ce parere aveti

Topicuri vechi, unele pot fi o lectura placuta...

Moderator: gor965

Scrie răspuns
iulian staicu
Mesaje: 186
Membru din: Lun Ian 10, 2005 15:20
Puncte: 0
Localitate: constanta

ce parere aveti

Mesaj de iulian staicu »

ce@bogdanix

1.in anul 2005 ca fir am folosit STREN pe care l-am achizitionat din Buc. desi locuiesc in Constanta ,asta pentru a raspunde punctual .
2. de patru ani pescuiesc cu ceva rezultate la crap cu metode asa zise moderne . am folosit ca mulinete si OKUMA SI BANAX HELICON pina acum cind am trecut la Shimano bblc . Niciodata nu am facut si afirmat judecati asupra materialului si al tehnicii decit dupa o experienta documentata asupra fenomenului .
faptul ca acum ceva luni in urma cereai sfaturi in alegerea mulinetelor intre B.Helicon si D.emcast si este clar ca ai ales fara a avea o experienta in folosirea acestora.
NU ar fi existat acest dialog provocat de catre mine daca acesta ar fi provenit din INFRUNTAREA dintre cei pe care eu ,personal , ii consider ca la acest dialog ar fi avut ceva de zis in PESCUITUL CRAPULUI in ROM.,SI ANUME V.Oana, C.Bibu, A.Musaro,A.VLADEANU, v.MATEIANU,D-NUL OSLOBEANU, I.GOIAN, VLAD PLAVLOVICI , SVONCO .
DACA aceasta enumerare pare prea pretentioasa imi cer scuze celor pe care nu i-am mentionat si mai ales catre iliuta g, pentru ca mi-am permis aceasta divagatie dar sincer nu-mi place directia pe care acest forum a apucat-o dintr-un focar de informatie intr-un canal de comunicatie petru cei fara fond.

multumesc
iulian staicu

ps. de la inceput am semnat cu numele intreg si nu cu ......ix...

Sus


andy
Proaspat


Data inscrierii: 06/10/2004
Mesaje: 34

Trimis: Dum 12 18, 2005 6:46 pm Titlul subiectului:

--------------------------------------------------------------------------------

@bogdanix

Be,esti incoltit hai sa te zad acum!

Sus


Schumi
Tinere sperante


Data inscrierii: 01/12/2005
Mesaje: 86
Locatie: Brasov
Trimis: Dum 12 18, 2005 6:54 pm Titlul subiectului:

--------------------------------------------------------------------------------

Haideti fratilor,sunt sarbatori ,mai bine renuntati pana la anu cu disputele,ce mai conteaza cine are dreptate..........fair play

Sus


bogdanix
Tinere sperante


Data inscrierii: 31/10/2005
Mesaje: 50

Trimis: Dum 12 18, 2005 6:55 pm Titlul subiectului:

--------------------------------------------------------------------------------

se pare ca am suparat multi..poate prea multi Heliconati.

VA INTREB de unde inversunarea asta impotriva unei afirmatii? sunteti toti actionari la banax sau v-ati plictisit in casa?

de la pripoanele din 89' la mulinetele de mii de euro e putin timp ca sa le stiti pe toate...nu uitati ca baitrunneru si boilisu' s-au adus la noi de scurt timp la noi...asa ca....

si ca toti barbatii va "pricepeti" la fotbal sau masini. cand criticati o anume masina fara s-o fi avut sau vre-o anume faza de fotbal fara sa fi fost acolo pe teren cu mingea in brate si morcovu in popou ....incepeti sa injurati si sa criticati.Cum vine unu si zice ca banax helicon e o "chiftea" care nici macar nu stiti ce inseamna... sariti pe el..
pai cum ar fi sa vina jucatoru de fotbal pe care l-ati injurat sau un admirator al masinii pe care voi o scaldati in invective si sa va ia la poceala? huh?..pai nu mai e bine..asa ca:

daca tot sunteti asa de crapisti scrieti voi tratatele alea de pescuit la crap de care are nevopie un baboier ca mine..un lipsit de fond ca mine...daca tot aveti voi asa de mare traditie in pescuitul crapului.

va salut

Sus


bogdanix
Tinere sperante


Data inscrierii: 31/10/2005
Mesaje: 50

Trimis: Dum 12 18, 2005 6:58 pm Titlul subiectului:

--------------------------------------------------------------------------------

inca ceva....maine ma duc la OSIM sa brevetez priponu' cu baitrunner...

primilor 100 de clienti le fac reducere de 50%

fir intins sub tambur



--------------------------------------------------------------------------------

@ bogdanix
raspuns agresiv si vag . sincer nu sunt fan banax . m-a deranjat faptul ca verdictul nu a fost dat dupa o experienta de ceva timp cu aceste ustensile .
asa cum s-a mai enuntat pe acest site ,nu sculele prind peste.
ne vedem in 2006 la dirvari , hobaia ,peris .

sarbatori fericite


iulian staicu
constanta

Sus


bogdanix
Tinere sperante


Data inscrierii: 31/10/2005
Mesaje: 50

Trimis: Dum 12 18, 2005 7:19 pm Titlul subiectului:

--------------------------------------------------------------------------------

adevarul de cele mai multe ori doare...

stept tratatele cu interes.

cu respect BOGDANIX !!!

p.s. daca aveam un nume de rezonanta poate il afisam dar inca ma consider un ilustru necunoscut.(cel putin in pescuit)

iulian staicu
Mesaje: 186
Membru din: Lun Ian 10, 2005 15:20
Puncte: 0
Localitate: constanta

Mesaj de iulian staicu »

dialog de pe crap.ro
nu imi plac asemenea dialoguri , cei care m-a cunosc stiu,dar m-am simtit provocat.
sarbatori fericite .



iulian staicu
dobrogea nr 1

iulian staicu
Mesaje: 186
Membru din: Lun Ian 10, 2005 15:20
Puncte: 0
Localitate: constanta

Mesaj de iulian staicu »

iulian staicu scrie:dialog de pe crap.ro
nu imi plac asemenea dialoguri , cei care ma cunosc stiu,dar m-am simtit provocat.
sarbatori fericite .



iulian staicu
dobrogea nr 1

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Sarbatori fericite si La multi Ani - Iuliane !
Poate la anul te prinzi si tu pe ce Forum ar trebuii sa scrii . :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

De Iuliane, cam are dreptate Val ! :D Daca te bagi in seama cu toti.....pescarii de bomba !
Pe acest site macar lumea te cunoaste si te respecta, pe cand pe site-ul mutilatului majoritatea scriu doar ca sa se afle in treaba !
PS Sincer, nu prea vad de ce il consideri pescar bun pe Mutiluta Cocean, ca eu zic ca e racit rau ! Si ca pescar , si ca om ! :o :D :wink:
Sarbatori fericite si numai bine !
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Vizitator

Mesaj de Vizitator »

Respect, Iulian ! Si eu m-am contrat cu multi pe crap.ro si pana la urma am renuntat sa mai postez acolo, ceea ce cred ca m-a facut mai intelept. Pacat ca pescari de talia ta se lasa bagati in corzi de niste braconieri nenorociti care nu au in cap decat contraziceri si scandaluri. De, generatia tanara.....

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “ARHIVA”