plusuri si minusuri Nash mk2 si mk3

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

CarpMan2367
Mesaje: 40
Membru din: Joi Dec 15, 2011 18:20

plusuri si minusuri Nash mk2 si mk3

Mesaj de CarpMan2367 »

Doresc lamuriri de la cei care au folosit corturile mk2 si mk3 de la nash.Cum apreciati mk3 in raport cu mk2?Plus si minus pentru fiecare.Recomandari de corturi premium gen:Tracker,Ehmans,Chub,Fox.
Multumesc anticipat.

Larry82
Mesaje: 169
Membru din: Joi Iun 09, 2011 16:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: plusuri si minusuri Nash mk2 si mk3

Mesaj de Larry82 »

Eu am si folosesc un mk3 pentru doua persoane. Am prins ceva ploi pe balta cu el fara nicio problema, nu face condens nu intra niciun 'musafir' zburator sau tarator inauntru si ai spatiu suficient pentru doua paturi si bagaje. Se monteaza si demonteaza usor iar fereastra mare din spate este extrem de utila vara. Ca minusuri ar fi greutatea si marimea la transport. Daca nu te deranjeaza acest aspect este un cort excelent.

Uite aici http://www.youtube.com/watch?v=QRVDcnLupuA o comparatie intre Trakker Armo mk2 vs Nash DT Ext. mk3.

Daca mai ai intrebari referitoare la el da un semn.
"Mergi plin de încredere în direcţia pe care ai stabilit-o. Sigur, realizările vor veni."
Anghel Saligny

CarpMan2367
Mesaje: 40
Membru din: Joi Dec 15, 2011 18:20

Re: plusuri si minusuri Nash mk2 si mk3

Mesaj de CarpMan2367 »

multumesc pentru lamuriri dar patru aspecte ma intereseaza:
-este importanta capsula?
-faptul ca "podeaua" este cusuta ingreuneaza sau usureaza montatul cortului?
-se monteaza rapid/greu?
-ce fel de panza are cortul?

lucian_dj
Mesaje: 317
Membru din: Lun Mar 14, 2011 23:10
Puncte: 0
Localitate: craiova

Re: plusuri si minusuri Nash mk2 si mk3

Mesaj de lucian_dj »

eu am mk3 1 man se monteaza in max 5 min asta daca nu te grabesti
podeaua nu este cusuta podeaua se cumpara separat
partea din interior cea din plasa are podeaua cusuta dar este bine sa cumperi si podeaua optzionala si daca te uitzi pe net vezi si cum se demonteaza la fel de rapid panza este de 10000 capsula din interior este importanta daca nu vrei sa ai vreun intruns si ajuta la condens .

Osiris
Mesaje: 550
Membru din: Mar Dec 08, 2009 22:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: plusuri si minusuri Nash mk2 si mk3

Mesaj de Osiris »

Trakker Armo MK2 2 man.
1. Materialul este foarte gros si nu se vede ca la restul corturilor lumina asa puternic, pot sa zic ca este chiar intuneric si daca este randul tau sa dormi ziua chiar poti.
2. Timpul de montaj sub 5 min relaxat.
3. Fara grounsheet cusut. Daca te prinde ploaia (stie toata lumea ca nu te descalti la intrare) nu stai sa freci la el 2 zile.
Si in plus groundsheet-ul se curata f usor, mai ales daca stai la bloc si nu ai unde sa-l intinzi.

Avatar utilizator
robyvan
pescar de competitie
Mesaje: 1842
Membru din: Lun Aug 16, 2010 12:51
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: plusuri si minusuri Nash mk2 si mk3

Mesaj de robyvan »

Osiris scrie:Trakker Armo MK2 2 man.
1. Materialul este foarte gros si nu se vede ca la restul corturilor lumina asa puternic, pot sa zic ca este chiar intuneric si daca este randul tau sa dormi ziua chiar poti.
2. Timpul de montaj sub 5 min relaxat.
3. Fara grounsheet cusut. Daca te prinde ploaia (stie toata lumea ca nu te descalti la intrare) nu stai sa freci la el 2 zile.
Si in plus groundsheet-ul se curata f usor, mai ales daca stai la bloc si nu ai unde sa-l intinzi.
intrebarea era despre cele 2 corturi Nash..... :wink:
slowly we rot- by Obituary

Osiris
Mesaje: 550
Membru din: Mar Dec 08, 2009 22:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: plusuri si minusuri Nash mk2 si mk3

Mesaj de Osiris »

CarpMan2367 scrie:Doresc lamuriri de la cei care au folosit corturile mk2 si mk3 de la nash.Cum apreciati mk3 in raport cu mk2?Plus si minus pentru fiecare.Recomandari de corturi premium gen:Tracker,Ehmans,Chub,Fox.
Multumesc anticipat.
Take a look. :wink:

Avatar utilizator
robyvan
pescar de competitie
Mesaje: 1842
Membru din: Lun Aug 16, 2010 12:51
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: plusuri si minusuri Nash mk2 si mk3

Mesaj de robyvan »

Osiris scrie:
CarpMan2367 scrie:Doresc lamuriri de la cei care au folosit corturile mk2 si mk3 de la nash.Cum apreciati mk3 in raport cu mk2?Plus si minus pentru fiecare.Recomandari de corturi premium gen:Tracker,Ehmans,Chub,Fox.
Multumesc anticipat.
Take a look. :wink:
da..... :wink:
slowly we rot- by Obituary

raoullupusoru
Mesaje: 28
Membru din: Joi Oct 04, 2012 15:21

Re: plusuri si minusuri Nash mk2 si mk3

Mesaj de raoullupusoru »

Aceeasi problema o am si eu. Sunt scumpe ca porcu' si am auzit o gramada de pareri. Pana acum stiu doar ca Nash-ul 1 man e mai greu decat Trakker-ul 1 man. Am avut ocazia sa vb cu diferiti oameni care le au ba pe unul, ba pe celalalt si fiecare era multumit de investitia facuta. Legat de subiect, am auzit ca la Nash e cam greu daca te prinde ploaia pentru ca foaia de jos nu poate fi stransa separat fiind cusuta de cort. Trebuie sa il intinzi undeva acasa si sa o cureti/usuci, altfel risti sa mucegaiasca. Eu unul prefer compromisul asta dar sa nu am soareci si insecte cu mine in pat.

lucian_dj
Mesaje: 317
Membru din: Lun Mar 14, 2011 23:10
Puncte: 0
Localitate: craiova

Re: plusuri si minusuri Nash mk2 si mk3

Mesaj de lucian_dj »

daca se cumpara separat groundsheetu nu mai ai astfel de probleme si asa daca nu ai nevoie potzi demonta capsula interioara oricum nu vad mari probleme de greutate in general un pescar de crap nu are probleme de greutate la cate bagaje se cara in general.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”