Off Topic reloaded - Concurs balta Lazar

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Off Topic reloaded - Concurs balta Lazar

Mesaj de popescu59 »

Adevarul este ca nu s-a prins grozav la aceasta data a plouat in rafale a batut vintul groaznic cit despre frigul care a fost noaptea ce sa mai spun. Cele 7 poze cu pesti au fost facute azi duminica in cele citeva ore inainte de final in care a fost soare .Si uite asa cu 7 pesti in balata au fost destui interesati sa participe la acest concurs. De ce oare ? Sa nu mai spun ca si la urmatorul concurs s-au ocupat toate locurile , de ce oare ? Oare vrea atita lumea sa prinda cei 7 pesti din balta Lazar? Si inca ceva la acest concurs a participat si renumitul pescar fost actual mare campion SILVIU FLORESC, de ce oare?
Ar fi mai corect ca litigiile dintre dv. si administratorul balti Lazar sa vi le rezolvati personal si nu prin intermediu altora.

Avatar utilizator
THL
Mesaje: 449
Membru din: Dum Noi 22, 2009 19:05
Puncte: 0

Re: CUPA UNIVERSUL PESCARULUI editia 1

Mesaj de THL »

popescu59 scrie:Adevarul este ca nu s-a prins grozav la aceasta data a plouat in rafale a batut vintul groaznic cit despre frigul care a fost noaptea ce sa mai spun. Cele 7 poze cu pesti au fost facute azi duminica in cele citeva ore inainte de final in care a fost soare .Si uite asa cu 7 pesti in balata au fost destui interesati sa participe la acest concurs. De ce oare ? Sa nu mai spun ca si la urmatorul concurs s-au ocupat toate locurile , de ce oare ? Oare vrea atita lumea sa prinda cei 7 pesti din balta Lazar? Si inca ceva la acest concurs a participat si renumitul pescar fost actual mare campion SILVIU FLORESC, de ce oare?
Ar fi mai corect ca litigiile dintre dv. si administratorul balti Lazar sa vi le rezolvati personal si nu prin intermediu altora.
E bine daca va laudati cu 7 pesti, e o realizare si un semn pentru cei care se mai inscriu la asemenea concursuri. Sa stie si ei ce ii asteapta!
Cat despre domnul FLORESC nu stiu cine este... poate o fi Florescu, cu "U" la final, dar se pare ca va cer prea mult sa scrieti corect macar numele unui om pe care il caracterizati ca fiind "renumitul pescar fost actual mare campion"! Nu mai pun in discutie sintagma "fost actual" ca deja intram in discutii pentru retardati.

George Andreescu
Mesaje: 111
Membru din: Joi Iun 24, 2010 1:30

Re: CUPA UNIVERSUL PESCARULUI editia 1

Mesaj de George Andreescu »

THL scrie:E bine daca va laudati cu 7 pesti, e o realizare si un semn pentru cei care se mai inscriu la asemenea concursuri. Sa stie si ei ce ii asteapta!
Cat despre domnul FLORESC nu stiu cine este... poate o fi Florescu, cu "U" la final, dar se pare ca va cer prea mult sa scrieti corect macar numele unui om pe care il caracterizati ca fiind "renumitul pescar fost actual mare campion"! Nu mai pun in discutie sintagma "fost actual" ca deja intram in discutii pentru retardati.
Domnu' THL, nu inteleg de ce va ofuscati atat de mult ???
Dumneavoastra in emisiunea de astazi nu ati fost in stare sa prindeti nici macar un ciortan, in timp ce partenerul prindea unul dupa altul. Mi-a placut in schimb finalul unde punctati atotstiutor ca pestele a preferat "fineturile", oare nu puteati si dumneavoastra sa folositi "fineturi" la lansetele de crap, sau nu ati stiut ca se poate?
Raman la sfatul pe care vi l-am dat deunazi si de care nu vreti sa tineti cont, lasati "pescarii" sa vorbeasca despre pescuit, iar dumneavoastra vedeti-va de litere unde vad ca sunteti tare si neiertator :lol:

Avatar utilizator
Bogdan Corbu
Pescar de competitie
Mesaje: 121
Membru din: Mar Apr 21, 2009 16:59
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CUPA UNIVERSUL PESCARULUI editia 1

Mesaj de Bogdan Corbu »

George Andreescu scrie:
THL scrie:E bine daca va laudati cu 7 pesti, e o realizare si un semn pentru cei care se mai inscriu la asemenea concursuri. Sa stie si ei ce ii asteapta!
Cat despre domnul FLORESC nu stiu cine este... poate o fi Florescu, cu "U" la final, dar se pare ca va cer prea mult sa scrieti corect macar numele unui om pe care il caracterizati ca fiind "renumitul pescar fost actual mare campion"! Nu mai pun in discutie sintagma "fost actual" ca deja intram in discutii pentru retardati.
Domnu' THL, nu inteleg de ce va ofuscati atat de mult ???
Dumneavoastra in emisiunea de astazi nu ati fost in stare sa prindeti nici macar un ciortan, in timp ce partenerul prindea unul dupa altul. Mi-a placut in schimb finalul unde punctati atotstiutor ca pestele a preferat "fineturile", oare nu puteati si dumneavoastra sa folositi "fineturi" la lansetele de crap, sau nu ati stiut ca se poate?
Raman la sfatul pe care vi l-am dat deunazi si de care nu vreti sa tineti cont, lasati "pescarii" sa vorbeasca despre pescuit, iar dumneavoastra vedeti-va de litere unde vad ca sunteti tare si neiertator :lol:
Interesant punct de vedere!
UNEORI cred ca este mult mai interesant decat sa prinzi "ciortani unul dupa altul" sa stai sa astepti chiar si 2 zile un peste mai "imbracat".
Cu respect,
Bogdan Corbu

Avatar utilizator
Bogdan Corbu
Pescar de competitie
Mesaje: 121
Membru din: Mar Apr 21, 2009 16:59
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CUPA UNIVERSUL PESCARULUI editia 1

Mesaj de Bogdan Corbu »

Apropo, d-le George Andreescu cine sunteti dvs in pescuit?
Cu respect,
Bogdan Corbu

George Andreescu
Mesaje: 111
Membru din: Joi Iun 24, 2010 1:30

Re: CUPA UNIVERSUL PESCARULUI editia 1

Mesaj de George Andreescu »

Bodi scrie:Interesant punct de vedere!
UNEORI cred ca este mult mai interesant decat sa prinzi "ciortani unul dupa altul" sa stai sa astepti chiar si 2 zile un peste mai "imbracat".
Aveti perfecta dreptate, dar emisiunea dansului tine doar o jumatate de ora din care se scad reclamele, deci nu prea mai ramane timp de asteptare :lol:

George Andreescu
Mesaje: 111
Membru din: Joi Iun 24, 2010 1:30

Re: CUPA UNIVERSUL PESCARULUI editia 1

Mesaj de George Andreescu »

Bodi scrie:Apropo, d-le George Andreescu cine sunteti dvs in pescuit?
Probabil un "no name", de aia nici nu incerc sa impun nimic, doar remarc si atat ! :lol: :lol: :lol:
Sper sa nu va fi deranjat intr-atat, domnule Corbu, cu interventia de mai sus, nu mi-as ierta-o, zau asa !

Avatar utilizator
Bogdan Corbu
Pescar de competitie
Mesaje: 121
Membru din: Mar Apr 21, 2009 16:59
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CUPA UNIVERSUL PESCARULUI editia 1

Mesaj de Bogdan Corbu »

George Andreescu scrie:
Bodi scrie:Interesant punct de vedere!
UNEORI cred ca este mult mai interesant decat sa prinzi "ciortani unul dupa altul" sa stai sa astepti chiar si 2 zile un peste mai "imbracat".
Aveti perfecta dreptate, dar emisiunea dansului tine doar o jumatate de ora din care se scad reclamele, deci nu prea mai ramane timp de asteptare :lol:
Dumneavoastra pescuiti pe fase orare de cate 30 min?Eu personal stau cu lansetele in apa si cate 2-3 zilefara sa le schimb, atunci cand ma duc la pescuitul crapului. Sunt si alte stiluri care nu sunt pe placul meu de "pescuit", spre exemplu ciortan-viteza.
Domnule George Andreescu, eu vorbesc serios nu cu zambareti.
P.S. Cu mult, mult respect
Cu respect,
Bogdan Corbu

Avatar utilizator
Bogdan Corbu
Pescar de competitie
Mesaje: 121
Membru din: Mar Apr 21, 2009 16:59
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CUPA UNIVERSUL PESCARULUI editia 1

Mesaj de Bogdan Corbu »

George Andreescu scrie:
Bodi scrie:Apropo, d-le George Andreescu cine sunteti dvs in pescuit?
Probabil un "no name", de aia nici nu incerc sa impun nimic, doar remarc si atat ! :lol: :lol: :lol:
Sper sa nu va fi deranjat intr-atat, domnule Corbu, cu interventia de mai sus, nu mi-as ierta-o, zau asa !
Un picutz "ironic", insa sa nu stricam totusi topic-ul eu va urez Fire Intinse.
Cu respect,
Bogdan Corbu

George Andreescu
Mesaje: 111
Membru din: Joi Iun 24, 2010 1:30

Re: CUPA UNIVERSUL PESCARULUI editia 1

Mesaj de George Andreescu »

Bodi scrie:Dumneavoastra pescuiti pe fase orare de cate 30 min?Eu personal stau cu lansetele in apa si cate 2-3 zilefara sa le schimb, atunci cand ma duc la pescuitul crapului. Sunt si alte stiluri care nu sunt pe placul meu de "pescuit", spre exemplu ciortan-viteza.
Domnule George Andreescu, eu vorbesc serios nu cu zambareti.
P.S. Cu mult, mult respect
Sa fiti sanatos !
Va apreciez mult, dar daca vorbiti atat de serios, va rog sa-mi expicati si mie ce sunt alea "fase orare"
Multumesc !

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”