SBS ROMANIA

UNIC DISTRIBUITOR SBS IN ROMANIA

Moderator: George Tite

Încuiat
Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: SBS ROMANIA

Mesaj de Vladut Mateianu »

Stati putin, tocmai l-am logat pe Zoli pe forum si ne va lamuri el..... :wink:

Zoli, you are welcome ! :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

iulian_i
Mesaje: 113
Membru din: Sâm Mar 27, 2010 17:13
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: SBS ROMANIA

Mesaj de iulian_i »

mda...parca am fi intr-un film cu prosti :lol: ...si imi pare rau ca s-a intamplat asa, in loc ca dilema sa fie eliminata din start intr-un mod elegant, onest si inteligent

care mai de care mai prieten cu distribuitorul sau partener de afaceri cu acesta are impresia ca sta de vorba cu cretini si se baga in discutie cu un aer dezinteresat si cu pretentii de obiectivitate :lol: ...eu, unul, nu sunt nascut ieri si nici nu-mi curg balele din gura...dupa felul cum a fost purtata discutia pana acum, maniera cum a fost abordata problema de atatea luni cu mersul asta pe burta si, in ultimul ceas, explicatiile astea ambigue, imi dau seama ca cineva nu este onest in totalitate cu noi, clientii...si chestia asta se plateste intotdeauna

nici nu mai ma intereseaza alte explicatii, pentru mine e clar in proportie de 90% ca noile produse nu sunt aceleasi cu cele initiale (ca sa nu zic originale) SBS, asa ca nu voi cumpara in nici un caz produsele aduse de dl.Tite pana cand nu aud in piata ca ar fi la un raport pret-calitate cel putin la nivelul celor made in UK...le voi considera niste produse total noi ca si cand de abia acum au ajuns pe piata, care vor confirma sau nu, care vor capata increderea pescarilor sau nu...si chestia asta voi comunica tuturor prietenilor mei pescari care nu au timp sa cerceteze forumurile si sa citeasca explicatii destinate, parca, unor retardati

si stiti ce este amuzant ?...este posibil ca intrega problema sa fie una falsa, adica retetele sa fie aceleasi sau mai mult decat atat, noile produse sa fie diferite de cele omoloage made in UK, dar sa fie mai bune calitativ...foarte bine, dar si in conditiile astea cei care se ocupa de afacerea asta oricum sunt de tot rasul avand in vedere cum au gestionat comunicare cu clientii atatea luni de zile...si din motivul asta, chiar nu merita banii nostri....exista alternative care au confirmat, asta e prost pt. ei

@Bogdan Dragan....lol, nu sunt clona, vad ca pe toti de aici va bantuie suspiciunea asta...nu sunt din Buc., sunt din Ploiesti, poate ne vom intalni vreodata la magazinul lui Cosmin..si nu, nu voi cumpara produse SBS var.1 si 2 de la tine ca sa fac comparatii pentru ca nu sunt prostul comerciantilor, prefer sa iau de la tine boilesurile branduite de tine pentru ca le-am testat si sunt excelente...comparatii d-astea sa faca cei cu bale la gura sau cei care isi permit de o faca de amorul artei asea...cheers

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: SBS ROMANIA

Mesaj de Vladut Mateianu »

@iulian

l-am rugat si des taylor sa intre pe forum sa ne lamureasca, este logat deja si zoli din ungaria, deci cred ca in curand se va face lumina !

PS totul poate fi insa o strategie de promovare a numelui SBS.... :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Zoltan SBS Owner
Mesaje: 7
Membru din: Lun Feb 14, 2011 18:44

Re: SBS ROMANIA

Mesaj de Zoltan SBS Owner »

În curând ... :)

Coming soon ... :)

George Tite
pescar de competitie
Mesaje: 1853
Membru din: Lun Mai 31, 2010 18:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: SBS ROMANIA

Mesaj de George Tite »

Probabil Des taylor sigur nu va intra.

Avatar utilizator
Bogdan Dragan
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1179
Membru din: Joi Aug 20, 2009 17:31
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: SBS ROMANIA

Mesaj de Bogdan Dragan »

iulian_i scrie: @Bogdan Dragan....lol, nu sunt clona, vad ca pe toti de aici va bantuie suspiciunea asta...nu sunt din Buc., sunt din Ploiesti, poate ne vom intalni vreodata la magazinul lui Cosmin..si nu, nu voi cumpara produse SBS var.1 si 2 de la tine ca sa fac comparatii pentru ca nu sunt prostul comerciantilor, prefer sa iau de la tine boilesurile branduite de tine pentru ca le-am testat si sunt excelente...comparatii d-astea sa faca cei cu bale la gura sau cei care isi permit de o faca de amorul artei asea...cheers

Iulian, daca nu esti clona imi cer scuze, poate ai putea sa-mi dai pe privat numele tau si o sa discut cu Cosmin sa ma conving.
Ma bucur ca esti client fidel al gamei de nada BD si iti multumesc pt aprecieri dar ai inteles gresit...eu nu te-am invitat sa cumperi, te-am invitat sa vezi produsele, sa le compari si sa le testam impreuna la mine la atelier...asa no charge!!!
Numai bine!

iulian_i
Mesaje: 113
Membru din: Sâm Mar 27, 2010 17:13
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: SBS ROMANIA

Mesaj de iulian_i »

cred ca cel mai bine ar fi sa-ti trimit un scan cu ID, nu ? :lol: ...ce aveti, frate ?...asa va luati si cand va intalniti pe balta ?..."ia spune, a cui clona esti ca sa stiu cu cine stau de vorba" :lol:

nu ai de ce sa-l suni pe Cosmin, nu cred ca-mi stie numele, ma cunoaste din vedere ca si client, desi nu intru f. des pe acolo...plus ca nu vad rostul indentificarii mele, asta conteaza ? sau conteaza daca ceea ce spun este pertinent sau nu ?...daca tot vrei verificari, suna-l pe Vladut, eu sunt cel care a cumparat asta toamna un cort de la el ramas de la expozitie, ocazie cu care am vorbit si la telefon...logica ar fi ca daca nu eram clona atunci (pentru ca nu aveam niciun motiv), de ce as fi acum, cand chipurile, as avea...sa fim seriosi

P.S...eu zic sa ramanem on-topic

Avatar utilizator
ReMuS
Mesaje: 181
Membru din: Vin Apr 18, 2008 23:30
Puncte: 0
Localitate: Satu Mare

Re: SBS ROMANIA

Mesaj de ReMuS »

Albert scrie:
ReMuS scrie:pe siteul unde a fost generata in mod premeditat
Premeditata a fost omisiunea faptului ca SBS-ul de acum e de pe Tisa nu de pe Tamisa.
Nu mai fa valuri si aici. Acolo poate ai public dar aici (incercam sa)vorbim cu importatorul oficial.
Zoli nu poate decat sa ne spuna ca el a creeat SBS uk. :lol:
Domnule Albert (daca acesta este numele tau), in primul rand eu am vorbit civilizat , fara remarci ieftine la persoana ta . Astept acelasi lucru , ca nu am pascut oile impreuna :wink: .
Remus Lenghel

Avatar utilizator
Zoltan SBS Owner
Mesaje: 7
Membru din: Lun Feb 14, 2011 18:44

Re: SBS ROMANIA

Mesaj de Zoltan SBS Owner »

Dragi pescari romani,
Permiteti-mi sa va adresez cateva cuvinte! Ma numesc Kovacs Zoltan si sunt de mai bine de 2 ani proprietarul firmei SBS. In decembrie 2008 firma mea a cumparat societatea SBS impreuna cu know how-ul aferent, retete, furnizori, clienti, utilaje. Am petrecut mai multe zile in Anglia sa preluam tehnologia etc! Despre acest lucru am facut si imagini video. :) Pana la urma cel mai important aspect este ca am preluat toate utilajele, astfel incat Taylor chiar daca ar dori sa mai ofere caliatea de dinainte nu mai are cum, intrucat a ramas cu un pistol de boiles si un compresor alaturi de ingrediente de baza expirate. Noi in schimb, suntem in masura sa oferim calitate, intrucat suntem singurii care dispunem de utilaje, mijloace, furnizori, lucruri carora se datoreaza , in oarecare masura, succesul firmei SBS. Alt lucru foarte important este si faptul ca multe produse iesite pe piata dinaintea preluarii companiei de catre firma mea , se datoreaza muncii mele . Pot sa dau mai multe exemple , unul dintre ele este ca nu a fost si nu este in stare sa produca nici un produs solubil fara mine. Deci si atunci cand inca era proprietarul SBS , depindea in multe lucruri de mine.Asa ca cei care sustin ca SBS-ul nu mai este calitativ la nivelul celui vechi, nu spun adevarul , intrucat SBS-ul maghiar, asa cum il numiti voi (oricat de rau mi-ar parea nu e maghiar: 70% din ingredientele de baza provin din Anglia, 20% din alte tari, si doar 10% provin din Ungaria) este mult mai bun avand in vedere ca noi respectam cu strictete retetele si folosim doar ingrediente de calitate! Suntem constienti ca degeaba suna bine numele de SBS, daca nu ofera calitate. Daca nu produceam calitate , nu rezistam pe piata nici 2 minute , nu 2 ani cu crestere vizibila de la an la an. In mod normal se naste in voi intrebarea : de ce am tacut pana acum? Raspunsul meu este urmatorul: Nu am dorit sa dezvaluim acest lucru pana in momentul in care nu puteam confirma cu acte adevarul! mai ales ca Taylor prezenta doar stiri nefondate pe site-urile englezesti si in ziare.( Ziarul Angling Times nu a dorit sa publice textual , fara modificari , cele scrise de catre mine , iar dupa ce i-am luat la intrebari am aflat ca Des Taylor este unul dintre colaboratorii lor , si din aceasta cauza iau luat apararea! Intre timp , dupa multi ani de colaborare , Taylor a fost demis de catre ei din randul colaboratorilor publicatiei). Nu are nici un argument , nici o dovada legala , scrisa , doar vorbe. Adica un mare nimic! Domainul sbsbaits.com imi apartine , conform contractului , dar Taylor nu vrea sa mi-l predea , iar din aceasta cauza l-am dat in judecata. Intre firma mea si cea a lui Taylor s-a incheiat un contract de peste 30 de pagini, unele puncte nu au fost respectate de catre Taylor, ceea ce a condus la o suspendare a platilor din partea noastra pana nu respecta integral contractul. La un moment dat, el ar fi dorit rezilierea contractului, ceea ce in acel moment nu mai era posibil, intrucat in momentul in care ai vandut ceva nu poti in mod unilateral sa renunti la contract si sa iei inapoi lucrul vandut! Cu acest lucru Taylor nu s-a putut impaca, si de aici s-a generat acest intreg scandal. A crezut ca imi va lua banii , iar apoi isi va lua inapoi firma , deh , ca el este englez si oricum lumea il crede pe el!Pescarii pot fi inselati prin acest lucru si aceste afirmatii , dar tribunalul nu! Iar cei care au vandut pana acum in Romania produse SBS si-au scos sigla de pe siteuri si produsele din magazine au facut-o pentru ca au fost reclamati! In prima faza i-am rugat frumos sa faca acest lucru , le-am trimis scrisori , mailuri , dar ei m-au ignorat pana cand nu i-am reclamat!Am facut-o doar acum deoarece in acest moment actiunile si pasii nostri sunt facuti in deplina concordanta cu legea. In afara de Romania am facut reclamatii si in Cehia si Slovacia , firme impotriva carora am si obtinut sentinte judecatoresti puse in executare silita, care in caz de nevoie pot fi prezentate in copie! Oricine se poate convinge prin consultarea link-ului http://oami.europa.eu/CTMOnline/Request ... NoReg#down (la cautare trebuie scris SBS tactical si va aparea marca) ca numele SBS Tactical Bait Products este legat de societatea mea comerciala. Daca nu ar fi asa, Taylor de ce nu poate face nimic impotriva? De ce nu face nimic , doar vorbeste ? De ce nu ma actioneaza in judecata? Barfele rau intentionate conform carora produsele noastre nu ar fi de calitate, se datoreaza indeosebi faptului ca societatile reclamate au avut pierderi materiale si de imagine, pe care in mod naiv nu i le-au imputat lui Taylor (caci el a mintit si i-a inselat), ci au incercat sa denigreze produsele mele! Probabil ca e o coincidenta si faptul ca la semnatura unuia dintre contestari apare numele unei firme concurente! Cine a pescuit cu produsele noastre a fost pe deplin multumit, lucru despre care va veti putea convinge in termen scurt pe oricare dintre site-urile nostre , sbsbojli.hu sau pe cel care il vom deschide curand, sbsbaits.net. In cateva luni , veti putea vizita si site-urile distribuitorilor nostrii din intreaga Europa .Celor care au si alte intrebari , nelamuriri , le stau la dispozitie , deoarece eu am cumparat legal si curat un Brand , care este proprietatea mea(a firmei mele). Din aceasta cauza eu am raspunsuri si explicatii sincere si corecte despre orice intrebare legata de SBS. Va rog , in cazul in care intrebati , sa aveti putina rabdare pana va pot raspunde , deoarece trebuie sa si muncesc intre timp , iar si traducerea raspunsului meu in limba Romana de catre prietenii mei din Romania necesita putin timp! Dar va promit , am sa raspund la fiecare intrebare decenta , logica si civilizata ( desigur , daca nu imi cereti reteta de la Whisky link sau de la Natur attract :lol: )!
Va multumesc pentru rabdare si intelegere:
Zoltán Kovács
SBS Tactical Bait Products
Proprietar

Avatar utilizator
Bogdan Dragan
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1179
Membru din: Joi Aug 20, 2009 17:31
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: SBS ROMANIA

Mesaj de Bogdan Dragan »

iulian_i scrie:cred ca cel mai bine ar fi sa-ti trimit un scan cu ID, nu ? :lol: ...ce aveti, frate ?...asa va luati si cand va intalniti pe balta ?..."ia spune, a cui clona esti ca sa stiu cu cine stau de vorba" :lol:

nu ai de ce sa-l suni pe Cosmin, nu cred ca-mi stie numele, ma cunoaste din vedere ca si client, desi nu intru f. des pe acolo...plus ca nu vad rostul indentificarii mele, asta conteaza ? sau conteaza daca ceea ce spun este pertinent sau nu ?...daca tot vrei verificari, suna-l pe Vladut, eu sunt cel care a cumparat asta toamna un cort de la el ramas de la expozitie, ocazie cu care am vorbit si la telefon...logica ar fi ca daca nu eram clona atunci (pentru ca nu aveam niciun motiv), de ce as fi acum, cand chipurile, as avea...sa fim seriosi

P.S...eu zic sa ramanem on-topic
On-topic...invitatia ramane valabila..."eu nu te-am invitat sa cumperi, te-am invitat sa vezi produsele, sa le compari si sa le testam impreuna la mine la atelier...asa no charge!!! "
Numai bine!

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “SBS BAIT ROMANIA”