ADIO, CAMPIONAT NAȚIONAL DE PESCUIT LA CRAP

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

ADIO, CAMPIONAT NAȚIONAL DE PESCUIT LA CRAP

Mesaj de Stefan Popescu »

În urma sesizării scrise adresate SC RIG SERVICE SRL de către FRPS cum că organizarea Campionatului Național de Pescuit Sportiv - proba pescuit la crap este dreptul de proprietate al FRPS, aceasta a eliminat această denumire și prin urmare participanții se vor confrunta în cadrul Campionatului AGVPSR.
Ce chestie. La mondiale va participa Lotul Național al României ce va fi selecționat și trimis de către federație, în urma obținerii autorizației eliberate de MTS în acest sens.
Pentru conformitate:
http://www.crapimari.ro/Competitii_2013 ... 1-243.html

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: ADIO, CAMPIONAT NAȚIONAL DE PESCUIT LA CRAP

Mesaj de Vali Vesa »

Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Avatar utilizator
RazvanG
Pescar de competitie
Mesaje: 2262
Membru din: Lun Mai 04, 2009 0:22
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: ADIO, CAMPIONAT NAȚIONAL DE PESCUIT LA CRAP

Mesaj de RazvanG »

Stefan Popescu scrie:În urma sesizării scrise adresate SC RIG SERVICE SRL de către FRPS cum că organizarea Campionatului Național de Pescuit Sportiv - proba pescuit la crap este dreptul de proprietate al FRPS, aceasta a eliminat această denumire și prin urmare participanții se vor confrunta în cadrul Campionatului AGVPSR.
Ce chestie. La mondiale va participa Lotul Național al României ce va fi selecționat și trimis de către federație, în urma obținerii autorizației eliberate de MTS în acest sens.
Pentru conformitate:
http://www.crapimari.ro/Competitii_2013 ... 1-243.html
Avand in vedere faptul ca se contureaza la orizont ideea dumneavoastra in ceea ce priveste federatia si tot ce ati vrut sa faceti,pot sa va pun si eu o intrebare?
veti ajunge saptamana viitoare la corbu ptr un discurs sau ptr a arata platforma program? :?: :?: :?: :?:
Nume utilizator schimbat din shimanobig in RazvanG

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: ADIO, CAMPIONAT NAȚIONAL DE PESCUIT LA CRAP

Mesaj de Stefan Popescu »

Este postată pe web site-ul federației. Se numește Regulament de practicare a pescuitului sportiv
PS Apreciez faptul că ai înțeles că până acum nu am vorbit în vânt și nici nu am spus prostii. De asemenea apreciez că dai dovadă că poți să folosești și un vocabular decent. Nu pot să girez cu prezența mea o competiție organizată de o persoană juridică neautorizată. Personal cred că această competiție nici nu va mai avea loc. Am declinat prezența la CM din 2012, la invitația personală a d.lui Cârstocea, pentru același motiv, deci nu pot să particip la o competiție care nu are nici o valoare. Singurul lucru pe care sunt convins că îl vei înțelege este faptul că un pescar de competiție este acea persoană căreia FRPS îi eliberează o legitimație sportivă și este într-o relație contractuală cu un club sportiv afiliat FRPS.
Ultima oară modificat Lun Iun 10, 2013 10:05 de către Stefan Popescu, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
RazvanG
Pescar de competitie
Mesaje: 2262
Membru din: Lun Mai 04, 2009 0:22
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: ADIO, CAMPIONAT NAȚIONAL DE PESCUIT LA CRAP

Mesaj de RazvanG »

Stefan Popescu scrie:Este postată pe web site-ul federației. Se numește Regulament de practicare
PS Apreciez faptul că ai înțeles că până acum nu am vorbit în vânt și nici nu am spus prostii. De asemenea apreciez că dai dovadă că poți să folosești și un vocabular decent. Nu pot să girez cu prezența mea o competiție organizată de o persoană juridică neautorizată. Am declinat prezența la CM din 2012, la invitația personală a d.lui Cârstocea, deci nu pot să particip la o competiție care nu are nici o valoare. Singurul lucru pe care sunt convins că îl vei înțelege este faptul că un pescar de competiție este acea persoană căreia FRPS îi eliberează o legitimație sportivă și este într-o relație contractuală cu un club sportiv afiliat FRPS.
Eu stiu si inteleg foarte bine acest lucru,normal ar fi ca dumneavoastra sa veniti sa faceti lobby,ca pescarii de crap care vor lua startul la acest campionat,sa inteleaga demersul dumneavoastra.Nu inteleg refuzul acesta continuu de a veni in fata pescarilor si de va sustine motivele,platforma,ideile si ce urmariti sau unde urmariti sa ajungeti.Parerea mea este,ca degeaba stati si postati, veniti sa cunoasteti oamenii pe care vreti sa-i pastoriti,numai asa veti ajunge la un consens .
Nume utilizator schimbat din shimanobig in RazvanG

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: ADIO, CAMPIONAT NAȚIONAL DE PESCUIT LA CRAP

Mesaj de Stefan Popescu »

Federația nu păstorește pescarii sportivi, ci competițiile oficiale. Relația pescarului sportiv este cu clubul, nu cu federația. Singurii sportivi de care federația se ocupă în mod special, sunt cei care vor fi selecționați în vederea reprezentării României la competițiile oficiale internaționale.

PS Ca să te liniștesc, printre participanții de la Corbu se va afla și selecționerul pe care federația îl va desemna să se ocupe de lotul național, dar atrag atenția că sportivii selecționați vor fi doar dintre cei legitimați de federație.

PPS Aș aprecia o scuză publică din partea ta, pe care să mi-o adresezi.

Avatar utilizator
RazvanG
Pescar de competitie
Mesaje: 2262
Membru din: Lun Mai 04, 2009 0:22
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: ADIO, CAMPIONAT NAȚIONAL DE PESCUIT LA CRAP

Mesaj de RazvanG »

si nu trebuie neaparat sa girati cu prezenta dvs ca si prezenta oficiala,prezenta fizica a dvs in momentul in care se da startul unui campionat national
daca aici unde chiar aveti autoritatea necesara nu doriti sa veniti,nu vad de ce ati mai veni la un concurs privat unde stiti foarte bine ca nu sunteti agreat?vom fi acolo exact pescarii care doresc acest lucru
Nume utilizator schimbat din shimanobig in RazvanG

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: ADIO, CAMPIONAT NAȚIONAL DE PESCUIT LA CRAP

Mesaj de Stefan Popescu »

shimanobig scrie:si nu trebuie neaparat sa girati cu prezenta dvs ca si prezenta oficiala,prezenta fizica a dvs in momentul in care se da startul unui campionat national
daca aici unde chiar aveti autoritatea necesara nu doriti sa veniti,nu vad de ce ati mai veni la un concurs privat unde stiti foarte bine ca nu sunteti agreat?vom fi acolo exact pescarii care doresc acest lucru
Cred că nu ai înțeles corect faptul că la Corbu nu va avea loc startul unui Campionat Național, ci un campionat al AGVPSR. Textul nu poate fi înțeles altfel.
PS Nu am căutat să fiu apreciat ca persoană de nimeni. De altfel, nu cred că mă cunoaște multă lume, decât din spațiul virtual. Obiectivul meu a fost să creez cadrul legal de desfășurare al pescuitului sportiv din România, nu să mi se ridice statui sau osanale. Și obiectivul a fost atins. Greul de abia de acum încolo începe. Dar te asigur că există suficientă determinare și motivare ca acest demers să continue. Important este ca fiecare să-și facă treaba și să-și vadă lungul nasului.

Avatar utilizator
RazvanG
Pescar de competitie
Mesaje: 2262
Membru din: Lun Mai 04, 2009 0:22
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: ADIO, CAMPIONAT NAȚIONAL DE PESCUIT LA CRAP

Mesaj de RazvanG »

Stefan Popescu scrie:Federația nu păstorește pescarii sportivi, ci competițiile oficiale. Relația pescarului sportiv este cu clubul, nu cu federația. Singurii sportivi de care federația se ocupă în mod special, sunt cei care vor fi selecționați în vederea reprezentării României la competițiile oficiale internaționale.

PS Ca să te liniștesc, printre participanții de la Corbu se va afla și selecționerul pe care federația îl va desemna să se ocupe de lotul național, dar atrag atenția că sportivii selecționați vor fi doar dintre cei legitimați de federație.

PPS Aș aprecia o scuză publică din partea ta, pe care să mi-o adresezi.
Eu din cate cunosc,la un eveniment final,trebuie musai sa fie si presedintele federatiei,care normal trebuie sa adreseze participantilor un discurs de incepere si la sfarsit inmanarea premiilor celor care au izbandit
Nu aveti cum sa-mi spuneti ca nu ne pastoriti atata timp cat eu ,daca vreau sa merg sa reprezint tara la campionatul mondial,trebuie sa fiu legitimat al frps si implicit al unui club
Nume utilizator schimbat din shimanobig in RazvanG

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: ADIO, CAMPIONAT NAȚIONAL DE PESCUIT LA CRAP

Mesaj de Stefan Popescu »

Așa este și așa va fi. Dar la competițiile oficiale organizate de federație, nu de AGVPSR. Poanta știi care e ? Dacă și AGVPSR (printr-o minune) va fi recunoscută ca structură sportivă, va trebui să se afilieze la FRPS, întrucât ea este asociație și, dacă va fi recunoscută, va fi inregistrată ca și club sportiv, nu ca altceva.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”