BLACK FRIDAY la Mitranescu

Moderator: Dan Mitranescu

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

BLACK FRIDAY la Mitranescu

Mesaj de Dan Mitranescu »

Cu tot respectul pe care il port celor care ne apreciaza produsele, campania "black friday" se va face in magazinul nostru exact ca si in anii trecuti. :)
Imi pare rau ca nu gasesc o solutie, ca tot ma intreaba clientii in acest sens, dar la trei lulele si trei surcele pe care le avem noi, toate sunt produse cu continuitate si adaos mic.Inca nu am gasit logica, sa le dau acum, cu banii cu care le cumpar maine.
Poate ma invata si pe mine cineva care este spilul, pe cuvant ca nu inteleg.

pescarusull
Mesaje: 593
Membru din: Joi Sep 10, 2015 1:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: BLACK FRIDAY la Mitranescu

Mesaj de pescarusull »

Dan Mitranescu scrie:Cu tot respectul pe care il port celor care ne apreciaza produsele, campania "black friday" se va face in magazinul nostru exact ca si in anii trecuti. :)
Imi pare rau ca nu gasesc o solutie, ca tot ma intreaba clientii in acest sens, dar la trei lulele si trei surcele pe care le avem noi, toate sunt produse cu continuitate si adaos mic.Inca nu am gasit logica, sa le dau acum, cu banii cu care le cumpar maine.
Poate ma invata si pe mine cineva care este spilul, pe cuvant ca nu inteleg.
Pai le scumpeai acum o luna si le dadeai cu megareduceri false de "black friday"'. Scumpit produsul cu 15% .. de bf il dadeai cu reducere de 18%, reducerea reala era de aproximativ 3%.
Plus ca la o reclama agresiva se gaseau destui care sa intre in perioada aceasta pt prima data la tine pe site. Deci pt ei reducerea era de 18%. :lol:
Singura reducere reala o poti face cu importatorul sau renuntand pentru 1 zi la profitul tau. Tot pentru reclama.
"Ma antrenez intens la capatul berii
Trag burta nu piept, mai am sapte serii"

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: BLACK FRIDAY la Mitranescu

Mesaj de gabi1 »

la o reclama agresiva se gaseau destui care sa intre in perioada aceasta pt prima data la tine pe site. Deci pt ei reducerea era de 18%. :lol:
Știe și el d'astea, doar că este făcut din alt aluat. Dan este tipul negustorului interbelic, care mai presus de câștig, ținea la ONOARE, DEMNITATE și '' palma bătută'' era cel mai sigur act notarial.
Rara Avis în zilele noastre.
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

viorel doloc
pescar de competitie
Mesaje: 1327
Membru din: Mar Iun 26, 2007 20:59
Puncte: 0
Localitate: SIBIU

Re: BLACK FRIDAY la Mitranescu

Mesaj de viorel doloc »

Mare adevar ai grait, Gabi!
Respect, Dan!!!
Carp Passion

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: BLACK FRIDAY la Mitranescu

Mesaj de DumiD »

pescarusull scrie: Pai le scumpeai acum o luna si le dadeai cu megareduceri false de "black friday"'. Scumpit produsul cu 15% .. de bf il dadeai cu reducere de 18%, reducerea reala era de aproximativ 3%.
Nu asa se face, se afiseaza deasupra pretului un pret dublu taiat si voila, cea mai mare companie cu mii de articole reduse la jumate doar pentru voi, pulimea, de la nasu' mare cu dedicatie. Uita-te la bf pe site si o sa vezi ce parere au oamenii aia despre clientii lor.

georgehadrian
Mesaje: 318
Membru din: Dum Aug 16, 2015 13:37
Puncte: 0
Localitate: Sfantu Gheorghe

Re: BLACK FRIDAY la Mitranescu

Mesaj de georgehadrian »

E si cazul claumar unde lansetele shimano velocity sunt reduse de la 890 la 490...de fapt o reducere de 20 de lei maxim.Nu am vazut aceste lansete la 900 bucata pe niciun site...praf in ochi si bataie de joc.Oare chiar atat de dobitoci ne cred?

Avatar utilizator
robyvan
pescar de competitie
Mesaje: 1842
Membru din: Lun Aug 16, 2010 12:51
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: BLACK FRIDAY la Mitranescu

Mesaj de robyvan »

georgehadrian scrie:E si cazul claumar unde lansetele shimano velocity sunt reduse de la 890 la 490...de fapt o reducere de 20 de lei maxim.Nu am vazut aceste lansete la 900 bucata pe niciun site...praf in ochi si bataie de joc.Oare chiar atat de dobitoci ne cred?
Da XS1 Intensity ai vazut ce reducere are :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
slowly we rot- by Obituary

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: BLACK FRIDAY la Mitranescu

Mesaj de gor965 »

DumiD scrie: Nu asa se face, se afiseaza deasupra pretului un pret dublu taiat si voila, ......
Dublu e prea putin si produce o confuzie, in sensul in care comerciantul spune ca ofera o reducere de 100% din pretul de vanzare (dai 1 leu pe un produs care costa 2 lei...discountul oferit e 100% din pretul final) iar clientul identifica o reducere de 50% din pretul de baza (dai 1 leu in loc de 2, deci dai jumatate din pret). Mai nou, preturile reduse care iau ochii sunt de 4-5 ori mai mari...pretul de 800 ron redus la 179 nu-ti mai lasa loc de intrebari legate de cat reprezinta discountul . Un caz concret e Woomie.ro care vinde incaltaminte luata de pe Sportdirect.uk cu preturi de baza aberante, dar reduse ...cam cum am dat exemplu mai sus. Nu conteaza ca pretul real al unei perechi de adidasi e 150 lei in UK, faptul ca t-i vinde in RO cu 179 redusi de la 800 e pomana! :twisted:
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
robyvan
pescar de competitie
Mesaje: 1842
Membru din: Lun Aug 16, 2010 12:51
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: BLACK FRIDAY la Mitranescu

Mesaj de robyvan »

gor965 scrie:
DumiD scrie: Nu asa se face, se afiseaza deasupra pretului un pret dublu taiat si voila, ......
Dublu e prea putin si produce o confuzie, in sensul in care comerciantul spune ca ofera o reducere de 100% din pretul de vanzare (dai 1 leu pe un produs care costa 2 lei...discountul oferit e 100% din pretul final) iar clientul identifica o reducere de 50% din pretul de baza (dai 1 leu in loc de 2, deci dai jumatate din pret). Mai nou, preturile reduse care iau ochii sunt de 4-5 ori mai mari...pretul de 800 ron redus la 179 nu-ti mai lasa loc de intrebari legate de cat reprezinta discountul . Un caz concret e Woomie.ro care vinde incaltaminte luata de pe Sportdirect.uk cu preturi de baza aberante, dar reduse ...cam cum am dat exemplu mai sus. Nu conteaza ca pretul real al unei perechi de adidasi e 150 lei in UK, faptul ca t-i vinde in RO cu 179 redusi de la 800 e pomana! :twisted:
Si chiar daca nu ai nevoie de produsul respectiv, la un asemenea discount, tre sa fi prost sa nu il iei, nu? :wink:
slowly we rot- by Obituary

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: BLACK FRIDAY la Mitranescu

Mesaj de gor965 »

robyvan scrie:...
Si chiar daca nu ai nevoie de produsul respectiv, la un asemenea discount, tre sa fi prost sa nu il iei, nu? :wink:
Pai...nu e omor mereu la tigai si cratite la 5 lei cand se deschide un supermarket ?! ...si cand ajung la raft isi iau cate 5-6 bucati, ca sa aiba acolo, tigai ptr. 20 de ani! :lol:
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “DAN MITRANESCU”