CUMPAR doua mulinete - 700 de lei

Anunturi de vanzare, cumparare sau inchiriere scule de pescuit second hand. Bisnita interzisa!

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee, gor965

marian_popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1080
Membru din: Lun Iul 20, 2009 23:28
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

CUMPAR doua mulinete - 700 de lei

Mesaj de marian_popescu »

caut doua mulinete de calitate pentru crap, cu tambur de rezerva, eventual si cu baitrunner (fie clasic, fie frana rapida pe fata). obligatoriu long cast. folosite, nu obosite (nu le iau pentru panoplie).

m-ar interesa ceva de la shimano (navi, biomaster etc, nu neaparat modelele noi), tica (abyss, scepter, dolfin - din seriile mai vechi ultimele doua modele, adica GF), mitchell (nu made in china, ci alu 398, nautil, orca)
nici daiwa nu ar fi rele, dar exclus emcast (toata gama) si crosscast. emblemuri mi-ar placea tare mult, dar cum nu se gasesc tamburi de rezerva...

bblc am mai avut doua, le-am dat ca sa fac rost de bani pentru niste lansete si cred ca m-as impaca si cu unele din astea (700+transport am dat pe ele si aratau foarte bine, fara tamburi de rezerva, dar se gasesc)

si banaxurile de korea imi plac, dar nu am vazut decat destul de muncite pana acum

voi astepta oferte pana cel putin la jumatatea lunii viitoare, apoi vom vedea. iarna e lunga
0762.210.293
marian_popescu23@yahoo.com

pot oferi pana la 700 de lei

multumesc

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CUMPAR doua mulinete - 700 de lei

Mesaj de miyagi »

2 Mitchell Avo Runner te-ar interesa?
Urban culture.

gushteru78
Mesaje: 578
Membru din: Dum Iul 08, 2012 17:04
Puncte: 0
Localitate: aiud judetul alba
Contact:

Re: CUMPAR doua mulinete - 700 de lei

Mesaj de gushteru78 »

am 3 drake ld 10000 de la kkarp cu tamburi de rezerva si fire pe ele noi folosite 2 partide

marian_popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1080
Membru din: Lun Iul 20, 2009 23:28
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: CUMPAR doua mulinete - 700 de lei

Mesaj de marian_popescu »

imi pare rau, niciunul din cele doua modele nu ma intereseaza. de la mitchell, niciun nodel care inca se poate gasi pe piata nu ma intereseaza (avocet, avocarp, armada etc), ci doar celeenumerate de mine, la care as adauga modelul mare de la full runner
daca ne-am putea incadra in cele enumerate in prima postare ar fi perfect

deci: fara okuma, cormoran, kkarp, trabucco, sert, prowess, baracuda etc
am renuntat de curand la doua daiwa emblem pe motivul lipsei tamburilor de rezerva si as dori ceva cam din aceeasi clasa

marian_popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1080
Membru din: Lun Iul 20, 2009 23:28
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: CUMPAR doua mulinete - 700 de lei

Mesaj de marian_popescu »

eventual fara oferte de genul>>> eu am dat 380 de lei pe bucata anul trecut, dar le dar cu 400 ca s-au scumpit si le-am folosit doar cateva partide (situatie reala)

marian_popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1080
Membru din: Lun Iul 20, 2009 23:28
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: CUMPAR doua mulinete - 700 de lei

Mesaj de marian_popescu »

momentan...2 tica abyss 10007 impecabile, cu cate 2 tamburi metalici, sunt in topul preferintelor, la 600 de lei
poate doar navi sau biomaster xta ar putea sa ma faca sa ma razgandesc

mai astaptam putin

marian_popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1080
Membru din: Lun Iul 20, 2009 23:28
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: CUMPAR doua mulinete - 700 de lei

Mesaj de marian_popescu »

ok, mai pun 100 si trecem la doua bblc, fara tamburi de rezerva, dar cred ca merita mai mult decat tica (mai ales ca le pot vedea inainte de cumparare si tamburi se gasesc pe toate drumurile)

Avatar utilizator
Alin Galbenu
Moderator
Mesaje: 2778
Membru din: Lun Aug 08, 2011 11:38
Puncte: 0
Localitate: Craiova
Contact:

Re: CUMPAR doua mulinete - 700 de lei

Mesaj de Alin Galbenu »

marian_popescu scrie:momentan...2 tica abyss 10007 impecabile, cu cate 2 tamburi metalici, sunt in topul preferintelor, la 600 de lei
poate doar navi sau biomaster xta ar putea sa ma faca sa ma razgandesc

mai astaptam putin

:D aici sunt de acord cu tine!

Am o intrebare: de ce preferi navi xta si nu xtb, care este model mai nou? arata si mai bine...
Imagine

marian_popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1080
Membru din: Lun Iul 20, 2009 23:28
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: CUMPAR doua mulinete - 700 de lei

Mesaj de marian_popescu »

nu e chestie doar de gust, pentru ca mie imi place look-ul mai clasic, dar, fiind mai noi, teoretic sunt si mai putin folosite
crezi ca imi ajung 700 de lei pentru modelele mai noi?


PS - nici spro nu ma intereseaza, nici shimano care nu sunt long cast (am avut superbaitrunner 10000 xte-a). okuma, attak si celelalte enumerate - nciun model

Avatar utilizator
Alin Galbenu
Moderator
Mesaje: 2778
Membru din: Lun Aug 08, 2011 11:38
Puncte: 0
Localitate: Craiova
Contact:

Re: CUMPAR doua mulinete - 700 de lei

Mesaj de Alin Galbenu »

marian_popescu scrie:nu e chestie doar de gust, pentru ca mie imi place look-ul mai clasic, dar, fiind mai noi, teoretic sunt si mai putin folosite
crezi ca imi ajung 700 de lei pentru modelele mai noi?


PS - nici spro nu ma intereseaza, nici shimano care nu sunt long cast (am avut superbaitrunner 10000 xte-a). okuma, attak si celelalte enumerate - nciun model
navi xta - model 2006
navi xtb - model 2012

Tocmai de asta am intrebat, pentru ca din cate am observat eu , ati preferat modelul XTA adica cel vechi!
Iar ca si aspect si ca si performanta, modelul nou este net superior!
Imagine

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Marele Bazar”