Carpfishing Show la PVTV

CEA MAI INTERESANTA SECTIUNE A FORUMULUI - aici pastram topicurile super interesante care au fost arhivate de-a lungul timpului.

Moderatori: Dan Mateianu, Cristi Matei

Încuiat
Avatar utilizator
tibi_m
Mesaje: 501
Membru din: Joi Iul 29, 2010 11:45
Puncte: 0
Localitate: Cluj Napoca

Carpfishing Show la PVTV

Mesaj de tibi_m »

Carpfishing Show emisiunea de dezbateri din lumea pescuitului de crap si nu numai este de acum si la pvtv online. In fiecare vineri de la ora 19:00 va invit sa dezbatem in continuare subiectele de interes general, dar de aceasta data si cu aportul imaginii.
Astazi 7 decembrie 2012, vine Ovidiu Parrfene sa discutam despre viitorul lacului Tancabesti, vin Dan Mitranescu si Gabi Tomulescu sa dezbatem impreuna subiectul Campionatul National 2013, iar in final Marian Oprea de la Big Fish vine sa ne prezinte cateva produse interesante.
Vom avea concursuri interactive precum si alte surprize.
Va asteptam la http://www.pv**.**

Avatar utilizator
arsinel
Pescar de competitie
Mesaje: 2285
Membru din: Dum Mar 21, 2010 15:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Carpfishing Show la PVTV

Mesaj de arsinel »

Se poate difuza in decursul sapt urmatoare la o zi anume si reluare pt cine pierde emisiunea vinerea?
Divizia de Lupi a Clubului Sportiv
Personal Best 23,650KG - MV2 / 2020

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: Carpfishing Show la PVTV

Mesaj de ionut72 »

arsinel scrie:Se poate difuza in decursul sapt urmatoare la o zi anume si reluare pt cine pierde emisiunea vinerea?

Pai, din cate am vazut, emisiunea inaugurala a fost reluata de mai multe ori. Si cred ca va mai fi. Vred ca e valabil si pentru cea de astazi.

In alta ordine de idei, pe PVTV - Romania, exista un articol - promo al emisiunii din aceasta seara care are ca titlu o afirmatie de-a lui Dan Mitranescu, care afirmatie e, pentru mine unul, naucitoare: balta de concurs a fost masluita

Englezii cred ca-si freca palmele de bucurie acum. Atentie, nu ma pronunt asupra valorii de adevar a afirmatiei lui Dan!

Doar ca, primo, daca afirmatia e falsa, ea face rau imaginii pescuitului de competitie din Romania si Romaniei implicit (imagine care si asa e destul de sifonata) si, secundo, in cazul in care e adevarata, ea nu face sa devoaleze imaginea reala a pescuitului competitional si, mai mult, va trebui sa reconsideram, in opinia mea, si acuzele englezilor si pozitia noastra in legatura cu ele!
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: Carpfishing Show la PVTV

Mesaj de ionut72 »

Aveti probleme cu transmisia care se interupe foarte des (apar mesaje de genul "server not found"), probleme pe care cred ca le veti rezolva cat mai curand! Sper sa nu ratam emisunea din aceasta seara. Succes!
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Avatar utilizator
tecsi78
Mesaje: 978
Membru din: Dum Sep 04, 2011 21:56
Puncte: 0
Localitate: Odorheiu Secuiesc

Re: Carpfishing Show la PVTV

Mesaj de tecsi78 »

Din descrierea emisiunii: Dan Mitranescu: “Acum doi ani , in prima mansa a CN , etapa de pe Tancabesti desfasurata pe lacul de la sosea , etapa organizata tot de Carping , balta a fost MASLUITA!!! Prea se potriveste cu ce a fost in acest an ... Eram siguri de calificare. Numai ca am fost arsi!”
E vorba de o acuza la un concurs mai vechi, nu pentru CN-ul de anul asta, unde acuza nu e masluirea baltii, aceasta chestiune fiind afirmata de englezi pentru Campionatul Mondial de anul asta. Au intortocheat treaba pentru senzatie, pentru circ tipic romanesc. "Bravo" PVTV, sa se uite cine are stomac pentru asa ceva, pescari de talie mondiala, oameni de talie...

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: Carpfishing Show la PVTV

Mesaj de ionut72 »

@tecsi78

1) Din afirmatiile lui Dan se desprinde ideea ca o balta "poate fi masluita". Cum privim acesta afirmatie: intr-un fel daca e facuta de un roman si altfel (cu manie, indignare etc) daca e facuta de un englez?

2) "Prea se potriveste cu ce a fost in acest an" . Hai sa comentam un pic afirmatia asta!
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Avatar utilizator
RSC
Pescar de competitie
Mesaje: 868
Membru din: Dum Oct 16, 2011 10:40

Re: Carpfishing Show la PVTV

Mesaj de RSC »

ionut72 scrie:Aveti probleme cu transmisia care se interupe foarte des (apar mesaje de genul "server not found"), probleme pe care cred ca le veti rezolva cat mai curand! Sper sa nu ratam emisunea din aceasta seara. Succes!
Te-au anuntat aia de la BBC ca nu pot prelua transmisia?

ps: vad ca merge bine...
"Keep it simple!"

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: Carpfishing Show la PVTV

Mesaj de ionut72 »

"Te-au anuntat aia de la BBC ca nu pot prelua transmisia?"

Sigur, personal. Mi-au trimis mail si, ulterior, mi-au si telefonat. :D

"ps: vad ca merge bine..."

Da, acum merge si la mine. Insa pana acum 5 min. imaginea era "inghetata" si a stat asa cca 2 ore.
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: Carpfishing Show la PVTV

Mesaj de ionut72 »

ora 18:19: iar nu merge (tot ce pot sa vad e un ecran negru)!
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Avatar utilizator
RSC
Pescar de competitie
Mesaje: 868
Membru din: Dum Oct 16, 2011 10:40

Re: Carpfishing Show la PVTV

Mesaj de RSC »

ionut72 scrie:ora 18:19: iar nu merge (tot ce pot sa vad e un ecran negru)!
...ala-i viitorul nostru :lol:
"Keep it simple!"

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “ARHIVA FORUM”