Racheta Minune !!!!!! O noua inventie !!!!!!

http://www.snz.ro
Discutii, noutati, promotii si oferte din gama de nade si momeli Senzor Planet

Moderatori: Vladut Mateianu, SENZOR PLANET

marin laurentiu
Mesaje: 626
Membru din: Mie Ian 31, 2007 20:57
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Racheta Minune !!!!!! O noua inventie !!!!!!

Mesaj de marin laurentiu »

dan cotelici scrie:O idee simpla care dupa ceva antrenament te poate ajuta sa economisesti timp, efort si sa deranjezi mai putin zona.Pretul e foarte bun.

PS.Nu m-as complica sa adaptez solutia la alte tipuri de rachete.
ai sa razi dar chiar l-am adaptat...mai bine zis,am "construit" o racheta in totalitate...cu "mici" schimbari...se vrea a fi o racheta ptr nadit cu boilies la distante mari... diametru 22 mm ,lungime 15 cm,capul flotant este inlocuit cu un con din...cupru, greutate totala 100 gr goala si 125-130 gr incarcata(am "gandit" aceasta greutate ptr a putea fi folosita si pe o lanseta de pescuit de 3,5 lb),langa capul de cupru ,pe corpul rachetei 4 gauri ptr a permite intrarea apei......dezavantaje: racheta pierde orice urma de flotabilitate practic eliberarea boiliesurilor avand loc datorita...inertiei. se lanseaza,se intinde firul,iar apoi printr-o zvacnire scurta dar energica racheta "pierde" boiliesurile din interior...marea problema este...agatatura, deoarece racheta ajunge pe substrat ai sanse mari sa ramai fara obiectul muncii :D ...
oricum cu prima ocazie cand il prind pe silviu pe malul apei, vreau sa i-o dau pe mana sa vedem cam cat de departe poate sa o lanseze...

ps:i-am pus si un nume,avand forma unui glont,am botezat-o BULLET :D :D :D
doar cand vom taia ultimul pom,vom asfalta ultima palma de pamant si vom prinde ultimul peste,vom realiza ca nu putem manca...bani

Avatar utilizator
dan cotelici
Mesaje: 1028
Membru din: Mie Ian 12, 2005 8:30
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Racheta Minune !!!!!! O noua inventie !!!!!!

Mesaj de dan cotelici »

Bravo tie!E ok si varianta ta dar sa nu comparam mere cu pere!

Aceasta racheta poate sa transporte o cantitate de nada mai mare decat cea proiectata de tine si se recupereaza mai rapid.Probabil ca a ta poate ajunge la distante mai mari.
La racheta descrisa de tine raportul efort/cantitate nada e mult mai mare.
Ce varianta alegem, depinde de strategia de nadire.
The second best is the first loser!

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “SENZOR PLANET”