SBS ROMANIA

UNIC DISTRIBUITOR SBS IN ROMANIA

Moderator: George Tite

Încuiat
Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2296
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: SBS ROMANIA

Mesaj de Albert »

Poi acea postare m-a determinat sa vin sa intreb aici.
Tite a incercat sa explice ceva dar n-am inteles eu prea bine ce, d-aia am formulat niste intrebari pertinente, zic.
Sa asteptam sa vedem raspnsul oficial.

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: SBS ROMANIA

Mesaj de Vladut Mateianu »

stress scrie:cauta pe alt forum ce a scris Vlad Pavlovici si nu mai ai nevoie de info oficial :oops:
Fiecare isi vede interesul. Atat. Asa ca hai sa-l lasam pe George Tite sa-si expuna parerea, momentan el este distribuitorul oficial SBS in Romania !

Si, ca om care a vandut ani de zile SBS (si care a lucrat si cu Zoli din Ungaria si cu Des din Anglia) credeti-ma ca mai mare incredere as avea in Zoli...... :wink: Este un om foarte corect si serios.
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: SBS ROMANIA

Mesaj de gor965 »

Albert scrie:
George Tite scrie:.... de la noul proprietar al firmei, Rod Hutchinson,

Scoate virgula din fata lui Rod Hutchinson si apoi vezi ca se intelege altceva ! :D
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

iulian_i
Mesaje: 113
Membru din: Sâm Mar 27, 2010 17:13
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: SBS ROMANIA

Mesaj de iulian_i »

ne-a explicat dlTite de ne-a julit pe toti :lol:

pe mine, ca si potential client, nu ma intereseaza in mod direct a cui e firma etc, pe mine ma intereseaza de fapt sa stiu daca produsele distribuite de dl.Tite in acest moment au sau nu la baza retete originale englezesti ale lui Des Taylor...sunt indreptatit sa stiu din moment ce dl.Tite & Zoltan ne vand niste produse care sunt sub o sigla de mare notorietate in Europa si pe care noi, pescarii, le consideram de buna calitate din start si suntem gata sa platim pt. asta...ce-o fi asa greu de inteles si de ce suntem nevoiti sa rascolim noi toata problema in loc ca dl.Tite sa vina cu o clarificare la obiect in sensul asta ?...intotdeauna o reclama onesta si directa aduce mai multi bani pe termen lung, pe termen scurt oricine poate avea un oarecare succes...cu alte cuvinte, daca ar fi sau nu vorba de alte retete, de ce nu se spune asta din capul locului ?...poate produsele aste unguresti sunt mai bune decat cele englezesti, care e problema ?... dar trebuie sa stim si noi pentru ca platim...pe mine personal, nu ma intereseaza care este comportamentul in afaceri ale fiecarui detinator SBS cu ceilalti parteneri...ce treaba am eu cu asta, ca si client care platesc cu banii jos ?

P.S...si acum ma astept sa vina toti distribuitorii dlui.Tite sa jure cu mana pe inima ca produsele lui Zoltan sunt mult mai bune decat alea englezesti, desi, probabil ca inca n-a ajuns in tara nici primul transport :lol:

Avatar utilizator
stress
pescar de competitie
Mesaje: 1056
Membru din: Lun Aug 24, 2009 8:50
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: SBS ROMANIA

Mesaj de stress »

Vladut Mateianu scrie:
stress scrie:cauta pe alt forum ce a scris Vlad Pavlovici si nu mai ai nevoie de info oficial :oops:
Fiecare isi vede interesul. Atat. Asa ca hai sa-l lasam pe George Tite sa-si expuna parerea, momentan el este distribuitorul oficial SBS in Romania !

Si, ca om care a vandut ani de zile SBS (si care a lucrat si cu Zoli din Ungaria si cu Des din Anglia) credeti-ma ca mai mare incredere as avea in Zoli...... :wink: Este un om foarte corect si serios.
Vladut nu contest acest lucru. Toti pescarii intreaba doar atat "produsele carei companii ajung in Romania, cele din Anglia sau Ungaria".
Nu am contestat ca SBS Ungaria este mai slab calitativ decat Anglia. :wink:
stefan avram

Avatar utilizator
Bogdan Dragan
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1179
Membru din: Joi Aug 20, 2009 17:31
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: SBS ROMANIA

Mesaj de Bogdan Dragan »

iulian_i scrie: P.S...si acum ma astept sa vina toti distribuitorii dlui.Tite sa jure cu mana pe inima ca produsele lui Zoltan sunt mult mai bune decat alea englezesti, desi, probabil ca inca n-a ajuns in tara nici primul transport :lol:

Primul transport a ajuns de ceva timp in Bucuresti!
Toata gama SBS o gasesti la mine in magazin, daca esti din Bucuresti ( si esti real, nu clona) te invit sa faci niste comparatii intre produsele hu si cele uk (eu am ambele) si sa vezi ca nu-i nici o diferenta. Retetele sunt aceleasi!

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: SBS ROMANIA

Mesaj de andrei vladeanu »

din cate cunosc sbs ungaria a preluat legal pentru europa toate drepturile sbs anglia
brand, retete, furnizori de ingrediente, prezentare, etichete, etc

lucrul acesta se poarta in lumea larga, afacerile se mai si vand si isi mai schimba actionariatul.
mai mult, chiar des taylor, prin anii 90, a cumparat brandul sbs de la parintele acestuia, nu mai tin minte numele lui.

daca senzor s-ar vinde, de exemplu, produsele PLANET vor continua bine-merci sa se tranzactioneze, pentru ca pescarul recunoaste o sigla si stie de un renume facut in timp.
nimeni nu cumpara dupa actionariatul inscris la registrul comertului. ma rog, aproape nimeni. :)
parerea mea.
The One Team

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2296
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: SBS ROMANIA

Mesaj de Albert »

Andrei&Bogdan
Eu inteleg ce incercati voi sa spuneti aici.
Din pacate nu e corect sa te ascunzi dupa cires si sa speri(sau ce naiba s-a dorit prin aceasta omisiune) ca nimeni nu va remarca faptul ca acest SBS e altceva decat stim noi.S-a mers pe burta muuuulte luni cand putea sa fie totul curat, uscat si transparent. S-a ales alta cale si nu inteleg de ce.
O abordare fair ar fi fost: SBS e din nou in Romania daaar si explicatia...
Si nu, nu sunt de acord cu expunerea facuta de voi: SBS uk si SBS hu nu-s nici prietene, nici reprezentanti, nici orice-mi spuneti voi aici. Sunt in conflict. Si nu-mi spuneti ca retele-s aceleasi cand stiti ca nu e chiar asa.Si, mai ales, nu incercati sa duceti discutia in directia asta.
Problema e simpla: de ce s-a omis informarea publicului?

Avatar utilizator
ReMuS
Mesaje: 181
Membru din: Vin Apr 18, 2008 23:30
Puncte: 0
Localitate: Satu Mare

Re: SBS ROMANIA

Mesaj de ReMuS »

Am vorbit cu Zoltan Kovacs in legatura cu polemica generata pe siteurile din Romania in legatura cu produsele sale.
In curand ( astazi sau maine) isi va face cont atat pe Crapmania , cat si pe siteul unde a fost generata in mod premeditat ( dupa cum oricine are ochi sa citeasca si minte sa inteleaga :wink: ) aceasta discutie , si va explica cum stau lucrurile la ora actuala.
Remus Lenghel

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2296
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: SBS ROMANIA

Mesaj de Albert »

ReMuS scrie:pe siteul unde a fost generata in mod premeditat
Premeditata a fost omisiunea faptului ca SBS-ul de acum e de pe Tisa nu de pe Tamisa.
Nu mai fa valuri si aici. Acolo poate ai public dar aici (incercam sa)vorbim cu importatorul oficial.
Zoli nu poate decat sa ne spuna ca el a creeat SBS uk. :lol:

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “SBS BAIT ROMANIA”