturile de pe "traseu". :lol: :lol:
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

bogdanpesc
Pescar de competitie
Mesaje: 396
Membru din: Sâm Iun 23, 2007 18:57

Re: locuri de pescuit in DELTA

Mesaj de bogdanpesc »

in princiupiu gadestete sa te combini cu cineva care are barca,chiar daca te lasa pe mal
Tot in zona Crisanului gasesti locuri de povestit la nepoti
Mai merge si pe chilia ,dar acolo iti trebuie un ghid chiar meserias de meserias
Daca imi pare rau de ceva in viata asta,este ca nu am pescuit cat a vrut sufletul meu

bogdan constantinescu

Avatar utilizator
ingerasdefoc
Mesaje: 321
Membru din: Mie Sep 14, 2011 13:59
Puncte: 0
Localitate: Botosani

Re: locuri de pescuit in DELTA

Mesaj de ingerasdefoc »

gabi1 eu nu merg la prins peste..merg sa pescuiesc :)
Bogdan ms de sfat

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: locuri de pescuit in DELTA

Mesaj de osc1or »

si eu sunt in cautare de locuri bune de campat sa stau 3-4-5 zile
current slab, canal linistit, loc de campare, crapi, somn.. :)
Critic echilibrat

Avatar utilizator
ingerasdefoc
Mesaje: 321
Membru din: Mie Sep 14, 2011 13:59
Puncte: 0
Localitate: Botosani

Re: locuri de pescuit in DELTA

Mesaj de ingerasdefoc »

Osc1or cand vrei sa mergi??

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: locuri de pescuit in DELTA

Mesaj de osc1or »

Planuiesc 2 iesiri de 1 saptamana anul asta. Una pe Sulina zona Crisan si una pe Sf. Gheorghe dar nu stiu exact pe unde.. (nu am fost niciodata pe Sf. Gheorghe pana acum). Odata vreau sa ies imediat dupa prohibitie si a doua oara in perioada 15 sept-15oct.

Pe langa cele 2 iesiri mai am 2-3 promisiuni de pe la prieteni pt expeditii de weekend dar pe Dunare, am un prieten in Corabia, unul in Giurgiu si unul la Tandarei.
Critic echilibrat

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: locuri de pescuit in DELTA

Mesaj de cornelserbu »

bogdanpesc scrie:in princiupiu gadestete sa te combini cu cineva care are barca,chiar daca te lasa pe mal
Tot in zona Crisanului gasesti locuri de povestit la nepoti
Mai merge si pe chilia ,dar acolo iti trebuie un ghid chiar meserias de meserias
bogdane, locuri de povestit la nepoti, sa fim seriosi, le gasesti pe sfantu gheorghe :wink:
Cornel Serbu
Friends Carp Team

bogdanpesc
Pescar de competitie
Mesaje: 396
Membru din: Sâm Iun 23, 2007 18:57

Re: locuri de pescuit in DELTA

Mesaj de bogdanpesc »

Ai dreptate nea Cornele,dar eu nu mai bantui pe Sfantu Gheorghe.....prea mult curent electric , prea multi manelisti si prea putini pesti
Peisajul e superb ,asta e adevarat
Daca imi pare rau de ceva in viata asta,este ca nu am pescuit cat a vrut sufletul meu

bogdan constantinescu

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: locuri de pescuit in DELTA

Mesaj de oanavictor »

cele mai frumoase ,linistite si cu ceva peste sunt pe chilia ...ceatalchioi ,plauru,pardina ,tataru ,cernovca ,ostrovu tataru plus o multime de canale care tin peste .........avantajul ca zona nu prea e circulata si nu prea sunt localnici .
ai si masina langa tine ......se traverseaza cu bacul pe la vladimirescu .......
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: locuri de pescuit in DELTA

Mesaj de Cristi Y »

cornelserbu scrie:bogdane, locuri de povestit la nepoti, sa fim seriosi, le gasesti pe sfantu gheorghe

Sf. Gheorghe ??? inafara de cateva locuri pe la Erenciuc si bucla infundata din dreptul ghilului Belciug este intr-adevar de povestit nepotilor .... sa nu piarda vremea pe acolo !!! :wink:

Incearca zona cuprinsa intre canalul Magearu - Cernovca - Hreblea - Poliacova - Sfistofca ( zona Rosca - Buhaiova ) si iti garantez ca gasesti locuri unde stai o saptamana si vezi tipenie de om , dar se ajunge greu si obligatoriu insotit de un cunoscator
oanavictor scrie:ai si masina langa tine ......se traverseaza cu bacul pe la vladimirescu .......
pai cu masina in delta ???? unde mai este placerea ??
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Rauri, Dunare & Delta Dunarii”