balta cu regim C&R

Unde pescuim? Partide de pescuit. Comentarii, concluzii si recomandari pentru baltile de crap.

Moderatori: Dan Mateianu, Alin Galbenu, gor965

Avatar utilizator
Cristi Matei
pescar de competitie
Mesaje: 1246
Membru din: Dum Sep 23, 2007 20:44
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

balta cu regim C&R

Mesaj de Cristi Matei »

am rugamintea sa va exprimati parerea in legatura cu existenta unei balti cu regim exclusiv C&R. cam ce procent dintre pescarii de crap ar prefera o astfel de balta? La multi ani !

dajackal
Mesaje: 153
Membru din: Mie Mar 26, 2008 19:25

Re: balta cu regim C&R

Mesaj de dajackal »

sunt destule balti asa, dar ar mai merge inca una. Important mi se pare altceva: sa ai peste. Mult si mare :))

Avatar utilizator
doru_croc
pescar de competitie
Mesaje: 2433
Membru din: Dum Aug 30, 2009 10:01
Puncte: 0
Localitate: Alexandria

Re: balta cu regim C&R

Mesaj de doru_croc »

si sa nu devalizeze bietii pescari, care oricum fac cheltuieli serioase pentru o partida care poate fi si cu scoruri > sau = 0 :lol:
Pentru unii umorul este ca si o limba straina: fara subtitrare nu inteleg nimic!
Este de o mie de ori mai bine să fii optimist şi să te înşeli, decât să fii pesimist şi să ai dreptate.

Avatar utilizator
George-Alexandru
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1705
Membru din: Mie Dec 06, 2006 14:44
Puncte: 0
Localitate: Bucharest

Re: balta cu regim C&R

Mesaj de George-Alexandru »

mai putin de 10%.
George Alexandru
General Manager 4Carp
Presedinte C.S. Green Lake
ViceCampion National 2014

Avatar utilizator
claudiue
Mesaje: 734
Membru din: Mar Iul 24, 2007 15:03
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: balta cu regim C&R

Mesaj de claudiue »

Ba eu cred ca mai mult de 10%...mult mai mult! Daca este peste in balta si taxa este de bun simt eu cred ca sunt destui care ar pescui C&R. Nu pot sa cred ca pe Green Lake vin 90 % oameni care vor sa ia peste acasa! Ca exemplu, pe MV2 cred ca sunt 50-50.

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: balta cu regim C&R

Mesaj de Vladut Mateianu »

Din cate am inteles de la Victorash Petcu(patron MV 2) procentul este mult mai mare in favoarea celor care iau peste acasa....... George a observat si el la Chiroiu cam cum sta treaba, si a vazut ca uneori textele cu eliberatul sunt doar vorbe.....

PS Eu personal, cred ca procentul celor care pescuiesc(sau vor pescui) in sistem c&r va varia foarte mult in functie de locatia baltii, dimensiunea si densitatea crapilor, taxa pe balta, comportamentul personalului, etc...
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
DAVID NICU
Mesaje: 482
Membru din: Sâm Ian 31, 2009 20:26

Re: balta cu regim C&R

Mesaj de DAVID NICU »

George-Alexandru scrie:mai putin de 10%.


CORECT!!!!!
BARICADA CRAP CLUB TEAM DAVID

barbumarius
pescar de competitie
Mesaje: 1131
Membru din: Joi Feb 07, 2008 18:32
Puncte: 0
Localitate: Pitesti

Re: balta cu regim C&R

Mesaj de barbumarius »

9 pescari din 10 pleaca cu peste acasa. Si ne mai intrebam unde sunt pestii din anumite balti?!

Avatar utilizator
claudiue
Mesaje: 734
Membru din: Mar Iul 24, 2007 15:03
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: balta cu regim C&R

Mesaj de claudiue »

Atunci e trist...eu chiar traiam cu parerea de un procent 50-50% si imi imaginam ca va creste procentul de C&R scazand si taxele in acelasi timp.
Si totusi, eu cred ca o balta cu regim C&R , daca are peste si bun simt la taxe, va avea destui clienti! Ca si optiuni pe langa Bucuresti nu depasesc nr de 10 balti! Dar la taxe nu le intrece nimeni!
De exemplu, socotind numai taxa...sa zicem 100 RON pe 12 sau chiar 24 H ! ma duc si prind 2-3 4 bucati => platesc 20-30 ron / poza patronului unei balti. Daca mai calculezi nada + transport+scule iti iese ca e mai ieftin sa faci o poza cu un iepuras PLAYBOY decat cu un crap...

De ce in vestul tarii ( si nu numai ) ex. Livada - se poate sa pescuiesti C&R la preturi decente? Ca sa nu dau ca si exemplu Ungaria ca deja ce se intampla la unguri e SF fata de ce este la noi - sau invers !

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: balta cu regim C&R

Mesaj de Vladut Mateianu »

Ptr. ca la noi este oferta foarte mica de balti cu peste mult....si de aceea sunt preturile asa mari, ptr ca pescarii nu prea au de ales.....

PS Sa speram ca o sa se mai ridice balti, doar asa putem avea preturi decente...
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Balti de Crap”