Taxe si concursuri

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Bai Vladut dar niste taxe de astea de 10-15 milioane nu mai gasim pe la nici un concurs ? Ce dracu ati inebunit ? In afara de concursul lui Maestru - vorbim de inscrieri de peste 25-30 milioane !

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

@val
vorbeste cu iliuta si te rezolva!
The One Team

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Sa te gauresc la nara - asta e raspuns ? Pe bune , ce p..a mea crezi ca suntem castigatori la Loto in fiecare saptamina . Bai frate la CM unde ai participat de atitea ori - inscrierea pentru toata echipa de 6 pescari e vreo 1000 EUR ! La o Cupa Mondiala o fi vreo 1500 EUR ; la concursurile RH - o fi vreo 1000 EUR - samd . Ati inebunit !?????????? Aloooooooo - suntem in Romania !

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Si ca sa fiu mai exact - nu ma refer la acest concurs Open unde mereu taxa a fost de 100O USD . Dar se stringe latzul - la Open 1200 USD , la Darvari 1000 EUR , inm scurt timp ne trezim ca ne imprumutam la banca sa mai participam si noi la un concurs . Si nu sunt populist deloc cind atrag atentie la sumele astea ( 30 milioane ! ) .

daiwa2007
Mesaje: 33
Membru din: Mar Ian 02, 2007 16:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

CONCURSURI

Mesaj de daiwa2007 »

Poate nu ar trebui sa intervin in aceasta discutie dar Val are perfecta dreptate.O parte din cei de pe acest forum ma cunosc,sunt vali Nedelea si am participat si eu la cateva concursuri in decursul ultimilor ani ,dar ce se intampla acum se poate spune ca este japca,iar propietarii lacurilor ar trebui sa se gandeasca, ca poate ar avea mai mult de castigat daca nu ar ridica stacheta asa sus,pentru ca va pot spune cu certitudine,ca exista pescari de mare valoare in tara care nu au posibilitati financiare de a da 3000ron pentru inscriere si sa nu mai punem si restul cheltuielilor care dubleza suma :twisted: :twisted:,dar sunt prea mic pentru o discutie asa mare iar interesele se opresc intr-un singur loc BANIIII :cry: :cry: RUSINE

Avatar utilizator
legio1083
Mesaje: 534
Membru din: Dum Feb 12, 2006 17:35
Puncte: 0
Localitate: Essex - London
Contact:

Mesaj de legio1083 »

Carpfishingul inseamna bani. MULTI bani ! Vrei in liga mare, decartezi si intri la masa. Nu... Asta e. n-am avut noroc... Pe de oparte poate e bine asa, pt ca zic eu, o perioada concursurile se vor face pe bani MULTI , asigurand cumva prioritate unui anumit cerc de competitori, dispusi sa investeasca sumele mentionate pt a stabili oarece "clasamente" nescrise, in "Liga Mare". Dupa ce se vor fi asezat apele, lumea va reveni cu picioarele pe pamant si va prinde dinnou gustul unui concurs cu multi competitori si taxe mici, prilej de a mai rupe niste carne de tun , zic ei, si de a mai vedea cine se mai ridica de la "juniorat" (financiar).
Asadar, cred ca e doar o tendinta de moment.
Vorbiti , oameni buni cu oarece patron de balta care are ceva peste marisor sau macar multisor, si organizati propriile concursuri. Prima data e mai greu, peurma...

Nenea VAl, dac-ajungem sanatosi la vara si gasesc o pista buna de concurs, te provoc la un duel pe plaiuri moldave! Pe bani putini, cum imi place si mie...

:lol:
Legio - Patria Nostra !

daiwa2007
Mesaje: 33
Membru din: Mar Ian 02, 2007 16:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de daiwa2007 »

Vreau si eu :D :D :D :D

gigi
Mesaje: 21
Membru din: Dum Dec 17, 2006 22:34
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de gigi »

Val Pangica are dreptate mare.In curand se va ajunge ca la un concurs de crap sa nu mai poata participa nici un pescar din cei de azi.Noii crapari de maine vor fi Ion Tiriac, Becali,Columbeanu si altii care nu au nici o legatura cu pescuitul.Noi restul care nu dispunem de sume extraordinar de mari vom ajunge sa pescuim doar pe Dunare , Olt, etc.Rusineeeeeeeeeeeeeee!Eu inteleg ca aceste balti sunt private dar intelegeti si voi toti ca vor fi concursuri in cativa ani doar intre oameni care doar au bani dar in carpfishing sunt nuli.E mai bine asa?Voi citi in 2010 in ALP cati ciortani a mai prins Tiriac la Tancabesti.Darvari,etc.De scorurile pe care le incearca Raduta la Sarulesti ce parere aveti?Sunteti multumiti?Faceti un calcul simplu:daca ati vrea sa participati la toate concursurile dintr-un an cate multe sute de milioane va trebuie?Eu zic ca lacomia din Romania va mai distruge inca multi ani aceasta tara.........................
Sper ca nu am deranjat pe nimeni dar ganditi-va..............................

Sile
Mesaje: 7
Membru din: Mar Sep 13, 2005 11:50

Mesaj de Sile »

Sper ca nu am deranjat pe nimeni dar ganditi-va
Pe mine m-ai deranjat foarte tare cu o singura afirmatie.
Noi restul care nu dispunem de sume extraordinar de mari vom ajunge sa pescuim doar pe Dunare , Olt, etc.Rusineeeeeeeeeeeeeee
Pai asta-i problema? Eu nu pescuiesc si nu-mi doresc sa pescuiesc decat pe Dunare (Delta). Problema va aparea doar atunci cand nu vom mai putea pescui nici pe Dunare, Olt sau alte ape publice.

Scuze pentru offtopic.
Mie-mi place-n Delta.

Avatar utilizator
totis
Mesaje: 74
Membru din: Mie Sep 21, 2005 11:25
Puncte: 0
Localitate: giurgiu
Contact:

Mesaj de totis »

preturile vor reveni la normal, ptr ca nimanui nu o sa-i placa sa participe la un concurs intre 10 echipe...
...''normal'' este sa se incerce si asemenea taxe...poate-poate... :D
oricum locatii noi, care sa poata gazdui un concurs la crap, au aparut...(surse sigure :lol: ) si discutiile sunt de taxe de participare in jur de 1500 lei/echipa. asa ca daca pe locatiile consacrate se vor pretinde taxe mari, le va fi mult mai usor ''noilor veniti'' sa intre in circuit...
Octavian Urdea
ASOCIATIA PESCARII GIURGIUVENI

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”